
A Szántód és Kaposvár között lévő település, Andocs messziről integető temploma folyamatosan fogadja a zarándokokat, turistákat, de ifjúsági találkozóknak, közösségi rendezvényeknek is rendszeresen helyet adnak a megszentelt falak, ahol gyakran idézik a piarista paptanár, irodalomtörténész Sík Sándor Az andocsi Máriához című, egy helybeli ferences páter kérésére 1920-ban írt versét: Koldusboton, törött mankón / Jövünk búcsút járni, / Szűzmáriás magyaroknak / Kopott unokái. / Éjfél van a Duna táján. / Magyaroknak éjszakáján / Nincs más, ki virrasszon. / Baráttalan, testvértelen, / Hozzád ver a veszedelem, / Boldogságos Asszony! A mai napon pedig Novák Katalin köztársasági elnök tett látogatást a kegyhelyen, és ruhát is ajándékozott a kegyszobornak.
A látogatásról Witzmann Mihály, helyi országgyűlési képviselő osztott meg képeket.
Isten hozta Somogyországban, Elnök Asszony!
Köztársasági elnök asszonyt választókerületünkben is köszönthettük.
Az andocsi Nagyboldogasszony Bazilikában tett látogatása alkalmával „Mária-ruhát” hozott ajándékba, amelyet Nyéky Kálmán plébános atya vett át.
Köszönjük, hogy Somogyot választotta!
– fogalmazott oldalán.
Forrás: Facebook
Facebook hozzászólás
Kelempácmadár
2023-03-23 at 21:25
Igazán kedves,de inkább jópofa-dologvolt tőle!…
Akárki
2023-03-23 at 21:23
Akkor ez a szokás hasonlatos a brüsszeli Maneken piss-re
Orientál
2023-03-23 at 19:42
Istenbe vetett hitünk által képesek vagyunk küzdeni az ártalmas balliberális zöld genderi így a gyerekeket megerőszakoló kizsákmányoló és a KORRUPT LOPÁSOK politika ellen is és a keresztény hitünk által készek is vagyunk adakozni ,mint ma is én az egyik barátomnak ma is általam vásárolt élelmet adtam ,tehát keresztényien adakoztam ,mint a Köztársasági Elnök Asszonyunk is.
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-03-23 at 15:43
Talán érdemes megemlíteni a Mária-ruha jelentését, mert sokan nem is hallottak róla, és ez a rövid cikk nem tér ki rá. A legenda szerint az andocsi Mária-szobrot Kalocsáról menekítették át az angyalok, amikor a török a mohácsi csata után elpusztította Kalocsát. Útközben az elfáradt angyalok rövid időre megpihentek Gyönk közelében, Csicsón, ahol ma is búcsújáró kegyhely és Szentkút emlékeztet az eseményre. A Mária-szobor több mint háromszáz éve óta kap a hívek adományaként díszruhát, elhasználódás miatt ma a legrégebbi darab a XIX. sz. közepéről származik. Jelenleg 330-nál is több öltözetet tartalmaz ruhatára, ezekbe felváltva öltöztetik fel a szobrot az ünnepi alkalmakkor. Minden elismerésem az Elnök asszonyé, aki protestáns létére tiszteli katolikus vallásunkat és Da él-Dunántúl hagyományait, a népi naív vallásosság megnyilvánulásait.