Ha őrizzük a hitet, a kereszténységet, megőrizzük a kultúrát is – mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára Komló-Mecsekjánosin szerdán.
Soltész Miklós Mecsekjánosi kormányzati források felhasználásával felújított szabadtéri kálváriájának átadásán példaértékűnek nevezte, hogy egy közösség összefogott, küzdött és kitartott, meg akarta valósítani azt, amit csaknem 150 éve az elődök létrehoztak. Az egykor önálló németajkú, ma már a volt bányásztelepüléshez, Komlóhoz tartozó Mecsekjánosi temploma mögött 1873-ban épült kálvária azt mutatja meg, hogy “a szenvedés után ott a remény, a feltámadás” – fogalmazott. Az államtitkár szerint Komló esetében ez különösen találó, hiszen a város és térsége sokat szenvedett. Komlónak voltak szép időszakai, azonban a nyolcvanas évek végén és a kilencvenes években, amikor a bányászok elveszítették munkájukat, “nyomor és nehézség zúdult a környékre, de az mégiscsak megmaradt”. Ez azt mutatja, hogy mindig megvan a remény a feltámadásra – hangoztatta. Soltész Miklós köszönetét fejezte ki azoknak, akik e küzdelmekben részt vettek, hiszen a térség az elmúlt évtizedben sokat fejlődött.
Ha kereszténységünket megőrizzük, akkor biztos, hogy az utódaink, gyerekeink, unokáink, dédunokáink is látni fogják ezt
– utalt az államtitkár a kálváriára.
Polics József (Fidesz-KDNP), Komló polgármestere azt mondta: településük fiatalnak mondható, így szűkében van kulturális értékeknek, emlékeknek, ezért is szeretnének komoly figyelmet fordítani a meglévőkre. Örömét fejezte ki, hogy e törekvésükben a kormányzat részéről partnerre találtak. A kegyhely felújítása jól illeszkedik a város dinamikus fejlődését és élhetőbbé tételét szolgáló, lassan egy évtizede zajló városépítési programba is – fogalmazott a polgármester, kifejezve reményét, hogy a kegyhely a közösségek épülését, fejlődését szolgáló hellyé válik a jövőben. A megújult kegyhelyet Udvardy György pécsi megyés püspök áldotta meg.
Forrás: MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS