
Az orosz erők megérkezése az ukrajnai Donyeck megye keleti részén fekvő Bahmutba lehetővé tette Oroszország számára, hogy megtartsa a kezdeményezést a város közelében, és megalapozza a Wagner-csoport térségbeli offenzív hadműveleteinek kiterjesztését – jelentette a washingtoni Hadtudományi Intézet (ISW). Az ISW január 28-i értékelése szerint a Wagner-csoport offenzívája tetőzött, de az orosz hadvezetés elegendő hagyományos orosz erőt biztosít arra, hogy azt újra megerősítse jelenlétét a térségben.
Egy Bahmutban működő ukrán egység parancsnoka, Denisz Jarolavszkij az ISW-nek megerősítette, hogy „szuperkvalifikált” orosz hagyományos katonai csapatok támogatják a Wagner-csoport egységeit a város bekerítésében.
Soledar, January 18, 2023. Wagner PMC launched a morning assault. Ukrainian artillery repulsed the assault. Several Russians are again dressed in Ukrainian uniforms. This is not so clearly visible on the video, but Magyar clearly says this. https://t.co/bwVIyTEutd pic.twitter.com/ikLSXQeb5z
— Paul Jawin (@PaulJawin) January 19, 2023
Egy másik ukrán bahmuti frontparancsnok, Volodimir Nazarenko szintén megerősítette az ISW megfigyeléseit, miszerint az orosz katonai parancsnokság légicsapásokat is mérhet a térségre. Az orosz erők továbbra is támadó hadműveleteket folytatnak Bahmut északkeleti és délnyugati részén, és Szoledar január 12-i elfoglalása óta korlátozott területi nyereséget értek el – olvasható a jelentésben.
Forrás: ISW
A Nagy Testvér figyel téged
2023-02-02 at 04:17
Soros György felszólította a NATO-t, hogy kelet-európai katonákat használjon fel „a NATO-országok testzsákjainak kockázatának csökkentésére” az 1993-as „New World Order” cikkében.
Soros azt szorgalmazta, hogy a kelet-európaiakat alapvetően NATO-fegyverekkel felfegyverzett ágyútöltelékként használják fel, ami az ukrajnai háború előrejelzése.
2023. január 23
szerkesztő:REMIX HÍREKszerző:JOHN CODY
Az ukrajnai háború dúlásával aligha kétséges, hogy Ukrajna számára óriási költségekkel járt az emberiség, beleértve a valószínűleg több mint 100 000 katonát, akik a harci műveletekben haltak meg . Volt azonban egy ember, aki megjósolta a kelet-európai csatában történtek nagy részét: Soros György.
A milliárdos oligarcha pénzember, akit gyakran humanistaként ábrázolnak, kemény geopolitikai stratégiát hirdetett 1993-as „ Új világrend felé: A NATO jövője felé ” című művében . A darabban felvázolja, hogyan lehetne a kelet-európaiakat „munkaerőként” felhasználni az elkövetkező konfliktusokban, hogy csökkentsék a halálesetek számát a nyugati országokban, amit Soros szerint a Nyugat politikailag nem tolerálna, ellentétben Kelet-Európával.
„Az Egyesült Államokat nem kérnék fel arra, hogy a világ rendőreként lépjen fel. Amikor cselekszik, másokkal együtt működik. Mellesleg, a kelet-európai munkaerő és a NATO technikai képességeinek ötvözése nagymértékben növelné a partnerség katonai potenciálját, mert csökkentené a NATO-országok testzsákjainak kockázatát, ami a cselekvési hajlandóság fő korlátja. Ez egy életképes alternatíva a fenyegető világrendellenességre” – írta Soros a cikkben.
Az amerikai katonai tábornok becslése szerint több mint 100 000 orosz halt meg vagy sebesült meg Ukrajnában
Mark Milley tábornok azt is felvetette, hogy Oroszországnak és Ukrajnának kell tárgyalásokat kezdenie a háború befejezése érdekében
Soros elismeri, hogy a NATO-országoknak nincs étvágya a „testzsákokért”, de kijelentése implicite arra utal, hogy ezt a szerepet kelet-európaiak is betölthetik.
Amit Soros leírt, úgy tűnik, pontosan úgy bontakozik ki, ahogy azt az ukrajnai háború kapcsán megjósolta. Csúcskategóriás NATO-fegyverekkel felfegyverkezve az ukrán katonák feladata, hogy aktívan fellépjenek Oroszország ellen, amelyről Soros már akkor is tartott, hogy nacionalista nemzetté válik, amely szembeszáll az általa 1993-ban hirdetett globális renddel. Tekintettel arra, hogy Soros már meglátta ebben a szimbiotikus A csatatéren évtizedekkel korábban produkálható mérkőzés valószínűleg megerősíti számító – és talán könyörtelen – stratégiai gondolkodó hírnevét.
Ahogy Soros megjósolta, az ukrán társadalom a jelek szerint tolerálja a magas halálozási áldozatokat az Oroszországgal való jelenlegi konfliktusban. A vietnami háború alatt az Egyesült Államok körülbelül 10 év alatt 58 220-at veszített, és ennek ellenére a háborút az amerikai közvélemény erős ellenállása kísérte. Annak ellenére, hogy jóval rövidebb idő alatt sokkal magasabb a halálos áldozatok száma, az ukrán társadalom keveset látott a tiltakozások terén.
A tiltakozás hiányát Ukrajnában az is segítheti, hogy Ukrajna felfüggesztette a civil társadalom nagy részét, betiltotta az ellenzéki pártokat és a médiát , sőt az orosz ortodox egyházat is betiltotta. Egy másik kulcsfontosságú tényező a társadalom konfliktusszemléletében, hogy a háború Ukrajna földjén zajlik, ami rendkívül motiváló tényező az ukrán katonák számára.
Mindezek az ukrán holttestek természetesen jelentős árcédulával jártak Oroszország számára, és az ország temetői is ilyen gyorsan vagy még jobban megtelnek. A két fél áldozataira vonatkozó pontos adatok továbbra sem hivatalosak, és valószínűleg pontatlanok, de a háború mindkét nemzet életébe kerül.
Ugyanebben a cikkben Soros „új világrendet” szorgalmazott. Ezt a kifejezést gyakran összeesküvés-elméletként csúfolják a médiában, de Soros nyíltan használja. Ráadásul a darabban az általa szorgalmazott új világrend feltűnően globalista és centralizált. Vagyis pontosan olyan típusú új világrend-kritikusok, mint Orbán Viktor magyar miniszterelnök , már több mint egy évtizede figyelmeztetnek.
„Ezért a cselekvés egyetlen alapja a kollektív biztonság. És itt van a probléma. A szovjet birodalom összeomlása rendkívül súlyos kollektív biztonsági problémát teremtett. Új világrend nélkül rendetlenség lesz; ennyi világos. De ki lesz a világ rendőre? Ez az a kérdés, amire választ kell adni” – írta Soros.
Soros számos elméletét felvázolja a darabban, utalva a nyitott és zárt társadalmakra, valamint a „forradalmi változás elméletére”, amelyet elmondása szerint a pénzügyi piacokra is alkalmazott. A milliárdos leírja, hogy a Szovjetunió felbomlása új globális biztonsági kihívásokat, de lehetőségeket is jelentett:
Az eredeti küldetés a szabad világ védelme volt a szovjet birodalommal szemben. Ez a küldetés elavult; de a szovjet birodalom összeomlása biztonsági vákuumot hagyott maga után, amely „fekete lyukká” változhat. Ez másfajta fenyegetést jelent, mint a szovjet birodalom. A régióból nincs közvetlen veszély a NATO-országokra; a veszély a régión belül van, és az államokon belüli viszonyokra éppúgy vonatkozik, mint az államok közötti kapcsolatokra. Ezért, ha a NATO-nak van egyáltalán küldetése, az az, hogy erejét és befolyását a régióba vetítse, és a küldetést leginkább a nyitott és zárt társadalmakon lehet meghatározni.
A nacionalista elveken alapuló zárt társadalmak veszélyt jelentenek a biztonságra, mert ellenségre van szükségük, akár kívül, akár belül. De a fenyegetés jellegében nagyon különbözik attól, amelyre a NATO-t felépítették, és egészen más megközelítésre van szükség e fenyegetés leküzdéséhez. Ez magában foglalja a demokratikus államok és nyitott társadalmak felépítését, és olyan struktúrába való beágyazását, amely kizár bizonyos magatartásformákat.
Soros arról is ír művében, hogy a NATO versenyt futott a közép- és kelet-európai országok tagságáért, mielőtt „Oroszország talpra állna”. Soros úgy látja, hogy a NATO aktívan megszegte Oroszországot abban az időszakban, amikor az országban a kommunizmus bukását követően még káosz uralkodott.
„Közép-Európa országai a NATO mielőbbi teljes jogú tagságáért sürgetik, lehetőleg még Oroszország talpra állasa előtt. Oroszország nem azért tiltakozik, mert bármilyen tervet rejteget egykori birodalmával kapcsolatban, hanem azért, mert nem látja előnyét a beleegyezésben. Nemzeti büszkesége megsérült, és belefáradt abba, hogy engedményeket tegyen megfelelő előnyök nélkül” – írja Soros.
A milliárdos aktivista számos egyéb javaslatot is tesz a darabban, többek között NATO-tagság felajánlását Japánnak, célja egy „új világrend” megteremtése.
„Japánt fel kell kérni a NATO-hoz. Akkor meglesz a kezdete egy új világrend építészetének. Alapja az Egyesült Államok, mint a megmaradt szuperhatalom és a nyitott társadalom, mint szervező elv. Egy sor szövetségből áll, amelyek közül a legfontosabb a NATO, és a NATO-n keresztül a Békepartnerség, amely az északi féltekét övezi” – írja.
https://rmx.news/article/george-soros-called-for-nato-to-use-eastern-europeans-soldiers-to-reduce-the-risk-of-body-bags-for-nato-countries-in-1993-new-world-order-article/
Tamás
2023-02-01 at 20:06
Szoledás január 12-i elfoglalása óta korlátozott…
Most már tényleg elfoglalták az ukrik szerint is? Sőt! Több mint két hete? De még a múlt héten is voltak tagadó nyilatkozatok!
Nos akkor mennyire korlátozott az a bizonyos területszerzés? Mert ami nem végtelen az ugye korlátos.
Ungarn über alles !
2023-02-01 at 16:31
A Nagy Testvér figyel téged
10:56
…igazad van, ilyen a firkásztempó a PS-nél
————————————————-
még frisseb hír:
a Politico szerint mégsem vadászgépeket küldenek az USÁkok, csak drónokat
Hesslerezredes
2023-02-01 at 12:53
Nyalván, ha egy ukrán mondja, akkó mán csak úgy van!…
Édes Istenem ilyen hírt ilyen “”””megalapozással””” lehozni????
Nahát
2023-02-01 at 12:40
Robert C. Castell nagy tudású, szimpatikus, erdélyi származású izraeli katonai szakértő mondta, hogy Amerika számára nem is olyan fontos az orosz-ukrán háború, mivel mindig éppen csak a háború fenntartásához szükséges eszközöket küldi Ukrajnának. Az Amerika-barát Castell úrral nem értek egyet, mert szerintem Amerika azért küldi a „homeopátiás” szereit Ukrajnának, hogy húzza az időt, amíg Amerika a titkos bunkerjában megépíti a saját hiperszonikus fegyverét. Ha Oroszország megint hagyja magát átverni, mint a minszki megállapodás esetében, és elveszti a fegyverkezési versenyt, akkor vége neki is, nekünk is.
Enteriőr
2023-02-01 at 12:19
A hír hazugság, hiszen a dicső Orosz hadsereg egyetlen embert sem veszített a különleges hadműveletek megkezdése óta! Csak az ukránok hullanak, mint a legyek!
A Nagy Testvér figyel téged
2023-02-01 at 10:56
Fake News! Orosz sorkatonákat, nem helyeznek zsoldos parancsnokság alá! Esetleg egy fronton együttműködnek, de hivatásos Orosz parancsnokok vezénylése alatt.
Ungarn über alles
2023-02-01 at 09:37
a legfrissebb hír:
“Politico: Mégis érkezhetnek amerikai vadászgépek Ukrajnába”
ha van eszük az usákoknak, akkor a generálozásra szoruló darabokat küldik – azonnali lelövésre azok is jók lesznek
Kakukk
2023-02-01 at 08:48
“Egy Bahmutban működő ukrán egység parancsnoka, Denisz Jarolavszkij az ISW-nek megerősítette, hogy „szuperkvalifikált” orosz hagyományos katonai csapatok támogatják a Wagner-csoport egységeit a város bekerítésében.”
Csak nem megérkeztek a mozgósítás során bevonultatott, gyengén képzett és felszerelt nyeretlen kétévesek és aggastyánok?
Wishful thinking
2023-02-01 at 08:42
A másik megfogalmazás az lenne, ha az írnák, hogy a magánhadsereg annyira sikeres, hogy már az államiak is tőlük tanulnak.
Persze a kézenfekvő magyarázat az, hogy váltogatják egymást az alakulatok a fronton, hogy mindig friss katonák legyenek ott, ahol résen kell lenni.
Ha a washingtoni Hadtudományi Intézet szakértői olyan okosak lennének, akkor talán nyertek volna egy-két háborút az utóbbi pár évtizedben. Volt rá alkalmuk.
Ungarn über alles !
2023-02-01 at 08:28
ugye az is baja lenne az ukretén állatfalkának, ha az ellenségük nem ismerné el a veszteségeit…