Óriási blama Márki-Zay Péterék polgármester-jelölteket tartalmazó listája, ami nemcsak azért figyelemre méltó, mert több jelölt nevét hibásan írták, hanem azért is, mert olyanok is felkerültek rá, akiket a megkérdezésük nélkül szerepeltetnek rajta. A listát végigböngészve bukott polgármestereket, levitézlett politikusokat és Soros-szervezethez köthető jelölteket is találunk. Ez persze nem meglepő annak fényében, hogy a hódmezővásárhelyi polgármester elhíresült amerikai útján – “a külüggyel tárgyalt fontos kérdésekről” – olyan Soros-leányvállalatokkal egyeztetett, melyeken keresztül a bevándorláspárti spekuláns nemzetközi, így közép-európai befolyását igyekszik erősíteni. A “nagy kereszténydemokrata”, a jobbikos támogatással “független” polgármesterré választott Márki-Zay ugyanis a German Marshall Fund, valamint a Helsinki Bizottság képviselőivel tárgyalt. Az ominózus washingtoni út mégsem emiatt vált a magyar közröhej tárgyává, a csúfos lebukással járó fontoskodás emlékét pedig számos mém őrzi az interneten.
Annyi hibát tartalmaz a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MiMaMo) polgármesterjelölti listája, hogy sokan azt gondolhatják, meghackelték Márki-Zayék internetes oldalát – pedig nem. Akad, akit tudta nélkül tüntettek fel a lajstromban, s több, mint tucatnyi politikus vagy település nevét rosszul írták le. Olyan is akadt, aki közleményben tiltakozott, így például Szada polgármestere, aki kikérte magának, hogy
a megkérdezésem és hozzájárulásom nélkül szerepeltetik a nevemet a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MiMaMo) polgármesterjelölti listáján.
Oroszi Sándor azt követelte: haladéktalanul távolítsák el a nevét a listáról. Szada első embere a Magyar Nemzet kérdésére elmondta: fogalma sincs, hogyan kerülhetett fel a listára; nem emlékszik arra, hogy valaha beszélt volna Márki-Zay Péter alapítóval vagy a szervezet bármelyik képviselőjével a témában. Abban azonban biztos: nem adott engedélyt arra, hogy szerepeltessék a nevét a listán.
Még a jelöltek nevét sem sikerült jól leírni a MiMaMo listáján
A MiMaMo listája azonban nemcsak ezért hibás: nagyon sok politikus nevét elírták. Gyöngyös baloldali polgármesterét ugyanis nem Heisz, hanem Hiesz Györgynek hívják, ahogy Bátonyterenye jobbikos önkormányzati képviselője sem Cseresznyész, hanem Cseresnyés István. Dombóvár első emberének nevét duplán elrontották: a neve nem Szabó Lóránt, hanem Loránd, míg a gyulai induló nem Dévényi-Dabrowszky, hanem Dévényi-Dabrowsky Géza.
Kérdéseket vet fel a MiMaMo tótkomlósi jelöltje is, hisz Márki-Zayék listájában Zsura Ferenc neve szerepel, a tótkomlósi testületben viszont egy Zsura Zoltán János független képviselő van.
Elírták az oroszlányi MSZP-s polgármester nevét is: őt nem Lázok, hanem Lazók Jánosnak hívják. Abban már semmi meglepő nincs, hogy helytelenül tüntették fel Almásfüzitő nevét is: a listán Amásfüzitő szerepel.Budaörs helyett pedig Budaőrsöt írtak. Rosszul szerepel az érdi induló is, aki nem Csözik, hanem Csőzik László, és a diósdi jelölt sem Bogo, hanem Bogó László Ignác.
Kellemetlenül érezheti magát Pilisborosjenő polgármestere is, aki nem Kuller, hanem Küller János. A kistarcsai, jobbikos színekben mandátumot szerzett önkormányzati képviselő sem Döringer, hanem Dőringer Károly. Minden bizonnyal Marcali polgármestere, Sütő László sem boldog a listában szereplő dupla “t” betű miatt, Uszka első embere, Sértő-Radics István nevéből pedig a kötőjelet felejtették ki.
A listában – persze elírva – Janiczak Dávid (Jobbik), Ózd polgármestere is szerepel Janiczákként. Feltüntették Botka Lászlót (MSZP), Szeged első emberét is, aki civil színekben indulhat az őszi önkormányzati választáson, és a MiMaMo is támogathatja majd.
Az Átlátszó informatikai vezetője Dunakeszi polgármestere akar lenni Márki-Zayék mozgalmával
A listán feltűnik Gerner Péter neve is, aki olyannyira független, hogy a sorosista blogként aposztrofált, a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány pénzéből fenntartott Átlátszó.hu informatikai vezetője. Az, hogy a MiMaMo miért gondolja úgy, hogy városvezetésre is alkalmas lehet, talán már nem is kérdés. Gerner Péter ugyanis függetlennek mondja magát, de hat politikai szervezet jelöltjeként indul az őszi polgármester-választáson. A Dunakeszipost azt írja, hogy az eddig főleg a Facebookon és interjúkban politizáló jelölt a 2014-es választáson az LMP helyi választási bizottsági delegáltja volt. A párt a mostani uniós szavazáson 2,18 százalékot szerzett. Gerner Péter az MTI-nek azt mondta, hogy informatikusként, menedzserként a vállalkozásában kellő tapasztalatra tett szert ahhoz, hogy a várost sikerrel tudja vezetni, ha elnyeri a választók bizalmát.
Egy közös sajtótájékoztatón az előzetes meghívó szerint Gerner Péteren kívül Bilinszky Ádám, az MSZP dunakeszi elnöke, Lengyel Szilvia, az LMP Pest-Északkelet Területi Szervezet elnökségi tagja, Rónai Sándor, a DK dunakeszi elnöke, Vajda Viktória, a Momentum Mozgalom helyi szervezeti vezetője, Varga Zoltán Péter, a Jobbik dunakeszi elnöke és Kohut Ákos, a Mindenki Magyarországa Mozgalom Pest megyei koordinátora vett részt.
A Soros-blog informatikai vezetője egyébként a közösségi oldalán posztolt fotó alapján az USA-ban járt, de az, hogy milyen célból tette, nem derül ki.
Az Átlátszó és Soros
Mint ismert: a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány 2017-ben 46,7 millió forinttal támogatta az Átlátszó.hu “oknyomozó” portált. Az Átlátszó további 44,4 milliónyi mikro-és kisadományt is kapott, amit olvasók híján kisebb cégek vagy magánszemélyek csúsztattak oda.
Gerner mellett érdemes végigböngészni az impresszumban található neveket. Bodoky Tamás Soros hazai médiabirodalmának fontos szereplője, ő az összekötő a Magyar Narancs és az Átlátszó között. Előbbinél dolgozott, utóbbinál alapító volt. Jelenleg Bodoky az Átlátszó.hu Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Az Origo információi szerint a szintén tulajdonos Tordai Csaba jogász, Bajnai Gordon egykori MSZP-s miniszterelnök pártalapító társa volt az azóta megszűnt, Juhász Péter-féle Együttben, igaz, ezt Tordai a mai napig tagadja.
Az Átlátszó mögött fellelhető szervezet az Asimov Alapítvány, amelynek kuratóriumi elnöke Maróy Ákos, kiterjedt üzleti kapcsolatokkal rendelkező véleményformáló. A felügyelőbizottság és tanácsadó testület is tele van a hazai Soros-világ jól bejáratott szereplőivel. Ott találjuk Pelle Andrea ügyvéd nevét is, aki azzal került be a hírekbe, hogy Soros György érdekeinek megfelelően igyekezett a magyar igazságszolgáltatás munkáját befolyásolni. Az érintett tagadta a híreszteléseket: szerepe azonban azóta sem teljesen tisztázott.
Mong Attila kutatóként tagja a Soros-közeli Mérték Médiaelemző Műhelynek. Itt kollégája az a Polyák Gábor, aki a LIBE-meghallgatás résztvevőjeként a magyar kormány ellen foglalt állást, Judith Sargentini szólamait fújva.
Szentendrén olyan jelöltet indítanak, aki a nyilvánosságot tartja képviselői munkája eddigi legnagyobb eredményének
A listán feltűnik a Társaság az Élhető Szentendréért “civil” szervezet jelöltje, Fülöp Zsolt is. A társaság akkor került az országos figyelem középpontjába, amikor a PestiSrácok.hu a 2017-es helyi időközi választáson indított jelöltjükről megírta: egykori őskomcsi KGB-fiókát próbálnak független jelöltként bejuttatni az önkormányzatba. Nos, az akkori jelöltjük, Helyes Imre olyannyira volt mondható civilnek, hogy a hírhedt Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében diplomázott, ami gyakorlatilag a szovjet KGB toborzóhelye volt. Ezután diplomataként fontos feladatai voltak a szovjet érdekszféra ütközőzónáiban.
A civilnek mondott társaságban más politikai szereplő is feltűnik, például az a Kubatovics Áron, aki a Szigetvári-féle Együtt Országos Politikai Tanácsának tagja volt, és aki egy 2014-es Twitter-bejegyzésében kifejtette azt is, hogy
alulról szerveződve, civil irányból kell restartolni,
vagyis politikai befolyást szerezni.
Kubatovics Áronnak egyébként van egy LivePod nevű cége, amely blockchain-technológiát használ, ami olyan, mint a kriptovaluta (lásd bitcoin). Ennek pedig pontosan az a lényege, hogy ne lehessen emberekhez kötni, így a pénzek eltüntetésére kiválóan alkalmas. Mivel egy decentralizált hálózaton alapuló rendszerről beszélünk, amelyben azért mikrotranzakciók is befigyelnek, gyakorlatilag lehetetlen bárkit is megtalálni benne. Így nem tudni, ki és mennyit, hova és hogyan utal. A transzparencia nyilván nem az erőssége az ilyen szervezeteknek; ezt országos szinten is észrevettük már, amikor a civiltörvény miatt hisztiztek a sorosista gittegyletek.
Úgy tűnik, hogy a csúfos lelepleződést követően Helyes Imre helyett Fülöp Zsoltot látják megfelelő embernek arra, hogy a nagy támogatottsággal rendelkező jelenlegi polgármestert, Verseghi-Nagy Miklóst legyőzhesse. Fülöp Zsolt egyébként sok mindenben hajaz a Márki-Zay-jelenségre: keresztény, több gyermekes vállalkozó apuka, aki szívén viseli a város sorsát. Olyannyira, hogy alapító tagja az eleinte szemétszedésben és városszépítő feladatokra specializálódott társaságnak, mely székhelyére – az Opten adatbázisában fellelhető információk szerint – több szervezet, így például a 2016-ban alakult Szeresd Szentendrét Egyesület is be van jelentve. A Bimbó utcai címen ezeken kívül még egy kft. és két betéti társaság is regisztrálva van, bár a Veloco Bt. végelszámolás alatt áll. A szervezet egyébként a civilkedést mézesmadzagként húzza el a szentendreiek előtt: Fülöp Zsolt 2014-ben bejutott az önkormányzat tagjai közé. Pikáns, hogy az egyéni helyet szerzett képviselő pedig arra a kérdésre, hogy mit tekint az elmúlt négy év képviselői munkájának legnagyobb eredményének, a nyilvánosságot emelte ki.
Itt pedig ismét felvillan Márki-Zay képe, amint az amerikai külüggyel való tárgyalással roadshow-zza körbe a médiát, miközben Hódmezővásárhely problémái megoldásra várnak.
Márki-Zay egy megvilágosodás-élmény miatt érezte úgy, hogy politikai pályára lép
Kálmán Olga könyvet adott ki a lassanként legendás mesemondó hírében álló hódmezővásárhelyi polgármesterről. Ebben az időközben főpolgármesteri babérokra pályázó egykori televíziós műsorvezető arról is kérdezte a polgármestert: mi volt az a pont, amikor úgy érezte, politikusi pályára lép. Kapaszkodjanak meg: Márki-Zaynak volt egy megvilágosodás-élménye, ez inspirálta. Bár már az is több kérdést is felvet, hogy miért tekinthető vallásos élménynek autópályát vizionálni, de fogadjuk el, hogy a hódmezővásárhelyi polgármesternek ez azt jelentette. Elgondolkodtató párhuzam, hogy Soros György is komoly Messiás-küldetéssel kezdett bele a “nyílt társadalom” eszméjének megvalósításába.
Nehéz ezt pontosan elmagyarázni annak, aki még nem élte át. Ez egy majdnem vallásos élmény volt. Mintha egy kivilágított négysávos autópálya jelent volna meg előttem. (…) Magam előtt láttam egy autópályát és végiggondolva a saját-, a város- és az ország helyzetét, egyszer csak letisztult bennem a kép, és pontosan tudtam, hogy mi az én utam, merre kell elindulnom.
A könyvben elmondja azt is, hogy ő bizony azt gondolta: Hódmezővásárhely tökéletes terep arra, hogy megmutassa a helyes irányt Magyarországnak. Itt halkan jegyeznénk meg, hogy Márki-Zay polgármestersége óta Hódmezővásárhely jelentős változáson ment át, de gyaníthatóan ez inkább ellenpéldaként lehet figyelemreméltó az ország számára.
A hódmezővásárhelyiek több, mint fele (53 százaléka) elégedetlen Márki-Zay Péter eddigi polgármesteri tevékenységével, és tíz megkérdezett közül csak négyen (39 százalék) voltak elégedettek vele – derül ki a Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásából. A helyiek 54 százaléka szerint a polgármester országos szintű politizálással tölti ideje túlnyomó részét. A hivatalban lévő polgármester számára az is elgondolkodtató adat, hogy a helyiek 51 százaléka nem szeretné semmilyen fontos politikai pozícióban látni.
Egykori politikai motivációiról és élményeiről azt mondta Márki-Zay Kálmán Olgának, hogy
kezdetben a radikális kommunistaellenessége miatt még az SZDSZ volt a legszimpatikusabb, aztán később a nemzeti pártok, az MDF, a KDNP, utána a Fidesz. Nyilván a neveltetésem miatt fordultam a konzervatív, nemzeti pártok felé.
(Mostanában pedig Gyurcsány Ferencet éltető megjegyzésekkel rukkol elő.) Majd a “megrögzött fideszes” arról beszélt:
A 2008-as amerikai elnökválasztáson és az előválasztáson három elnökaspiráns, John McCain, Hillary Clinton és Barack Obama kampányeseményeire is elmentem, hallgattam a rádiót, napi szinten olvastam a híreket, néztem a politikai műsorokat. A politika iránti érdeklődésem, függetlenül attól, hogy éppen hol éltem, folyamatos volt.
Ismert, Obama volt például az, akinek közbenjárására az egyik sorosista szervezet ellen megszüntették a nyomozást: a bevándorláspárti milliárdos az egyik ukrajnai álcivil szervezete miatt került komoly bajba, a papíron a korrupció ellen harcoló Anti-Corruption Action Centre (AntAC) ugyanis 1,2 milliárd forintnak megfelelő összeggel nem tudott elszámolni. Azt viszont nem kockáztathatták meg Obamáék, hogy a demokraták elnökjelöltjét, Hillary Clintont nyíltan támogató Soros György korrupciós botrányba keveredjen Kelet-Európában, ezért a kijevi amerikai nagykövetség egy listát küldött Jurij Lucenko ukrán főügyésznek, melyen azon szervezetek és személyek nevei szerepeltek, akik ellen “meg kellene szüntetni a nyomozást”. Mivel a korrupció vádjával perbe fogott AntAC neve is rajta volt a papíron, így Soros György megúszta, hogy “kilőjék” az egyik fontos kelet-európai NGO-ját.
Mint látható, Márki-Zay megfelelő alapokkal rendelkezik ahhoz, hogy Soros-bábuként próbáljon külföldiektől összetarhált pénzzel befolyásra szert tenni a magyar politikai életben.
Fotó: Dunaújváros.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS