Pesti Srácok

Csernoviczki Éva kiesett a vigaszágról is

Csernoviczki Éva kiesett a vigaszágról is

Ismét vereséget szenvedett, és elbúcsúzott a további küzdelmektől Csernoviczki Éva.

A 48 kg-osok közt versenyző dzsúdós a vigaszágon is vereséget szenvedett, ipponnal kapott ki a kazah Otgonceceg Galbadraktól. Valószínűleg sérült lábbal vállalta a mérkőzést, amelynek megnyerése esetén Londonhoz hasonlóan bronzért meccselhetett volna. A kazah egy ellentámadásból mögé került, majd jól kivitelezett dobásból érte el az ippont. Csernoviczki a 7. helyen végzett.


Megsérült, és vereséget szenvedett Csernoviczki a negyeddöntőben.

PestiSracok facebook image

Lendületesen kezdte a Pareto elleni találkozót a magyar lány, de a meccs elején a bal combjához kapott, és láthatóan eléggé fájt neki a teljes hátralévő időben. Sokáig nem tudott pontot csinálni egyikük sem, azonban Csernoviczki Évának támadnia kellett, hiszen két intéssel az argentint hozták volna ki győztesnek. Csernoviczki többször próbálkozott kiemeléssel, de fájós lábbal ezt nem tudta végrehajtani az ilyenkor összegömbölyödő ellenfélen, majd az egyik támadását Pareto jól kontrázta meg kevesebb, mint egy perccel a vége előtt, és ez vazaarit ért. Vereségével a vigaszágra került Csernoviczki, ahonnan még bronzéremig juthat, azonban a meccs után úgy kellett levinni a tatamiról, úgyhogy kérdéses, tudja-e folytatni a napot a sérülésével.


Londoni bronzérmesünk, Csernoviczki Éva negyeddöntős a női 48 kg-osok cselgáncsversenyében.

A magyar lány végig magabiztosan védekezett az ukrán Marina Csernyak ellen, és ügyes visszatámadásokból három jukót gyűjtött össze ellene. Ezzel végül egyértelmű fölénnyel hozta a meccset, és negyeddöntőbe jutott. Ott a világbajnok és pekingi bronzérmes argentin Paula Pareto lesz a következő ellenfele hamarosan.  

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!