Pesti Srácok

Európa-bajnoki aranyérmesek a magyar junior kézilabdás lányok: A döntőben a hollandok sem jelentettek akadályt

Európa-bajnoki aranyérmesek a magyar junior kézilabdás lányok: A döntőben a hollandok sem jelentettek akadályt

A magyar válogatott 27-20-ra legyőzte Hollandiát vasárnap a Győrben rendezett női junior kézilabda Európa-bajnokság döntőjében. A magyar lányok tulajdonképpen esélyt sem adtak a hollandoknak, akik egy ideig 2-3 gólon tartották magukat, azonban az első félidő végére a magyar csapat már hat góllal elhúzott, és ki sem engedte a kezéből a vezetést a győzelmet sem. A magyar csapat még sosem volt aranyérmes az Európa-bajnokságok során; eddig három ezüstéremmel gazdagodtunk, most végre megérdemelten Európa tetején a lányok. Gratulálunk!

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat az Audi Arénában, Herczeg Lili hihetetlen nagyokat védett, így a meccs negyedénél három góllal vezettek (7-4). Ezt követően sem torpantunk, az olló pedig csak egyre jobban nyílt a két csapat között Az első félidő végére elhúztunk hat góllal és a második félidőben sem engedtük a hollandokat levegőhöz jutni, nem csillanhatott fel számukra a remény szikrája sem. Végül 27-20 arányban győztek a lányok, simán hét góllal verve a döntőben holland ellenfelüket. A magyar lányok végig jobban játszottak holland ellenfelüknél, akik az első félidőben csak megközelíteni tudták a magyar csapatot, de nem volt esélyük a jobb eredményre.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata a csoportkörben Ausztriát, Montenegrót és Spanyolországot, a középdöntőben Norvégiát és Romániát, az elődöntőben pedig Oroszországot győzte le, vagyis a tavalyi debreceni U20-as világbajnokságot követően ezúttal is százszázalékos teljesítménnyel lett aranyérmes. A magyarok a csoportkörből való továbbjutással biztosították részvételüket a jövő évi romániai U20-as vb-n. A mezőny legjobbjának a kapus Herczeg Lilit választották.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!