Pesti Srácok

Elpuskázta a bajnoki ünnepet a Fradi – FTC–Puskás Akadémia 1–1

Elpuskázta a bajnoki ünnepet a Fradi – FTC–Puskás Akadémia 1–1

Gyönyörűen keretbe foglalta a Ferencváros a Puskás Akadémia elleni mérkőzését, hiszen a találkozó elején és a végén fantasztikusan játszott. Azonban a meccs középső szakaszát az ötlettelen, enervált játékkal elpuskázta, így a bajnokavatás elmaradt. A meccs első találatát a vendégek szerezték meg fejesből az első félidőben Joao Nunes révén, a Fradi csak a második félidő derekán tudott egyenlíteni Laidouni találatával. Ezzel kialakult az 1–1-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Fradi egyelőre nem ünnepelhetett.

Nagyon érdekes helyzet alakult ki a hazai labdarúgó-bajnokságban, hiszen több fordulóval a vége előtt bajnokavató meccshez érkezett a Fradi. Az ellenfél nem legyőzhetetlen, de a Puskás csapata több esetben is megnehezítette már a dolgát a Ferencvárosnak: elég, ha csak az idei meccsükre gondolunk, ahol 1–1 lett a végeredmény. 2019-ben azonban volt olyan ütközet is, ahol 4–1-re nyert a Puskás a Fradi ellen, és a Groupama Arénában is láttunk 2–2-es döntetlennel befejezett mérkőzést. Úgyhogy Rebrov csapata teljesen biztos csak akkor lehetett a mai ünneplésben, ha teljes erőbedobással küzdenek és gólokat tudnak rúgni az ellenfélnek. Az már csak külön pikantéria, hogy ha nyer a PAFC vagy döntetlen lesz a végeredmény, matematikailag még lesz esélye a bajnoki címre a felcsúti csapatnak.

A Fradi ukrán vezetőedzője csak annyit mondott a mérkőzés előtt, hogy

PestiSracok facebook image

Annak örült, hogy ezt a mérkőzést hazai pályán játszhatják, hiszen nagyon fontos lépés lett volna már a mai estén lezárniuk a bajnoki címért zajlódó küzdelmeket.

Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője azonban ünneprontásra készült, de elismerte, hogy a Fradi egy jó csapat, és aktivitást kért a játékosaitól. A hazai csapat Dibusszal kezdett a kapuban, Botka–Blazic–Dvali és Civic alkották a védelmet, Rebrov két védekező középpályással folytatta a sort Laidouni és Somália személyében, Isael–Tokmac–Uzuni és Boli pedig három–egyes felállásban alkották a támadósort.

Remek hazai kezdés, mégis a vendégek örülhettek

Az első percekben eredményesebben tartotta magánál a labdát a Fradi, azonban a találkozó első helyzete mégis Knezevic nevéhez fűződik, de fölé rúgta a ziccert. Mindez a hatodik percben történt. Az akciót követően nagyobb kedvet kapott a Puskás csapata, kiharcoltak egy szögletet és ebből gól is született. A sarokrúgást Knezevic végezte el, de a találatot fejelésből Joao Nunes szerezte. A nyolcadik percben, a történelem ismétli önmagát alapon vezetést szerzett a Puskás Akadémia. 0–1.

A mérkőzés következő perceiben a hazai csapat szerette volna irányítani a játékot, de ez csak hellyel-közzel jött össze, a Puskás Akadémia ugyanis rendre megakasztotta a Fradi támadásait. A huszadik percig kellett várnia az első ferencvárosi kapuralövésre a bekapott gól óta, de Boli lövése hiába volt jól célzott, nagyon erőtlenre sikeredett.

A felcsúti Nunes Grandela Aniceto (j), a gólszerző, valamint Dumitru Marius Corbu (k) és Josip Knezevic (b) a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában játszott Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. április 10-én. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A mérkőzés remek ütemben folytatódott tovább és nem alakult ki komoly Fradi-előny a pályán labdabirtoklásban. A Puskás játéka túl azon, hogy tetszetős volt, végig veszélyesek maradt a hazaiak kapujára. Olyannyira, hogy a cseh Plsek a harmincadik percben éppenhogy nem fejelt egy újabb gólt. A következő nyolc percben komoly birkózást láthattunk és valahogy nem akart kialakulni a hazai fölény, azonban a harminckilencedik percben Boli fejese azért már okozott némi izgalmat Tóth kapus háza táján.

Egy perccel később Boli volt újra veszélyes, de már egy az egyben vitte rá a kapura; igaz, éles szögből, de a PAFC kapusa jól zárta a rövid sarkot. Az első játékrész további szakaszában annyi említésre méltó dolog történt, hogy Knezevic beadásánál már érezni lehetett, hogy a PAFC játékosai az egész félidőben könnyedén érnek fel az alapvonalig a széleken – erre a következő negyvenöt percben jobban kellett figyelnie a Fradinak.

A felcsúti Kiss Tamás (j) és a ferencvárosi Botka Endre a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában játszott Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. április 10-én. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Minden rendben, csak a Fradi-szív hiányzik

A második félidőt a zöld-fehérek kezdték jobban és Tokmac beadására kellett odafigyelni, hiszen Boli remek labdát bólinthatott rá a kapura a negyvennyolcadik percben, de fölé ment. A Fradi-szív hiánya egyértelműen látszódott a csapaton – így nehéz gólt szerezni egy ennyire jól játszó és összeszedetten futballozó Puskás ellen. Hiába voltak meg a Ferencváros helyzetei, az ellenfél megérdemelten vezetett a mérkőzés ezen szakaszáig.

A hatvannyolcadik percben érkeztek az első Fradi-cserék, Botka helyére Wingo érkezett, Isaelt pedig Zubkov váltotta, ami nagyon kellett már, sőt, talán előbb is megtehette volna ezt az ukrán tréner. Ehhez képest a Puskásban játszó Kiss a hetvenegyedik percben éppen, hogy nem fejelt gólt. Érdekes, hogy a mai estén inkább fejesből voltak veszélyes kísérletek mindkét csapat részéről. Egy perccel később végre egy komoly Fradi-lehetőséget láthattunk, Uzuni bombájára ért oda bravúrral Tóth kapus.

A felcsúti Kiss Tamás (b) és a ferencvárosi Bilal Aissa Laidouni a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában játszott Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. április 10-én. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A vendég kapu azonban nehezen szabadult csak fel, mivel Laidouni is kapura tudta lőni az elé passzolt labdát, de ezt is védte a kapus, aztán pedig az ebből kialakult szögletet szintén a francia fejelte rá, de ezt is sikerrel hárította Tóth, aki két és fél perc alatt többet mozgott a kapuban, mint az egész mérkőzésen. Aztán a hetvenhetedik percben egy távoli lövéssel Laidouni egyenlített, nem adta fel. 1–1.

A gólt követően megérezte a vérszagot az FTC csapata és Uzuni tovább ostromolta a Puskás kapuját, de gólt nem ért el belőle. Mindenesetre a Fradi komoly feltámadást mutatott be ezekben a percekben, amit a vendég csapat labdaszerzésekkel próbált megtörni.

A nyolcvanhetedik percben Zubkov bombázta rá, de mellément a labda, mindenesetre továbbra is magas tempót diktált a Fradi csapata, ahol ekkor már mind az öt csere a pályán tartózkodott. A lefújás előtt egy perccel még Blazic is borzolta a kedélyeket egy távoli lövéssel, de elkerülte a labda Tóth kapuját. Az utolsó percekben érdekes módon újra visszakerült a labda a Puskás Akadémiához, amivel el is érték, hogy ne tudjon vezetést szerezni a Fradi és maradjon a döntetlen állás, ami azt jelentette, hogy a Ferencváros bajnokavatására még várniuk kell a szurkolóknak.

Kiemelt kép: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.