Pesti Srácok

Az olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf lett a MÚSZ sportolói bizottságának elnöke

Az olimpiai bajnok Rasovszky Kristóf lett a MÚSZ sportolói bizottságának elnöke

Hivatalosan is Rasovszky Kristóf lett a Magyar Úszó Szövetség sportolói bizottságának elnöke. A szervezet első alkalommal ülésezett a párizsi olimpiát követően, és a honlapján olvasható beszámolóból az is kiderült, hogy elfogadták a 2025-ös válogatott kereteket, továbbá határoztak arról, hogy Risztov Évát delegálják új tagként a MOB közgyűlésébe.

Wladár Sándor elnök beszámolójában a kiváló olimpiai szereplés - három arany-, valamint egy-egy ezüst és bronzérem - mellett külön hangsúlyt kapott a jelenleg is 42 ezer kisgyermek ingyenes úszásoktatását koordináló Úszó Nemzet Program, amely jövőre is kiemelt figyelmet kap a kormányzatról. A kiemelkedő párizsi szereplésről – az olimpián és a paralimpián is az úszók voltak a magyar csapat legjobbjai –, valamint a nyári, szintén remekül sikerült korosztályos világversenyekről készült kapitányi beszámolókat egyhangúlag fogadták el, hasonlóan a 2025-ös válogatott keretekhez.

A versenyzők az idei eredményeik alapján kapták meg az aktuális besorolást, az egyes kategóriákhoz különböző támogatási elemek tartoznak (a szövetség által fedezett hazai és külföldi edzőtáborok, versenyek) – utóbbiak azután válnak véglegessé, amint a jövő évi állami támogatás ismertté válik. Döntés született a MÚSZ sportolói bizottságának új összetételéről:

PestiSracok facebook image

Az elnökség elfogadta a jövő évi versenyprogramot – a különböző bajnokságokra, közte az áprilisi felnőtt ob-re a következő hetekben pályázhatnak az érdeklődő városok és egyesületek. Végül a grémium úgy döntött, hogy a MOB-tagságáról lemondott Szabó Tünde helyére Risztov Évát delegálják az olimpiai bizottság közgyűlésébe.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!