Pesti Srácok

A státusztörvényre jeget, Franciaországra tüzet szórtak – The Fair Right (videó)

A parlament elfogadta a státusztörvény többszörösen módosított változatát, a baloldal azonban továbbra is hergeli az embereket. A törvénytervezet-tervezetben valóban voltak szokatlan pontok, de a most elfogadott változat mentes ezektől. A tüntetőknek persze fogalmuk sincs, hogy mi áll a törvényben, mindössze annyit tudnak, hogy a státusztörvény "róóósz". A legutóbbi tüntetés mindenesetre nem sikerült túl jól. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy több tibeti szerzetes volt a Kossuth téren, mint tüntető. Szerencséjükre csatlakozott hozzájuk egy bulizni vágyó olasz turistacsoport is, azonban viszonylag hamar elpárologtak, amikor rájöttek, hogy ez egy tüntetés, nem pedig utcabál. A tüntetők ezután 100 kg jég segítségével megpróbálták kirakni a viszonylag nem túl bonyolult "JÖVŐ" szót, aminek drámai olvadása közben "biztosan megbukik a Zorbán", de sajnos ez sem sikerült nekik. Eközben Franciaország sikeresen leszakadt az orosz energiahordozókról, és megtanult Citroenekkel fűteni. Legalábbis eddig ez tűnik a leglogikusabb magyarázatnak arra, hogy miért lángolnak országszerte az autók. Egyes elméletek szerint szélsőséges migránsbandák gyújtották fel őket, de a haladósajtó ezt azóta cáfolta. A Renault-k és Citroenek ilyen módú felhasználását követően helyenként a nyár legrangosabb eseményét, a Pride-ot is le kellett mondani. Erre mondják, hogy a védett állat lelegeli a védett növényt. Ha azonban kíváncsi vagy a pontos részletekre, mindenképpen nézd meg a teljes videót!

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.