Magyarország november óta következetes úton halad a védekezésben, “nem rángattuk a kormányt, mint sok más európai ország, aminek láttuk is az eredményét” – jelentette ki Szentkirályi Alexandra a PestiTV-ben. A kormányszóvivő a Bögre Klub hétfői adásában kifejtette, nemzeti konzultáció előzte meg a korlátozó intézkedések bevezetését is, nemrégiben pedig az újranyitás kapcsán indítottak online konzultációt. Elmondta, nem tart attól, hogy az emberek “tömegével játszanának a konzultációval és direkt rossz véleményt mondanának el“, mert tapasztalatai szerint a baloldali szavazók sokkal racionálisabbak és sokkal higgadtabbak, mint az őket képviselő pártok, és ők is látják, hogy a koronavírus-járványt nem szabad politikai eszközzé tenni.
Február 18-án indult el online formában a legújabb Nemzeti Konzultáció az újranyitásról, a részletekkel kapcsolatban Szentkirályi Alexandra kormányszóvivőt kérdeztük a PestiTV Bögre Klub című műsorában. Szentkirályi Alexandra elsőként arról beszélt, az elmúlt tíz évben a kormány minden fontos kérdésben, “minden csomópontnál, útkereszteződésben” kikérte az emberek véleményét. Mint hozzátette, a koronavírus első hullámánál is így jártak el, ahol arra kérdeztek rá, egy esetleges második hullám esetén – amely azóta elérte hazánkat – hogyan lehet a leghatékonyabban védekezni. A kormányszóvivő hangsúlyozta, azért volt fontos feltenni ezt a kérdést, mert akkor lehet legjobban betartatni a korlátozó intézkedéseket, ha azokkal az emberek is egyetértenek. Hozzátette,
november óta ezen a következetes úton haladtunk, nem rángattuk a kormányt, mint sok más európai ország, aminek láttuk is az eredményét.
Szentkirályi Alexandra elmondta, a nemrég indított nemzeti konzultáció most arról kérdezi az embereket, az újranyitásban hol vannak azok az egyetértési pontok, amelyekkel úgy a szakértők, mint az emberek egyet tudnak érteni, és amelyek bekerülhetnek a kormány döntéshozatalába. A kormányszóvivő kiemelte, a kérdőív gyorsan kitölthető, mindössze hét kérdést tartalmaz, többek közt arról, kapjanak -e többletjogosítványokat azok, akik rendelkeznek oltási igazolvánnyal. Hozzátette, nem tart attól, hogy az emberek “tömegével játszanának a konzultációval és direkt rossz véleményt mondanának el“, mert tapasztalatai szerint a baloldali szavazók sokkal racionálisabbak és sokkal higgadtabbak, mint az őket képviselő pártok, és ők is látják, hogy a koronavírus járványt nem szabad politikai eszközzé tenni.
Az már sajnos egy másik kérdés, hogy az őket képviselő pártok mennyire méltóak az ő képviseletükre akkor, amikor ők viszont ebből kizárólag a tiszta politikai haszonszerzést látják
– jegyezte meg, hozzátéve, szombat estig mintegy 220 ezren töltötték ki a konzultációt.
A kormányszóvivő beszélt arról is, bár eddig már több mint 2,2 millió ember regisztrált az oltásra, még mindig nyitva van a lehetőség, továbbá kiemelte, mivel az oltás önkéntes, arra regisztrálni kell. Szentkirályi Alexandra kiemelte, vakcinabeszerzés tekintetében sokkal jobb helyzetben áll hazánk, mint azok az országok, akik kizárólag az európai uniós közös beszerzésre támaszkodnak, ennek eredményeként május végére 3,5 millió emberrel több embert tudnak majd beoltani, mint egy Magyarországhoz hasonló méretű Európai Uniós ország, amelyet fontos eredménynek nevezett. Hangsúlyozta, az embereknek a magyar szakemberekre és nem a politikusokra kell hallgassanak, ha azt akarják, hogy eredményes legyen a védekezés. Hozzátette, a vakcinák több lépcsőben, nagyon szigorú ellenőrzési fázisokon mennek keresztül, csak így kerülhetnek Magyarországon forgalomba.
Forrás/fotó/videó: PestiTV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS