Pesti Srácok

teréz körúti robbantás

Másodfokú büntetőperére sem kíváncsi a Teréz körúti robbantó

Csibra Tibor Forró drót 2019 március 5.
Megkezdődött kedden a 2016 szeptemberében a budapesti Teréz körúton elkövetett robbantással vádolt P. László Gergely másodfokú büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán. A két rendőr életveszélyes, illetve súlyos sérülését okozó fiatalembert a Fővárosi Törvényszék szeptemberben életfogytig tartó szabadságvesztéssel sújtotta. A döntés értelmében a vádlott – akit a bíróság emberölés kísérletében, robbanóanyaggal, robbanószerrel visszaélésben és terrorcselekmény kísérletének bűntettében talált bűnösnek – legkorábban huszonöt év múlva bocsátható feltételes szabadságra. Az ügyészség ezt enyhének ítélte meg, és fellebbezésében legkevesebb negyven évet indítványozott a szabadulás legkorábbi időpontjára. A láthatóan zavartan viselkedő P. László Gergely az elsőfokú tárgyalások többségén nem jelent meg, és büntetését is a távollétében hirdették ki. A vádlott a korábbi vallomásait már a per elején visszavonta, korábban azonban beismerte, hogy a felrobbantott járőrök fegyvereit akarta megszerezni, hogy biztonságban tudja magát titokzatos üldözőivel szemben. A fiatalembert viselkedése ellenére az esetében több alkalommal is elvégzett szakértői vizsgálat épelméjűnek nyilvánította. Védője, Szikinger István keddi perbeszédében a móri nyomozás fiaskójához hasonlította a körúti robbantás vizsgálatát.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!