Nemcsak adócsalás, hanem csődbűntett elkövetése is felmerülhet Volner János Jobbik-frakcióvezető cégtemetőbe küldött családi vállalkozásainál, utóbbi esetben az elévülésben sem reménykedhet a politikus – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, a fantomizált cégek egy részének vizsgálatát még nem zárták le a nyomozók, így Volner Jánost és feleségét is kérdőre vonhatják a több tízmillió forintnyi átjátszott köztartozás miatt, bár Volner a PestiSrácok.hu-nak azt állította: nem tud arról, hogy eljárás folyna ellene.
Kettős viszonyt ápol a törvényekkel Volner János, a Jobbik frakcióvezetője, aki parlamenti felszólalásaiban rendre a közpénzek és adóforintok buldogtermészetű őreként pózol, miközben a pártügyekkel vastagon összefonódó céghálózatának gyakorlatilag nincs olyan része, ahol anno valamiféle törvényszegést ne követett volna el. Az ATV riporterei négy évvel ezelőtt szúrták ki, hogy Volner és felesége nevén számos céget jegyeznek, s szinte mindegyik végrehajtás, kényszertörlés, vagy adóhatósági eljárás alatt áll.
Törölt adószámok, felszámolás, végrehajtás, behajthatatlan köztartozás: többnyire ezek a kifejezések jellemzik a Volner János Jobbik-alelnök nevéhez köthető cégeket
– írta akkor a tévécsatorna internetes portálja, megjegyezve, hogy 12 millió forintra rúg a kiürített és részben cégtemetőben fantomizált cégek köztartozása. Azóta tovább tisztult a kép és az érintett vállalkozások cégbíróságon is feljegyzett “bűnlajtsroma”: a tavalyi parlamenti vitákban már húszmillió forint fölötti tartozásról volt szó. A PestiSrácok.hu gyűjtése szerint azonban szankciókkal, bírságokkal és kamatokkal együtt még magasabbra rúg ez az összeg. Mint ismert, a jobbikos politikus és felesége az egyik rovott múltú cégüket, a Gavron Kft.-t a bűnügyi hírekben később “iregszemcsei cégtemetőként” elhíresült vállalkozásnak adta el, amelynek vezetőjét felfüggesztett börtönre ítélte a bíróság. A nem jogerős ítélet indoklásában a Szekszárdi Járásbíróság bírája megállapította:
A cégtemető működése során, 2008-ban és 2009-ben összesen 164, több százmillió forintos adó- és szállítói tartozást felhalmozó céget fantomizáltak, azaz adtak el fiktív szerződéssel. A cégtulajdonosok 170-220 ezer forintot fizettek azért, hogy eladhassák köztartozással terhelt cégüket. Az összegből az ügyvéd 70-80 ezer forintot, a “vevőkért” felelős negyedrendű vádlott 50 ezer forintot, az új cégtulajdonosok pedig 8-10 ezer forintot kaptak. A perben összesen 28 embert vádolt az ügyészség közokirat-hamisítással, adócsalással, költségvetési csalással, valamint sikkasztással, köztük tizenöt cégtulajdonost és tíz fiktív vásárlót.
Az ATV egy másik tudósításából az is kiderült, hogy Volner János nejét ugyanebben az ügyben gyanúsította meg a Tolna Megyei Főügyészség, ám a már akkor is 12,3 millió forintos köztartozás ellenére 2011. nyarán végül megszüntették a nyomozást, mert a cég iratai eltűntek és így nem találtak bizonyítékot a Volner-család ellen. A PestiSrácok.hu azonban megtudta, az iregszemcsei cégtemető ügyében más szálakon is indult eljárás, s az adócsalásnál súlyosabban szankcionált csődbűntettet felvető ügyekben még van nyitott nyomozás, s így vélhetően nem zárták le a Volner-féle cégek vizsgálatát sem.
A hétvégén többször is kerestük emiatt Volner Jánost, aki ma kérdésünkre tömören csak annyit válaszolt: “soha, semmilyen adócsalásos ügyben nem kerestek” a hatóságok.
Verbális keringőt jár a politikus
Volner János vagy Volner Beatrix hat botrányos sorsú vállalkozásban volt érdekelt 2010-ig: Építőanyagpláza.hu, Gavron Kft., Volner Bútor Kft., Prezent Bútorstúdió Kft., AABO System Kft., Building Contractor Kft. és a pártbizniszt folytató Magyar Gárda Pest Megye Kft. Mind a hat cégnél mulasztásokat vétettek, nem fizettek meg adókötelezettséget és bírságokat, néhány százezertől több mint húszmillió forintos összegig. Ez az előélet nem gátolta meg Volner Jánost abban, hogy 2013-ban előadást tartson a Corvinus Egyetemen a fantomizált cégek által okozott károkról, megjegyezve:
Akikről bebizonyosodik, hogy céget fantomizáltak, azoknak esetleg a közvetlen hozzátartozóira is komolyabb hatósági figyelmet kellene összpontosítani.
Volner önmagára azonban nem kívánt komolyabb hatósági figyelmet összpontosítani, ehelyett az ATV 2014-es leleplező riportjában foglaltakat egész egyszerűen letagadta, a tévécsatornát beperelte, ám a pert végül elvesztette. Tavaly ősszel azután kerültek ismét a figyelem középpontjába ezek az adócsalást felvető ügyek, hogy Volnerről és kolléganőjéről intim fotók jelentek meg a bulvársajtóban. Akkor a PestiSrácok.hu is felhívta a figyelmet, hogy a Jobbik frakcióvezetője alaposan ráfázhat a félrelépésre, ha felesége bosszúból nem hallgat tovább a családi cégek átjátszásának részleteiről. Volner a cégügyek miatt a miniszterelnökkel is vitába keveredett, amikor tavaly júniusban képviselői kérdésre adott válaszában Orbán Viktor adócsalónak nevezte a Jobbikos politikust, Volner pedig viszontválaszában ismét letagadta, hogy köztartozással szabadult meg cégeitől. Komoly tüske maradhatott azonban a kormányra törő ellenzéki párt frakcióvezetőjében, hiszen amikor a 24.hu-n decemberben ismét előkerült a téma, egész egyszerűen lebunkózta a miniszterelnököt.
Kezet foghat Juhász Péterrel
Volner Jánoséhoz hasonlón csúfos vállalkozói karriert futott be a közpénzek másik nagyhangú oltalmazója, Juhász Péter, az Együtt elnöke is. A PestiSrácok.hu három éve tényfeltáró cikkben világított rá, hogy alaposan megkárosította a magyar államot és persze a választópolgárokat Juhász, aki legalább hét olyan vállalkozásban volt érdekelt, amely jelentős adótartozással fantomizálódott.
A vezető fotót Volner Jánosról az ATV készítette.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS