Pesti Srácok

Többmilliós korrupció miatt négy évre ítélte a rendőrség korábbi csúcsvezetőjét a bíróság

Többmilliós korrupció miatt négy évre ítélte a rendőrség korábbi csúcsvezetőjét a bíróság

Befolyással üzérkedés miatt jogerősen négy év fogházbüntetésre és 24 millió forint vagyonelkobzásra ítélte Ármós Sándor dandártábornokot, volt Pest megyei főkapitányt a Fővárosi Ítélőtábla – tudta meg a PestiSrácok.hu. A volt főrendőrt pár éve a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) munkatársai többmillió forint értékű valuta átvétele közben értek tetten, ezután indítottak ellene nyílt eljárást.

A dandártábornok és társai ellen vesztegetés, illetve vesztegetést állítva, valamint külföldi hivatalos személlyel kapcsolatban folytatólagosan elkövetett befolyással üzérkedés bűntette miatt emelt vádat évekkel ezelőtt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF). A vádhatóság szerint még 2016 elején a volt Pest megyei rendőrkapitány azt állította egy cég képviselőjének, hogy ő fog előkészíteni egy állami támogatásról rendelkező határozatot. Az eredményes ügyintézés érdekében 24 millió forintot kért azért, hogy a dokumentumot olyan személynek továbbítsa, akinek “ráhatása van az ügyre”. Az ügyészség szerint a másik fél ezt, valamint a később tízmillió forintra csökkentett ajánlatot először visszautasította, ám végül egy ismerősén keresztül mégis eljuttatta a kért összeget a tábornoknak.

Ármós a vád szerint több embernek azt is megígérte: egy külföldi ismerőse révén utánanéz annak, hogy egyikük ellen egy adott országban kiadtak-e körözést. Mint kiderült, az illetőt nem körözték, ám a tábornok mégis az ellenkezőjét mondta ismerőseinek azzal együtt, hogy hétmillió forintért elintézi, hogy barátjuk zavartalanul beléphessen az adott ország területére. Ármós emellett magánszemélyektől további hatósági ügyek elintézéséért újabb hétmillió forintot kért arra hivatkozva, hogy azt az ügyben eljáró külföldi hivatalos személynek továbbítja – áll a vádiratban, amely azt is tartalmazza, hogy a volt rendőri vezető az ügyintézésért cserébe először hatmillió forintot kapott. Majd amikor a fennmaradó nyolcmillió forintot átvette egy gyorsétterem parkolójában, Ármóst tetten érték. A vádirat arra is kitér, hogy a dandártábornok ígéretei ellenére az ügyekben nem intézkedett, az erre történt valótlan hivatkozással megszerzett pénzt másoknak nem továbbította, hanem az általa átvett milliókat saját céljaira fordította.

A dandártábornok a bíróságon korábban előadta, hogy a kenőpénz, amit egyik vádlott-társa egy fekete táskába rakott és azt egy budapesti szállodában egy közvetítő útján neki átadott, végül a Belügyminisztérium egyik tisztségviselőjéhez került, akit azonban nem kívánt megnevezni. Később ezt visszavonta és elismerte a vád rá vonatkozó állításait.

PestiSracok facebook image

A Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa 2019.március 26-án, elsőfokon folytatólagosan elkövetett befolyással üzérkedés, illetve egyrendbeli befolyással üzérkedés miatt hat év börtönbüntetésre, 24 millió forint vagyonelkobzásra ítélte a dandártábornokot. Ármós Sándort emellett egymillió forintos pénzbüntetéssel és hat év közügyektől eltiltással is sújtotta a bíróság. Három másik vádlottat hivatali vesztegetés miatt ugyancsak elmarasztaltak: két személyt letöltendő, míg egyiküket felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt a törvényszék. Mivel több vádlott is fellebbezett, a per másodfokon folytatódott a Fővárosi Ítélőtáblán, amely szerdán végül négy év fogházbüntetésre és félmilliós pénzbüntetésre ítélte a volt főkapitányt. A másodfokú bíróság 24 millió forintos vagyonelkobzást is elrendelt a volt főrendőrnél. Vádlott-társai felfüggesztett, illetve letöltendő szabadságvesztést kaptak. Az ítélet jogerős. Ha Ármós Sándor megkapja a neki járó kedvezményeket, nagyjából 22 hónapot kell a fogházban töltenie.

Ajánljuk még

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.