Pesti Srácok

Casting a Jobbikban is?

null

Most őszintén, kit lepett meg az, hogy Vona az elegáns öltönyében végre valahára pontot tesz a mérsékeltek kontra radikálisok vitájának végére a Jobbikban? Bár azzal, hogy kirakta az elnökség felét radikalizmusa miatt a mozgalom vezetésből, sok-sok reménykedő szavazót sokkolt. S ezzel el is indult egy olyan folyamat, mely eddig csak a baloldalt jellemezte. Mostantól a Jobbik is hosszú ideig magával és persze az önsorsrontó személyzeti politikával lesz elfoglalva!

Ha körbetekintünk az Európa-szerte növekedő radikális pártok háza táján, végül is azt látjuk, hogy Vona csupán követi a nemzetközi trendet. Mérséklődik az Osztrák Szabadságpárt, cukisodik a francia Nemzeti Front. Keresik azokat a témákat, amivel el tuják magukról hitetni, hogy nem farkasok, hanem bárányok ők - akik nem csak focimeccseken hőbörögnek, esetleg tüntetésen kurvaanyáznak, néha zászlót égetnek, hanem készek kormányozni is. A sógoroknál például egyre sikeresebb a Szabadságpárt átalakulása. Mennek a radikálisok, jönnek a szakpolitikában kompetens új arcok. (Vagy legalábbis kompetensebbek, mint a bénázó nagykoalíció, ami valljuk meg, nem nehéz egy “kapu, oldalsó szárnyakkal” politikai dimenzióban.) A francia Nemzeti Front vezetője Marine Le Pen pedig odáig ment a cukisodásban, hogy a saját apját Jean-Marie Le Pent (aki az alapító volt) is kizáratta tavaly a pártból, mert néha zsidózott egyet az öreg. Meg mert a régi iskolát képviselte, s így már vérciki volt a mérsékelt politikusokat maga köré gyűjtő ambiciózus elnök asszony mellett, felett, előtt, vagy hol.

Így ha Marine Le Pen a nagy cukisodás, a szakpolitikai irányváltás hevében az örökös elnöknek választott apját is kirúgta a pártból, miért is csodálkozunk azon, hogy Vona is kicseszerintette a kiszámíthatatlan Novák Elődöt, a faszpumpás Szávayt, vagy a zsidózgató Apátit?

a Jobbikban nincs annyi szakértő, szakpolitikus, kompetens, kormányzásra képes személy, vagy mi, amennyire szükség lenne.Budaházy mondta ki egy interjújábana Jobbik szavazók százezrei a kurucinfón szocializálódtak éveken keresztül.Mit ír majd erről a kuruinfó? Vagy cukisodni fognak ők is? Aligha! miközben kitúrják a Novák házaspárt a radikalizmusa miatt, Vona meghívja az elnökségbe azt a Toroczkai Lászlót, akit éppen a minap csapott el a Pesti Központi Kerületi Bíróság elsőfokon, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) magyarországi missziója elleni 2012-es demonstráción való randalírozása miatt.
PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.