Pesti Srácok

Új pszichoaktív anyag által okozott mérgezés miatt halt meg a Zagyvarékason a jogosítvány nélkül vezető, majd a rendőrök elől menekülő Zsákai József (videó)

Befejeződött a zagyvarékasi, adventkor halállal végződött rendőri intézkedés kivizsgálása. Az igazságügyi orvosi, vegyész és toxikológiai szakvélemények alapján Zsákai József halála új pszichoaktív anyag által okozott mérgezés miatt következett be, a rendőri intézkedés valamint a halál bekövetkezése között ok-okozati összefüggés nem volt. A feljelentéssel ellentétben a rendőrök nem rúgták meg és nyomták a murvába a földön fekvő férfi fejét, nem térdeltek rá a hátára, és elektromos sokkolót sem használtak vele szemben, továbbá orr, valamint állkapocs törést sem okoztak neki.

Nem a rendőri magatartás következtében hunyt el tavaly advent utolsó vasárnapján a zagyvarékasi férfi, állapították meg a nyomozó ügyészek.

Az ügyben érkezett feljelentések szerint 2024. december 22-én az intézkedés alá vont férfit a rendőrök bántalmazták, amely magatartásukkal emberölés bűntettét követték el.

PestiSracok facebook image

Az új pszichoaktív anyag hatása alatt álló férfi többszöri felszólítás ellenére aktívan ellenállt az intézkedésnek, ezért – jogszerű és arányos erejű – testi kényszert alkalmazva a földre vitték, majd az egyik rendőr a felkarjaira térdelt, miközben ülepével a csípöjét lenyomva megbilincselte.

Miután a férfi elveszítette az eszméletét, a rendőrök egy pokrócon stabil oldalfekvésbe helyezték, majd amikor a légzése is megállt, megkezdték a mellkas kompressziót, azonban a kiérkező mentősök által átvett újraélesztés is sikertelen volt, a férfi a helyszínen életét vesztette.

A büntetőeljárás kétséget kizáróan állapította meg, hogy az intézkedésnek aktívan ellenálló férfival szemben alkalmazott testi kényszer bántalmazásnak nem minősül, ugyanakkor önmagában az a körülmény, hogy a kitartóan menekülő, majd a rendőri eljárásnak ellenszegülő személy rosszullétre hivatkozik, az intézkedési kötelezettséget nem teszi semmissé.

Emlékezetes, kissebbségi jogvédők, valamint a Momentum országgyűlési képviselője, Lőcsei Lajos félinformációkat ismételgetve követelte a 40 éves, 7 gyermekes Zsákai József halálának független kivizsgálását. (Zsákait a család nevezte meg tévék hírműsorában nyilatkozva, sőt fotót is adtak a sajtónak az elhunytról.)

Lőcsei és a jogvédők, a családdal egybehangzóan egyaránt a rendőröket hibáztatták a tragédia bekövetkezte miatt. Az országgyűlési képviselő még odáig is elment, hogy térfigyelő kamera homályos felvétele alapján le is vezette, hogy miként bántalmazták a rendőröknek ellenálló, bekábítószerezett Zsákait.

Mint az az ügyészségi vizsgálat igazságügyi orvosi, vegyész és toxikológiai szakvélemények alapján megállapította: a férfi halála új pszichoaktív anyag által okozott mérgezés miatt következett be, a rendőri intézkedés valamint a halál bekövetkezése között ok-okozati összefüggés nem volt.

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.