
A Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA) közzétette azon országok listáját, amelyek az Ukrajna ellen indított orosz invázió óta a legtöbb Urál típusú olajat importálták az agresszortól.
Csak azok lepődhetnek meg azon, hogy az orosz energiafüggőségtől való teljes megszabadulást hirdető országok közül jó páran felkerültek a CREA listájára, akik nem vették észre, hogy korunk legkurrensebb terméke a pofátlan hazudozás. A németek például Kína után a legtöbb olajat vásárolták Oroszországtól, de az invázió kezdete óta eltelt első száz napban a Magyarországot Southgate-ként edukálni akaró lengyelek is bejutottak a top 10-be; ők az ukrán gyermekek vérével szennyezett orosz olaj (ld. nyitókép) hetedik legszorgalmasabb felvásárlói. (Az izgalmas, színes, mozgó ábrát ITT lehet megtekinteni!)
Az orosz háborús gépezetet olajvásárlásokkal támogató országok közül a szemforgatásban mindig élen járó Hollandia negyedik helyen végzett a CREA listáján. Az amerikai bábkormány vezette Bulgária a tizedik helyet csípte meg, és még azoknak az észteknek is sikerült beverekedniük magukat az első húszba, akik többször kijelentették, hogy morális alapon nem vásárolnak semmit az oroszoktól, meg amúgy sincs szükségük keletről semmire, mert van saját kitermelésük. Ők valószínűleg az orosz energiahordozók átcímkézésben érdekeltek, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az olcsó, Urál típusú orosz nyersolajból a finomítás során kivonják az ukrán vért és demokratikus adalékokkal látják el.
Döbbenet, de miközben Zelenszkij az összes ukránátkot Magyarországra szórja a nagy hatású videoüzenetei során, hazánknak nem sikerült felkerülnie a CREA dicsőségtáblázatára, ami minden bizonnyal egy újabb kötelezettségszegési eljárást fog eredményezni. Pedig – mint az közismert – a Magyarország által fizetett tranzitdíj nélkül Kijev az első hónapban elesett volna.
Namond
2022-06-16 at 10:24
Döme 2022-06-16 at 07:59
Magyarország, a hazánk, nem fér bele a listába, az Európába importált orosz olaj 3-5 %, 3-8 %-át vesszük meg.
Bár ez az éves nemzeti felhasználásunk 51 %-át, importunk 55-60 %-a teszi ki.
(míg, a szlovák importnak 96 % orosz)
Amit a diagrammon lát az az unió képmutató országai összes olajigényének, 26-30 %-át képező orosz szállítás, amiből erősen igyekeztek a vállalatok spájzolni, így akár éves igényük 40-50 %-t is felvásárolhatták.
Döme
2022-06-16 at 07:59
Magyarország hányadik?
És mi történt jún.3. után?
Változott a sorrend?
Naprózsa
2022-06-15 at 20:42
Szóval akkor most miről is van szó? Nem kell orosz olaj bekerülési áron, mert ahhoz hozzácsapva tetemes adókat nincs annyi beszedett adó, amit az emberiség elpusztítására lehet rákölteni. Ezért megvesszük kerülővel ugyanazt az olajat, és akkor arányaiban még nagyobb lesz az adóbevétel, amit a fegyverekre lehet költeni.
Sorolom kik járnak jól:
Az oroszok, a közvetítők, a szállítók, a fegyvergyártók, a vámolók, akik országán keresztülviszik, a Rotschildok, az államok vezetői a többlet adóbevételért, az Z, a Soros, a Biden, és minden multi aki annyit emeli az árait amennyit nem szégyell. S minden olyan kereskedő, szállító vagy akár termelő, aki olajár emelésre hivatkozva ilyen hangulatot kihasználva pofátlanul emel árakat.
S ki jár rosszul? Ki jár, ki jár? Erre már egy bölcsődés is tudja a választ: mi végfogyasztók és kisvállalkozók, akiknek szándékosan felszívják az egész életén át gyűjtött tartalék vagy nyugdíj megtakarítását, vagy akiknek már ez sincs, és őket, hogy elvehessék mindenét, eladósítják.
Egyébként ezt előre lehetett tudni, csak a sok birka nem veszi észre mert ő az utolsó gatyájáig jó ember és amúgy sincs fogalma az ukrán fajtájú háborús ürügyek valódi mentalitásáról.
Nahát
2022-06-15 at 19:49
Megáll az ész! Azok vásárolják a legtöbb orosz olajat, akik minket vádolnak ezzel. Ambrózy fején találta a szöget: korunk legkurrensebb terméke a pofátlan hazudozás.
Namond
2022-06-15 at 19:15
Gratulálok,
Nagyszerű, informatív cikk, a 2022 február 25- június 03 közti olajkereskedelemről.
Több ilyet a PS oldalaira.
(Vajon a 6. szankció – jún. 3.- után honnan is pótolják az első 20 helyezett képmutatói az Urál típusú olajat?
Csak nem tartályhajók É-tengeri – környezetbarát – átfejtésével?)
Angie
2022-06-15 at 18:44
Nnnaaa! Ezt tessenek a hajlakkos nyanyának mutogatni, hogy hogy is van ez?!
Szankciózzanak a jó …-al!
Vladtepesch
2022-06-15 at 18:04
1. Jó a cikk.
2. Nyugodtan át lehet nevezni az európai uniót Hypokrita Unióra.
3. Nincs. Ezek után minek?
bl
2022-06-15 at 17:57
Az álszentség, a képmutatás, a farizeusság régi történet.
Orientál
2022-06-15 at 14:42
Sorosék a vén mocskos lelkű a saját mocskát a Zelenszkijékkel Gyurcsányékkal és az eu-s vezetéssel együtt közös mocskukat is így keni ránk az ügynöksajtóikkal együtt.
JG
2022-06-15 at 14:03
MINT AHOGY A LEGNAGYOBB KÖRNYEZETSZENNYEZŐK ÉS A ZÖLD IDIÓTÁK KÖZÖTT IS.