Varga Mihály pénzügyminiszter vasárnap reggel a közösségi oldalán tett finom utalást arra, miként illene az ellenzéki politikusoknak viselkednie és talán nem ártana, ha személyeskedés helyett normális érvekkel és gondolatokkal segítenék a nemzet érdekében végzett munkát. Mindezt a ma 90 éve megjelent Klebelsberg Kuno Világválságban című kötetével kapcsolatos gondolatra fűzte fel a politikus.
A pénzügyminisztertől megszokhattuk, hogy mondanivalóját sosem rejti véka alá és némi iróniával fűszerezi meg az ellenzékkel kapcsolatos véleményét. Ezúttal sem okozott csalódást, Varga Mihály olyan köntösbe bújtatva utalt arra, miként kellene viselkednie az ellenzéknek a veszélyhelyzet idején, hogy abba egyébként még a krumplizsákos jobbikos – újabban proli megmondóember -, sem tudna belekötni. (Bár itt azért felmerülhet kérdésként, hogy egyáltalán megértette-e, hogy mit is üzen az évforduló kapcsán közzétett bejegyzésében a pénzügyminiszter.) Klebelsberg Kuno Világválságban című kötete ugyanis éppen 90 évvel ezelőtt jelent meg, amit Varga Mihály idézett fel a Facebook-oldalán. A pénzügyminiszter szavai szerint abba nem csak az évforduló kapcsán érdemes belelapozni, mert az 1931-es kötet írásai ma is sok tanulsággal szolgálnak, például ezzel:
a nemzet ma elég keveset törődik kormánypártisággal és ellenzékiséggel egyaránt és súlyos helyzetében parancsolóan követeli mindenkitől, hogy gondolatokkal, eszmékkel, javaslatokkal, programmal álljon elő és a politikai élet tartalma ne személyeskedésekben és szenvedélyes vitákban merüljön ki, hanem a gondolatok és eszmék súrlódásának, a programok harcának mezeje legyen.
Bízunk benne, hogy a Varga Mihály által közzétett idézet az olyan politikusok számára is értelmezhető, akiknek eddig az ordenáré stílus volt a legfőbb eszközük egy-egy politikai vitában vagy felszólalásban…Bár erre azért az elmúlt évek tapasztalata alapján szinte semmi esélye nincs a magyar ellenzéknek.
Forrás: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS