Szerdán válságtanácskozást tartott a svéd kormány, mivel hétfő este ismét nagy erejű robbanás rázta meg egy Stockholm külvárosában lévő társasház lépcsőházát, ahol hárman sérültek meg, másnap pedig Linköpingben történt szintén erőteljes detonáció egy házban. Ugyanaznap este a főváros agglomerációjában lőttek meg egy férfit. A közös ezekben a bűncselekményekben a rendőrség szerint, hogy ugyanazon bűnelkövetői banda, a Foxtrot belső konfliktusához köthetők.
A portál felidézi: a robbantások száma idén meghaladta a százharmincat Svédországban, amely már most magasabb, mint az előző évi kilencven. Szeptemberben szinte minden napra esett egy robbantás. Hozzáteszik:
míg télen és tavasszal két rivális – bevándorló-hátterű – szervezett bűnözői csoport számlájára volt írható a legtöbb lövöldözéses és robbantásos leszámolás, addig őszre a Svédország legnagyobb drogkereskedőjének tartott Rawa Majid, alvilági nevén Kurd Róka bandájának, a Foxtrotnak belső konfliktusához vezethető vissza a fékevesztett erőszak.
A cikk szerint egyre gyakoribb, hogy a bűnözők felmenőivel számolnak le a riválisok; a kedd esti lövöldözés sérültje is egy hatvanas éveiben járó férfi. Ennél még megdöbbentőbb, hogy gyerekek, akik számos esetben maguk is bandatagok, áldozatul esnek a tomboló erőszakhullámnak. Ennek is köszönhetően Svédországban egyre erősödnek azok a hangok, amelyek az elhibázott bevándorláspolitika számlájára írják a fékevesztett erőszakhullámot az országban. Miközben a jobboldali–liberális Kristersson-kormány is többször elismerte, hogy túl hosszú ideje, túl sokan érkeznek az országba, amihez sikertelen integráció kapcsolódik, a menekültpolitikára büszke parlamenti Centrumpárt elnöke például az SVT köztévé múltheti adásában azt állította:
az erőszakhullám nem a nagyszámú bevándorlás miatt van.
Mindezek fényében is fontos, hogy szerdán reggel válságtanácskozást tartott a svéd kormány, amelyen részt vettek hatóságok, a mentőszolgálatok, önkormányzatok, régiós intézmények, ipari szervezetek és szakszervezetek is. Az igazságügyi miniszter szerint nagyon súlyos helyzetben van Svédország. Különösen aggasztónak nevezte a robbantásokat.
A bandákkal szemben a svéd rendőrség és a hatóságok évek óta vesztésre állnak, politikusok és rendőri vezetők ígéretei ellenére nemhogy csökkenteni, de még szinten tartani sem tudják az erőszakos bűncselekmények számát
– írják a cikkben.
Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Johan Nilsson (illusztráció)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS