Pesti Srácok

Rendkívüli: Merkel burkatilalmat sürget és integrációra szólította fel a migránsokat

Rendkívüli: Merkel burkatilalmat sürget és integrációra szólította fel a migránsokat

Angela Merkel német kancellár vagy megérthetett valamit a Brexitből, Trump győzelméből, és a geopolitikai tendenciákból, vagy német pártcsaládján belül nagyon az orrára koppinthattak, mert az eddigi migrációval kapcsolatos kinyilatkoztatásaival teljesen ellentétes üzenetet fogalmazott meg ma Essenben, a Kereszténydemokrata Unió pártkongresszusán. Merkel tőle szokatlan keménységgel nyomatékosította: Németországban sürgetni kell a burkatilalom bevezetését, a tavalyi menekültválságot nem szabad megismételni, a bevándorlóknak pedig be kell illeszkedniük.

Németország újraegyesítése óta a legkeményebb választási kampányban kell helytállnia a Kereszténydemokrata Uniónak (CDU) 2017-ben – mondta Angela Merkel pártelnök-kancellár kedden, a CDU esseni kongresszusán. A pártot 2000 óta vezető politikus, aki a tisztújító kongresszuson ismét – kilencedik alkalommal – megpályázza az elnöki tisztséget hangsúlyozta azt is, hogy Európától függ Németország sorsa és jóléte, ezért a németeknek mindent meg kell tenniük azért, hogy ne gyengüljön tovább az EU. Angela Merkel beszédében hangsúlyozta, hogy a válságok megoldásának eddig azzal a reménnyel lehetett nekilátni, hogy az EU megerősödve kerül ki a nehézségekből, de a szinte elképzelhetetlenül súlyos fejleményekkel terhes 2015-ös év után még nagyobb megrázkódtatások következtek, így 2016-ban „a világ kifordult a sarkaiból”.

Beszéde csúcspontján azonban olyat mondott Merkel, amely teljesen ellentétes az eddigi migrációval kapcsolatos kinyilatkoztatásaival. "Meg kell állítani az illegális migrációt, küzdeni kell a menekülés okainak megszüntetéséért és a hazájuk térségében kell segíteni a menekülteknek" - hangoztatta, majd azt is leszögezte, "Németországban sürgetni kell a burkatilalom bevezetését, nem szabad tűrni, hogy bárki is a német jog fölé helyezze a sariát, az iszlám jogrendet, a tavalyi menekültválság nem ismétlődhet meg, a bevándorlóknak pedig be kell illeszkedniük". Angela Merkel ezen szavait dörgedelmes taps kísérte, az pártcsalád kongresszuson résztvevő ezer küldöttje gyakorlatilag egy emberként fejezte ki, hogy egyetért a kancellár új üzenetével.

Angela Merkel német kancellár vagy megérthetett valamit a Brexitből, Trump győzelméből, és a geopolitikai tendenciákból, vagy német pártcsaládján belül nagyon az orrára koppinthattak, mert az elmúlt hónapokban ódzkodott az ilyen kijelentésektől és bírálta is azon politikusokat, akik nem engednék Európába a migránsokat.

PestiSracok facebook image

Vezető fotó: dpa

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.