Pesti Srácok

Futótűzként terjed a liberális világsajtóban az ellenzéki kamucirkusz

Futótűzként terjed a liberális világsajtóban az ellenzéki kamucirkusz

Túl jól működnek a hálózatok, a balliberális sajtó pedig nemhogy Magyarországon, de világszerte az ellenzéki politikusok tévészékház-ostromára szegezte aggódó tekintetét. Nem, nem azért, mert elgurult a gyógyszerük, hanem a demokráciát temetik, diktatúrát vizionálnak, valamint 15 ezres tüntető tömegeket. Természetesen alig várta a külföldi sajtó ezen szegmense, hogy valami történjen már, aminek köszönhetően mindennek elhordhatják az "autokrata Orbán-kormányt", ehhez pedig elegendő volt egy összellenzéki circus maximus.

Nem kétséges, hogy a New York Times, a Reuters, a Guardian, a Euronews és társai nyálcsorgatva várták, hogy valamibe beleakaszthassák a körmük és ne eresszék, ha Magyarországról van szó. Ezért sem meglepetés, hogy világszerte azonnal megénekelték, micsoda diktatúra zajlik hazánkban. Ehhez persze tökéletesen asszisztálnak a jelenleg is az MTVA-székházban héderező ellenzéki politikusok műeséseikkel és fetrengéseikkel. Bangóné Borbély Ildikó például az imént mondta bele Bősz Anett kamerájába, hogy milyen "kurva jó kép lenne, ha lefeküdnének a földre tarkóra tett kézzel":

Ebből a világsajtó csak ennyit lát:
PestiSracok facebook image

Ellenzéki politikusok a földön Bangóné Borbély Ildikó ötletére.

És most nézzük, kik és milyen formában aggódnak közösen a magyar demokráciáért:

  • A Reuters egyik tudósítása azt emeli ki, hogy Szél Bernadettet és Hadházy Ákost erőszakkal dobták ki a tévészékházból.
  • Az amerikai New York Times oldalán beágyazva is megtalálható az a videó, amelyen Hadházy Ákos fetrengése látható.
  • A brit Guardian azt emelte ki, hogy Orbán Viktor ritka és kitartó tüntetéssorozattal szembesül, miután elfogadta a parlament a "slave law"-t, vagyis a "rabszolgatörvényt" – ahogy az ellenzék nevezi. A brit lap szintén beszámol arról, hogy Hadházy Ákost erőszakkal távolították el a tévészékházból.
  • A Euronews oldala szintén a címlapon hozza Szél és Hadházy kivezetését, és itt is láthatóak a videók a képviselők eltávolításáról.
  • A francia Le Figaro és Le Monde azt emelte ki, hogy az "elégedetlenség növekszik", miután elfogadták a "loi esclavagiste"-et, vagyis a "rabszolgatörvényt".
  • A német Deutsche Welle a címlapján se semmi, szerintük 15 ezren vettek részt a magyarországi tüntetéseken, amely nemcsak a túlóratörvény, hanem az ellenzék szerint Orbán Viktor "autokrata kormányzása" ellen irányul.

Forrás: PS, Index; Vezető kép: 888.hu

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.