Pesti Srácok

euronews

Varga Juditot kicenzúrázta, helyette Cseh Katalint fényezte a Euronews

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2020 április 5.
Elég volt a fakenews gyártásból, elég volt abból, hogy a liberális fősodratú médiumok elhallgatják a sajátjuktól eltérő véleményeket és folyamatosan félrevezetik az európai, valamint a tagállami döntéshozókat és az európai polgárokat! – írta szombati Facebook – bejegyzésében Varga Judit. Az igazságügyi miniszter a saját, illetve a brüsszeli Euronews hírportál példáján mutatta be, hogy miképp működik az a médiagépezet, amely bárkit, bármit, akár egy tagállamot is képes elszigetelni és befeketíteni, ha az érdekük azt kívánja. A Euronews negyed órás interjút készített Varga Judittal, amelyben a tárcavezető megcáfolta azokat a híreszteléseket, amelyek alapján az Európai Unió elitje Orbán Viktor diktatúrájának kiépítésével riogat, miközben a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetben a közösség államainak vezetői sorra adnak plusz jogköröket kormányaiknak a hathatós védekezés érdekében. A Euronews nem adta le az interjút, napokig halogatta azt, arra azonban maradt idejük, hogy a valóban folyamatosan rémhíreket terjesztő momentumos EP-képviselővel, Cseh Katalinnal készítsenek, és megjelentessenek egy másikat. A PestiSrácok.hu megkereste a Euronews magyarországi irodájának vezetőjét, és arra kértük, hogy szerezzen magyarázatot a központi szerkesztőségtől a történtekre. Kert Attila válaszában kifejtette: a Euronews álláspontja szerint nem volt olyan megegyezés Varga Judittal, hogy a vele készült interjút teljes terjedelmében leadják, a késedelem oka pedig az volt, hogy a beszélgetésben résztvevő riporter a koronavírus érintettje lett, ezért nem mehetett be a munkahelyére. Kert kiemelte, hogy nem a Euronews magyarországi irodája készítette a Varga Judit-interjút, és annak további sorsához sincs köze.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!