Pesti Srácok

A Biden-adminisztráció nagy győzelme: a heteroszexuális fehér férfiak kiszorulnak mindenhonnan

A Biden-adminisztráció nagy győzelme: a heteroszexuális fehér férfiak kiszorulnak mindenhonnan

A Szovjetunió magyarországi nagykövetsége, akarom mondani, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége szükségesnek érezte a tudomásunkra hozni, hogy a Biden-kormányzat politikai kinevezettjei, mintegy ezerötszázan, milyen szexuális és nemi identitásról, etnikai hovatartozásról, fogyatékosságról és intragenerációs mobilitásról informálták a munkaadójukat. Biden és az amerikai állam 1500 új csúcsalkalmazottja közül 480 nem is születetten amerikai állampolgár. Vagyis új bevándorló. Szelid, finom üzenet ez minden retrográd országnak, hogy újabban mi is a menő arrafelé. És azt is izgatottan várjuk, hogy ezek a tulajdonságok, például állami alkalmazottak esetén, mikor válnak demokráciakritériummá, amit számon is kérnek majd rajtunk.

Érdekes kérdés az is, hogy ha az állami apparátus új embereinek majdnem egyharmada közvetlen külföldi gyökerekkel, rokonokkal, kapcsolatokkal rendelkezik, az milyen nemzetbiztonsági kockázatot vet fel az USA számára. Régebben mindenfelé hajlamosak voltak bombázni is nemzetbiztonsági okokból, de most hirtelen nagyon optimisták lettek. Arról nem is beszélve, hogy az orosz és a kínai bevándorlók bizonyosan alulreprezentáltak ebben a halmazban.

A listából kiderül, hogy Biden eddigi 1500 elnöki kinevezettje közül:

  • 58 százalék nő;
  • 53 százalék nem-fehér;
  • 14 százalék LMBTQ+ identitású;
  • 3 százalék fogyatékkal élő;
  • 15 százalék a családjából elsőként tanult felsőoktatásban;
  • 32 százalék nem született állampolgár amerikai.

Sajnos a finom árnyalatok iránt érzéketlen amerikaiak nem közölték, hogy ezen tulajdonságok milyen kombinációkban fordulnak elő. Csak azt nem értjük, hogy nekünk ehhez mi közünk van.

PestiSracok facebook image

Forrás: az USA budapesti nagykövetségének Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!