Pesti Srácok

A német Rókák nem mennek Ukrajnába – Németország nem akarja lefosztani saját védelmi képességeit – Georg Spöttle írása

A német Rókák nem mennek Ukrajnába – Németország nem akarja lefosztani saját védelmi képességeit – Georg Spöttle írása

Új hangok Berlinből: Christine Lambrecht védelmi miniszter asszony csökkenti az Ukrajnának szánt fegyverszállítmányokat, mivel elérték az ország stratégiai készlethatárát, a még meglévő eszközökre pedig a Bundeswehrnek is szüksége van, hogy biztosítsák az állam védelmét. Eközben Kadirov csecsen alakulatai elérték Liszicsanszkot és Krivoj Rog városát is újból támadták az Orosz Föderáció csapatai.

Georg Spöttle írása

A német konzervatív CDU-CSU képviselői ígéretet tettek Ukrajnának, hogy rövid időn belül 200 darab Fuchs (Róka) típusú páncélozott járművet szállítanak a harcoló alakulatoknak. A védelmi miniszterasszony viszont ezt a tervet gyorsan lesöpörte az asztalról.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta a politikus. Christine Lambrecht utalt még Eberhardt Zorn tábornok megállapítására is, hogy a hadsereg nem tudja nélkülözni ezeket a járműveket.

Ukrajnának valóban szüksége lenne páncélozott csapatszállítókra, mivel az Orosz Föderáció szinte teljességében megsemmisítette az ország katonai járműparkját. Zelenszkij és berlini diplomatája, Andrij Melnyik tombolnak és azzal vádolják Scholz kormányát, hogy csak ígérgetnek, de nem teljesítenek. Ebben van is valami, mivel Berlin nem iparkodik oly mértékben a fegyver- és eszközszállításokkal, ahogy azt Kijevben szeretnék. Scholz viszont azzal védekezik, hogy a „körkörös csere” akadozik. Ez azt jelenti, hogy a volt szocialista blokk országai (Magyarország kivételével) szovjet időkből származó fegyvereiket odaadják Ukrajnának és cserébe modern német eszközöket kapnak.

– mondta a hét elején Scholz kancellár a CBS Newsnak.

Oroszország többször is kérte a Nyugatot, hogy ne lássa el Kijevet fegyverekkel, arra figyelmeztetve, hogy ez csak meghosszabbítja a konfliktust, és hosszú távú következményekhez vezet. A múlt héten Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azt mondta, hogy

Ezzel nyilván arra utalt, hogy Moszkva is keményebben reagál és még több területet fog elfoglalni. Ez már most szemmel látható, mivel az Orosz Föderáció egységei elérték Liszicsanszk városát is. A csecsen speciális alakulatok megjelenése pedig pánikot keltett az ukrán egységek körében és sokan elhagyták állásaikat. Ramzan Kadirov csecsen elnök Telegram-csatornáján közölt felvételeket, amelyen az ukrán oldalon harcoló katonák Liszicsanszkban menekülés közben hátrahagyott tárgyait mutatja be. A videóhoz azt is írta, hogy jellemzően az ukrán egységekben csak azok maradnak életben, akik sprintelnek.

Szombaton pedig az orosz erők újra támadták Krivoj Rogot is, Zelenszkij ukrán elnök szülővárosát.

Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek

Ajánljuk még

Rettegek a diktatúrától! - Az Öreg vendége Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke

Ps TV 2025 május 29.
Nem akárki mondja. Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, aki súlyosabbnak ítéli meg a helyzetet, mint ami a szovjet megszállás alatt volt, azaz Magyar Péter színre lépése az 1930-as évek németországi nácizmusának korszakát idézi. Szerinte a Tisza Párt elnökének folyamatos agresszív, durva fenyegetőzése, megfélemlítése nemcsak az embereket érinti, hanem az állami alkalmazottakat – rendőröket, ügyészeket, bírókat, politikusokat, jobboldali országgyűlési képviselőket stb. – akik végzik törvényesen a munkájukat.

Megakadályozhatta volna Horthy a magyarországi holokausztot? – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2023 május 15.
Akik a magyarság önbecsülésébe akarnak gázolni, rendszeresen próbálják kollektíven ránk sütni a bűnös nemzet bélyegét a magyarországi holokausztért. A kényszerpályán sodródó, függetlenségét elvesztett, megszállt országunkban azonban senki sem szegülhetett szembe érdemben Hitler és végrehajtói akaratának. Még a gettókba zárt zsidóság hétköznapi életét megszervező zsidó tanácsokat is felhasználták a holokauszt véghezviteléhez, ők is ki voltak szolgáltatva a nácik kénye-kedvének és megdöbbentően pitiáner követelőzéseinek. A holokausztban részt vevő, kis létszámú magyar tettestárs mellett azonban nagyon sokan, a saját életük kockáztatása árán mentették az üldözött zsidókat, és az országban tapintható volt a németellenes hangulat. Hogy zajlott 1944 Magyarországán a náci népirtás, milyen belső törésvonalak osztották meg magát a zsidóságot is, és hogyan próbálta Horthy megmenteni a budapesti zsidókat? A Honi felderítésben Veszprémy László Bernát mutatta be az eddig jobbára ismeretlen részleteket a legújabb történettudományi eredményei alapján.