Pesti Srácok

Georg Spöttle: Az orosz–amerikai állampolgárokat mentené ki a sorozás elől az USA Oroszországból

Georg Spöttle: Az orosz–amerikai állampolgárokat mentené ki a sorozás elől az USA Oroszországból

Biztonsági riasztást adott ki az USA moszkvai nagykövetsége és Oroszország azonnali elhagyására szólította fel az amerikaiakat. A figyelmeztetés főleg az orosz–amerikai kettős állampolgároknak szól, mivel a mozgósítás miatt elképzelhető, hogy az orosz hadkiegészítő parancsnokságok nem fogják figyelembe venni a kettős állampolgárságot.

Georg Spöttle írása

Mindeközben egyre több jel mutat arra, hogy az USA áll az Északi Áramlat–2 földgázvezeték felrobbantása mögött; ilyen jel egy lengyel politikus, Radosław Sikorski Twitter-bejegyzése is, miszerint „köszönjük, USA”. Egy videó is bejárja éppen a világhálót, amelyben Joe Biden már a háború kitörése előtt azzal fenyegetett, hogy ha Oroszország megtámadja Ukrajnát, akkor eltüntetik az Északi Áramlat–2-t. Újságírói kérdésre, hogy ezt hogyan képzeli el, csak annyit válaszolt, hogy megvannak az eszközeik.

A svéd haditengerészet szenzorai is tenger alatti robbanássorozatot érzékeltek az adott időben, és szeizmológiai eszközök is megerősítették ezt. A kiáramló gáz közel egy kilométeres örvényt okoz a tengeren. Ezt a térséget a dán haditengerészet lezárta a civil és kereskedelmi hajózás elől. Ursula von der Leyen példás büntetést ígért annak, aki a támadást végrehajtotta. Az ukránok az oroszokat vádolják a robbantással, ám kétséges, hogy Moszkva a Gazprom tulajdonában lévő vezetékrendszert szabotálná. A vezetékekben már nyomás volt, mivel a Gazprom azokat feltöltötte, és Németország a szankciók esetleges enyhítése után azonnal orosz földgázhoz juthatott volna.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!