Pesti Srácok

Joe Biden: "Én csak utasításokat követek" – és le is némították Biden mikrofonját (Videó)

Évek óta nézzük a különböző szomorú képsorokat Joe Bidenről, és egyetlen gondolkodásra képes emberi lény sem gondolhatja komolyan azt, hogy ez az ember vezeti a világ (még) legnagyobb szuperhatalmát, ahogy azt sem, hogy valóban ő lenne az Egyesült Államok hadseregének főparancsnoka. Mindezt azért nem hisszük el, mert akkor a világ nagy bajban lenne, ha viszont nem hisszük el, akkor mennyire tarthatjuk az USA-t egy demokratikus jogállamnak, miközben a”demokratikusan” megválasztott vezetőjük valójában csak egy báb? Ha lenne valaki, aki nem akar mindezen elgondolkodni, ezért inkább megpróbálja elhinni, hogy Biden a főnök, akkor érdemes megnézni, amint Vietnamban az öreg Joe durván elszólta magát.

Szóval Joe Biden Vietnamba látogatott, ahol beszédet is mondott. A dolog apropója az volt, hogy az USA elnöke a G20-as csúcsra, a húsz legnagyobb, fejlett és feltörekvő gazdaságát tömörítő csoport vezetőinek kétnapos csúcstalálkozójára érkezett Indiába. A történetben a csavar, hogy két kulcsfontosságú “játékos”, Putyin és Hszi Csin-ping nem vett részt, ami elég beszédes, de erről majd talán máskor.

Joe Biden a találkozó után tett egy kitérőt Vietnamba, ahol Hanoiban a néphez is szólt egy kicsit, és valóban minden fontosat elmondott, amit bárki tudni akarhat, hiszen egy adott ponton a következőt találta mondani:

PestiSracok facebook image

– vallotta be gyermeki őszinteséggel Biden.

Nyilván ezen senki nincs meglepődve, korábban már nyílt témává vált az elnök tehetetlensége, amikor napvilágot látott az a történet a súgókártyákról, amelyeken konkrét utasításokat adtak azzal kapcsolatban Bidennek, hogy mikor mire mit mondjon, mennyit beszéljen, mikor üljön le és egyébként is hol van.

Biden egyébként egyéb “poénokat” is eldurrogtatott a Vietnami találkozón: arra az újságírói kérdésre, hogy miért nem beszélt a kínai vezetővel Biden a következőt mondta:

– reagálta.

Ezek után egyébként megpróbálták lehúzni Joe Biden hangját, illetve gyorsan le is zárták a sajtótájékoztatót, bizonyítva ezzel az elhangzottakat.

És akkor jöjjön még egy gyöngyszem: egy klímaváltozással kapcsolatos kérdésre Biden egy viccel próbált reagálni, amit lehet, hogy csak mi magyarok nem értünk, de ha így van, akkor sem feltétlenül releváns válasz a feltett kérdésre. Így hangzik:

– mondta Biden.

Mindeközben Biden számai brutálisan zuhannak: jelenleg Az amerikaiak 73 %-a szerint túl öreg a második ciklushoz.

A Wall Street Journal augusztus 24-30-án készült közvélemény-kutatása azt mutatja, hogy a megkérdezett 1500 válaszadó mindössze 36 százaléka gondolja úgy, hogy Biden mentálisan alkalmas a hivatalra.

New York Post, Daily Mail; Fotó: MTI/EPA pool/Luong Thai Linh

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.