Pesti Srácok

Azok a fránya tények, avagy az orosz-ukrán véralgebra

Azok a fránya tények, avagy az orosz-ukrán véralgebra

Vannak akik összeadják az orosz és az ukrán hivatalos hadijelentések alapján a másik félre vonatkozó veszteségadatokat, és elhiszik azokat. Ezek a számok úgy viszonyulnak a valósághoz, mint a szovjet partizánfilmek német halálozási számai a valós német veszteségadatokhoz.

A bohó nyolcvanas években egyszer egy gimis osztálytársammal kiszámoltuk, hogy az aktuális partizánfilm halálozásai alapján a német hadsereg csak 1943-ban kétszer halt ki. Akkor volt a partizánfilmek utója, garantálom, hogy a Rambo akárhány a fasorban sem volt a valaha készült legvéresebb film versenyében, az csak rohadt imperialista hazugság, hogy a kapitalisták legalább ebben nyertek.

Ez az egész persze egyáltalán nem vicces, csak az a baj, hogy nemcsak az átlagember, hanem a nyugati politikusok is a Nagy Durranás szellemi szintjén érintkeznek a halott, megnyomorított frontkatonákra vonatkozó számokkal.

És persze több orosz halottat kell kimutatni, mint ukránt. És az ukrán mind ukrán, nem kisebbségi, ahogy az orosz halott is mind orosz és nem kisebbségi. Mert milyen szar lenne úgy háborús uszítani, hogy nem is a két államalkotó nemzet fiai hallnak meg a fronton, hanem ezrével olyanok is, akiknek semmi köze sincs az orosz birodalomhoz, meg a hagymázas ukrán "nemzetépítéshez".

PestiSracok facebook image

Nagyon fontos a háborús uszítok, a véralgebra kiélvezőinek a lelki egyensúlya, nem szabad őket a valóság kényelmetlenségeivel szembesíteni.

Például egyesek teljesen komolyan gondolják, hogy az oroszok napi 1500 (ezerötszáz) halottat és sebesültet veszítenek. Ha igazak azok a számok, miszerint közel 600 000 (hatszázezer) orosz van a fronton, akkor ez azt jelenti, hogy évente egyszer a teljes orosz haderő lecserélődik, maximum azok a sebesültek maradnak szerencsétlenségükre életben, akiket a gyógyulásuk után újra bevetnek.

Állítólag Hitler a háború előrehaladtával teljesen elvesztette a frontkatonák szenvedése iránti valós érdeklődését, pedig egykori első világháborús frontkatonaként a háború elején még hivatkozott erre a beszédeiben és a parancsaiban. A mai nyugati vezetőknek ez az érdeklődés már a háború elején sem volt meg. Az orosz politikai és katonai vezetés távolságtartását még csak értjük, hiszen ott ez a szokás, de a nyugati szövetségeseink érzéketlenségén sem lenne szabad meglepődnünk igazából. Az empatikus nőkkel telepakolt brüsszeli vezetéstől különösen szép ez a viselkedés, nem arról volt szó, hogy a nők sokkal kevésbé lesznek agresszívebbek a politikában és egyből jobb hely lesz a világ, ha ők is odaférnek a húsosfazékhoz?

Tehát az egyetlen biztos tény, amit tudunk az orosz-ukrán háborúról, hogy éppen folyik. Habár amilyen korrupt a két ország katonai vezetése és tisztikara, lehet, hogy csak elbábozzák ezt az egész háborút és az állítólagos hősi halottak közösen nyaralnak Szocsiban és közösen árulják a hadianyagot a Közel-Keleten. Az tuti, hogy ezt sem tudnánk meg a nyugati hadtudományi elemzőközpontoktól, meg a nyugati liberális sajtóból soha.

Szóval nem tudok én semmit, de azt azért hadd ne vegyem már komolyan, hogy a két ország politikai, társadalmi, demográfiai, gazdasági viszonyai lehetővé teszik, hogy évente eltűnjön egyenként félmillió katonájuk a semmibe. Azért ennyi egyébként, mert a pártízezres szám nem ütne eléggé a nyugati sajtóban. Ursulának és a barinőinek, meg a többi libsi féregnek ugyanis pár ezer halott férfi nem ad ki egy komoly háborút.

Vezető kép: Az ukrán elnöki sajtószolgálat felvételén Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (j) lerója kegyeletét az elesett ukrán katonák emlékhelyénél a fegyveres erők napja alkalmából Kijevben 2024. december 6-án. MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.