Pesti Srácok

Brüsszel pánikban: hét nap múlva lejárnak az Oroszország elleni szankciók, de nincs megegyezés a folytatásról

Brüsszel pánikban: hét nap múlva lejárnak az Oroszország elleni szankciók, de nincs megegyezés a folytatásról

A német sajtó megint álomba ringatta magát, és abban reménykedik, hogy Orbán önellentmondásba keveredik a szankciók kapcsán. Január 31-én lejárnak az Oroszországgal szembeni szankciók, Brüsszel pedig attól tart, hogy Orbán Viktor csak különböző feltételek mellett fogja jóváhagyni azokat (ha egyáltalán megteszi). Azzal nyugtatják magukat, hogy Trump is szankciókat helyezett kilátásba, és emiatt Orbán Viktor nem merne majd vétózni, csak éppen azt felejtették ki a történetből, hogy Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke, nem pedig az USA egyik szenátora. Emellett Trump egy szóval sem említette, hogy szankciókat várna el az EU-tól ellenben elődjével, aki leginkább csak Brüsszel farkával csapkodta a csalánt.

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, továbbra is élesen kritizálja az Európai Unió szankcióit Oroszországgal szemben, és blokkolja azok meghosszabbítását. A magyar miniszterelnök szerint a szankciók nem érték el céljaikat: sem a háborút nem állították meg, sem Oroszország gazdaságát nem gyengítették meg, miközben Európának jelentős károkat okoztak - olvasható a Süddeutsche Zeitung hasábjain, annak kapcsán, hogy ma találkoztak az uniós nagykövetek, de nem tudtak megegyezni a szankciók meghosszabbításáról. Valószínű, hogy hétfőn, a külügyminiszterek tanácsülésén hozzák meg.

Meglepő módon a német sajtó tökéletesen látja a helyzetet. Orbán Viktor valóban kritizálja az EU szankciós politikáját. Azok valóban nem érték el a céljukat, feltéve, ha a cél nem az Európai Unió teljes megsemmisítése volt. Az oroszok továbbra is háborúznak, és nem érdeklik őket a szankciók. Egy szavunk se lenne, ha a szerző itt letette volna a lantot, de ehelyett inkább szabadjára engedte a fantáziáját.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.