Pesti Srácok

Az elvhű libsi Daniel Freund most azért küzd, hogy Magyarországtól minden forrást elvegyenek

Az elvhű libsi Daniel Freund most azért küzd, hogy Magyarországtól minden forrást elvegyenek

Daniel Freund, az Európai Parlament vérbeli liberális képviselője továbbra sem tud elszakadni Magyarországtól, vagy inkább Orbán Viktortól. Az EP-képviselő akár egy hős "szerelmes" Orbán minden egyes lépését figyelemmel kíséri, fülei pedig érzékenyek minden, a magyar ellenzék tagjai száját elhagyó és a magyar kormány tevékenységével kapcsolatos hisztériára. Freund most sem hagyta cserben magyar liberális barátait, és újra beizzította az Orbán-ellenes gépezetet.

Daniel Freund X-en közzétett posztjainak és videóinak a 90 százaléka nem szól másról csakis Magyarországról és Orbán Viktorról. Természetesen az EP-képviselő bőven találhatna más témákat az EU-n belül, de hát mi lehet egyszerűbb dolog annál, mint folyamatosan ekézni egy országot, amihez ráadásul külső és belső támogatást is kap. Nos, Freund ismét szintet lépett, mert a korábban LMBTQ-jogokért és a Pride betiltásáért krokodilkönnyeket hullató német EP-képviselő most aláírásgyűjtésbe fogott, azzal a szándékkal, hogy Magyarországot megfosszák még több, jobban mondva minden uniós forrástól. Freund szerint most volt "elég" abból, hogy Orbán továbbra is "folytatja a jogállamiság lebontását és az uniós polgárok alapvető jogainak megsértését". A liberális, "demokrata" képviselő pedig láthatóan meg is találta - többekkel egyetemben - a megoldást arra, hogyan is lehetne megállítani az EU extrém liberális elveit elutasító Orbán "ámokfutását". Freund megfejtését így adja ki magából:

Ilyen az uniós demokrácia szépsége! Ha nem követed a többséget, akkor elveszünk mindent, de azért a piacodra közben igényt tartunk. Meg persze Azerbajdzsántól vehet az EU földgázt, amivel közvetve az oroszokat erősíti, miközben ellenük küzdenek, és közben arról diskurálnak, hogy Azerbajdzsánban csorbítják az emberi jogokat. De ez mit számít! Túl bonyolult helyzet ez egy olyan embernek, akinek a tudata csak addig terjed, hogy egy adott országgal foglalkozzon évről-évre, és elismételgesse, hogy ugyanazt a szöveget. Ahogy az sem tűnik fel neki, hogy miközben Magyarország miatt veri az asztalt vagy a billentyűzetet, addig saját otthonában nő a terrorfenyegetettség és az antiszemitizmus a muszlimok részéről, és nemzetbiztonsági okokra hivatkozva lehetetlenítenek el pártokat. Szóval, Herr Freund inkább fordítsa saját hazája felé a figyelmét, és inkább próbálja előbb ott életre hívni saját álomvilágát.

PestiSracok facebook image

Forrás: Daniel Freund X

Vezető kép: Hatlaczki Balázs/PS (Daniel Freund/Pride/tüntetés)

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.