Pesti Srácok

Zelenszkij meg akarja támadni Oroszországot – GEOrgPOLITIKA

Zelenszkij meg akarja támadni Oroszországot – GEOrgPOLITIKA
Zelenszkij megfenyegette Magyarországot
Fotó: Jussi Eskola

Az ukrán elnök szerint csak védekezni rossz taktika, és országának támadnia kell. Zelenszkij a csütörtök esti videóüzenetében azt mondta, hogy Vlagyimir Putyin csak az erőből ért, és ezért az ukrán hadseregnek át kell menni offenzívába. A háborút szerinte csak úgy lehet befejezni, ha nagyobb nyomást gyakorolnak Oroszországra. Zelenszkij ismét beletaposott a nemzeti kisebbségekbe, mert szerinte csak az ukrán nyelv létezik az országban. 

Zelenszkij szerint el kell vonatkoztatni attól a gondolattól, hogy nekik csak védekezni szabad, és aktívan meg kell támadni Oroszországot. Az ukrán elnök szerint Vlagyimir Putyinra csak erővel és komoly katonai nyomással lehet hatni. Zelenszkij állítólag Donald Trump bejegyzéséből merítette az ihletet, amelyet az amerikai elnök „Truth Social” nevű közösségi oldalán publikált.

Nagyon nehéz, ha nem lehetetlen megnyerni egy háborút anélkül, hogy megtámadnánk az agresszor országát. Ez olyan, mint egy nagy sportcsapat, amelyik fantasztikus védekezéssel rendelkezik, de nem játszhat támadó pozícióban. Így viszont nincs esélye a győzelemre.

Joe Biden nem engedélyezte az ukrán támadást

Elődje, Joe Biden nem engedte, hogy Ukrajna visszavágjon. Kijev akkor csak védekezésre használhatta a nyugattól kapott fegyvereket. Az ukrán fegyveres erők az elmúlt napokban már ellentámadásokat indítottak, például az északkeleti Szumi régióban és a délkeleti Pokrovszk közelében. Kezdeti sikerek látszanak Pokrovszk közelében – jelentette be Olekszandr Szirszkij, a hadsereg vezérkari főnöke a Telegramon. A térségben hat települést foglaltak vissza, habár a jelentéseket nem lehet függetlenül ellenőrizni. 

Az ukrán csapatok tavaly nyári nagyobb offenzíváját azonban meghiúsították a mélyen kiépített orosz védelmi vonalak. Az orosz csapatok korábban aknamezőket helyeztek el a várható támadás irányában, és komoly tüzérséget vetettek be. 

A Kreml elutasítja a külföldi csapatok jelenlétét

Zelenszkij továbbá kijelentette, hogy a katonai műveleteken túl Ukrajna diplomáciai erőfeszítéseket is kíván tenni a béketárgyalások irányába. A katonai vezetés kapcsolatban áll külföldi partnerekkel, hogy kidolgozzák Ukrajna biztonsági garanciáinak katonai komponensét. Szó van arról, hogy az európai partnerek egy békemegállapodás után csapatok jelenlétével biztosítanák Ukrajna biztonságát. Oroszországnak azonban más elképzelései vannak. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint az ENSZ Biztonsági Tanácsának, beleértve Oroszországot is, kellene garantálnia a békét. Mivel Oroszország mint állandó tag, bármikor megvétózhat egy döntést, ez a lehetőség Kijev számára kizárt. Moszkva viszont határozottan visszautasítja azt a tervet, hogy nyugati csapatok állomásozzanak határán. Zelenszkij most azzal vádolta Moszkvát, hogy a Kremlt nem érdekli a béke.

Őszintén szólva, az Oroszországból érkező jelzések jelenleg egyszerűen illetlenek

– mondta.

Megpróbálnak kibújni a találkozó alól. Nem akarnak véget vetni ennek a háborúnak. Folytatják nagyon heves támadásaikat a frontvonalakon.

Nincs más nyelv az ukránon kívül

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azzal vádolta Kijev európai támogatóit, hogy megpróbálják megzavarni a békefolyamatot, mivel figyelmen kívül hagyják Oroszország érdekeit, és biztonsági garanciákat követelnek egy olyan ország számára, „amely neonáci értékeket hirdet, súlyosan megsérti a nemzeti kisebbségek jogait, törvényekkel próbálja kiirtani az orosz nyelvet az élet minden területéről, és tiltja a kanonikus ortodox egyházat”.

Moszkvánál érthetően kiverte a biztosítékot Zelenszkij kijelentése, miszerint országában csak egy nyelv van, és az az ukrán, ergo semmit nem akar módosítani a nyelvtörvényen. Ez értelemszerűen érinti a magyar kisebbséget is. 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.