Az ellenzéki pártok konkrét javaslat, elképzelés nélkül érkezetek a parlament megalakulását előkészítő tárgyalásokra; a kormányoldaltól várták, hogy tegyen ajánlatokat – mondta Vitályos Eszter, a Fidesz frakcióvezető-helyettese az M1 műsorában.
Vitályos Eszter közölte, hogy „korrekt és fair” ajánlatott tettek, amely visszaigazolja a választók akaratát is: kétharmad–egyharmad arányt indítványoztak a bizottsági és az országgyűlési tisztségek vonatkozásában. A politikus szerint a második, szerdai tárgyaláson is az volt érezhető, hogy az ellenzék nem a megállapodás szándékával érkezett. Azt mondták: nem szeretnék elfogadni a kormánypárti javaslatot, mert diktátumnak tartják.
Lett volna két napjuk, hogy kifejtsék a javaslatukat, de ezt nem tették meg
– fűzte hozzá. Vitályos Eszter kifejtette: a kormányoldal azzal érvelt a tárgyalásokon, hogy a bejutó listák arányára tesznek javaslatot a tisztségek vonatkozásában, hiszen az ellenzéki összefogás egy közös listán indult, ezt veszik alapul. Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy nehéz parlamenti időszakra számít a tárgyalások tapasztalatai alapján. Vitályos Eszter azt mondta, óriási részvétel mellett zajlott le az április 3-ai országgyűlési választás; a választópolgárok azt szeretnék, hogy minél hamarabb alakuljon meg az új Országgyűlés és kezdődjön meg a munka. Hozzátette: rengeteg dologról tárgyalni kell, de alapvetően a családtámogatások, a munkahelyteremtés, valamint a béke és a biztonság fenntartása képezi azon irányvonalakat, amelyek mentén haladnak majd. A Magyarország elleni jogállamisági eljárásáról szólva elmondta: várható volt, hogy megindul az eljárás, de bízik abban, hogy jogi alapon nem tudnak pénzt megvonni Magyarországtól, hiszen ezek a felzárkóztatásra, a kohéziós politika folytatására vonatkoznak.
Ezek az összegek a szerződések szerint járnak nekünk, ez nem az Európai Unió ajándékpénze
– mutatott rá a politikus, jelezve: hosszabb tárgyalásokra számítanak. Vitályos Eszter megjegyezte: olyan időszakban jönnek elő politikai támadásokkal, amikor éppen arra lenne szükség, hogy Európa egységesen tudjon fellépni. Arra a kérdésre válaszolva, hogy Brüsszel részéről mi lehet a politikai nyomásgyakorlás háttere, a politikus azt mondta: nyilvánvalóan nehezen fogadják el a magyarországi választás eredményét, azt, hogy újabb kétharmados felhatalmazása van a polgári kormányzásnak.
Forrás: Híradó; Fotó: MTI/Mohai Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS