
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta szerdán azt az orosz állítást, amely szerint az orosz katonák már benyomultak volna a Donyeck megyei Szoledar városába.
Erről az államfő esti videoüzenetében beszélt. Szavai szerint a “terrorista állam”, Oroszország és “propagandistái” azt a látszatot igyekeznek kelteni, mintha Szoledar egy része már az ellenőrzésük alatt lenne. Ezt szerinte Moszkva azért teszi, hogy Oroszország lakosai támogassák a mozgósítást és reményt adjon azoknak, akik az agresszió mellett állnak. Leszögezte, hogy a harcok folytatódnak, az ukrán erők tartják magukat Donyeck irányában. Zelenszkij hangsúlyozta:
az orosz agresszió csak akkor apad le, ha az orosz ambícióknak nem lesz más alternatívája, mint a veszteség.
Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a szerdai hadijelentést ismertetve kijelentette, hogy Szoledart légideszant alakulatok vették blokád alá északról és délről, a légierő a városban lévő ukrán erődítményeket bombázza, a központban pedig rohamosztagok harcolnak.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Libkos
Facebook hozzászólás
2 ÉNAKI
2023-01-12 at 10:03
Ennek elment az esze,amit szeretne azt gondolja,hogy úgy is van.Ez a demencia jele,ami sok másnál is megmutatkozik.
Naprózsa
2023-01-11 at 21:04
Már hányadik mai döfésnél tartasz, Nagy pöcszongorista Testvér, hogy megint győzelmet delirálsz?
Ungarn über alles !
2023-01-11 at 20:43
még nincsenek a városban az oroszok – csak a spájzban