A főváros kötelékéből távoznia kellett Korányi Dávidnak, a dollárbaloldal-botrányban központi szerepet betöltő Action for Democracy vezetőjének, vélhetően nem függetlenül az ellenzék gyanús kampányfinanszírozási ügyétől. Ehhez képest most a bíróság arra kötelezte a témában aktívan cikkező Origót és Metropolt, valamint azok kiadóit, hogy kérjenek bocsánatot a dollárokat oly szorgosan gyűjtő Korányitól.
A Telex beszámolója szerint megsértette Korányi Dávid személyiségi jogait a Metropol és az Origo. A lap szerint a dollárbaloldal külföldi pénzeinek gyűjtését és folyósítását koordináló Action for Democracy vezetője a Metropol kiadója, a Mediaworks és az Origo tulajdonosa ellen indított személyiségi jogi pert azután, hogy tavasszal több cikk is megjelent róla és családjáról. A Telexnek küldött sajtóközlemény szerint a bíróság arra jutott, hogy az érintett sajtótermékek megsértették Korányi Dávid jó hírnévhez fűződő személyiségi jogát, valamint ugyancsak megsértettek magánszférához, és a családi élet tiszteletben tartásához fűződő jogát, amikor „őt és családját megfigyelték, róluk titokban felvételeket készítettek, azokat lakóhelyük nyilvánosságra hozatalával együtt publikálták”. A Fővárosi Törvényszék az ügyben a jogellenes magatartás felfüggesztésére és bocsánatkérésre, valamint sérelemdíj megfizetésére kötelezte a két kiadót.
Mint ismert, a Karácsony Gergely főpolgármester tanácsadója, Korányi Dávid által irányított szervezet mintegy 3 milliárd forinttal segítette a baloldal választási kampányát. Az ügyben a magyar titkosszolgálat is nyomozott: jelentésük szerint a Márki-Zay Péter által életre hívott Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) 1,8 milliárd, a DK-közeli Ezalényeg.hu kiadója, az Oraculum 2020 Kft. több mint 1 milliárd, a DatAdat-cégcsoport közel 150 millió, a Gemius Hungary Kft. pedig mintegy 3 millió forintot kapott az Action for Democracytól.
Forrás: Telex; Fotó: Korányi Dávid Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS