Pesti Srácok

jó hírnév megsértése

Márki-Zay épp nem ért rá, amikor rágalmairól kérdezte volna a bíróság (PS-videó!)

Csibra Tibor Magyar ugar 2018 november 23.
Nem jelent meg polgári peres eljárásának pénteki kezdetén a Szegedi Törvényszéken Márki-Zay Péter. A hódmezővásárhelyi polgármestert azért perelte be a helyi kórház, mert a tavaszi országgyűlési választás kampányában olyan kijelentéseket tett nyilvánosan, hogy a gyógyintézményben – annak szakmai állapota miatt – életveszélyben vannak az ott kezelt betegek. A botrányos megnyilvánulásaival az országos politika mezőnyébe igyekvő Márki-Zay tanúkkal igyekszik alátámasztani állításait, utóbbiak közül kettőt pénteken meghallgatott a bíróság. A beszámolók alapján a kép árnyaltabb lett: a két, a polgármester kijelentései szerint ellátatlanul maradt férfiról kiderült, hogy kezelték őket a kórházban, egyikük – akit súlyos állapotban vettek fel oda – pedig saját felelősségére távozott onnan, és nem vetette alá magát a javasolt terápiának. A bíróság egy harmadik embert is beidézett péntekre, akinek állításaira alapozva Márki-Zay kijelentette, hogy a hódmezővásárhelyi kórházban uralkodó állapotok miatt halt meg egy középkorú nő és egy kisbaba, de a tanú a polgármesterhez hasonlóan nem jelent meg a tárgyaláson. Az ügy számos érdekessége közül talán az a leginkább számottevő, hogy Márki-Zay úgy tett súlyos kijelentéseket az általa vezetett város kórházáról, hogy közben orvostanhallgató lánya ott töltötte rezidensi gyakorlatát.
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.