A Boomerlázadásban Mészáros Nóra és Stefka István vendége Grandpierre Attila csillagász, író, zenész volt, aki a műsor során kifejtette, hogy miért volt fontos édesapjának és neki is, hogy a magyarok őstörténetét kutassa és terjessze. Beavatta a nézőket, hogy miért gyilkos szavak a „honfoglalás”, a „kalandozások”, és hogy mi az oka annak, hogy a finnugor nyelvcsalád részeként hirdetik a magyar nyelvet. Kiderült, hogy a magyar krónikák mindegyike a „hazajövetel” és a „visszajövetel” szót használja a „honfoglalás” helyett, szó sincs tehát erőszakos területelvételről. A csillagász véleménye szerint felháborító, ha egy népnek a nemzeti önérzetébe belegázolnak. Szerinte ez az emberi együttérzésnek és a tudománynak is ellentmond.
A hétfői Boomerlázadás első kérdéseként Stefka István azt kérdezte Grandpierre Attilától, honnan jöttünk, mi magyarok és hová tartunk.
Van két nép Európa közepén: a magyar és a székely
– kezdte válaszát Grandpierre Attila, majd folytatta:
Ez a két nép olyan nép, amely az őstörténelemben a legdicsőségesebbek voltak. Köztudomású volt, hogy a szkíták – a magyarok, a hunok – a világ legvitézebb, legdicsőségesebb és legnagyobb műveltségű népe. Amikor Árpád népe Perzsiából visszajött a Kárpát-medencébe, akkor egy velük azonos nyelvet beszélő, azonos műveltségű, azonos népdalokat éneklő néppel találkoztak. Ők hívták tehát be Árpád népét.
A Pesti TV programigazgató-helyettese közbevetésére, miszerint a hivatalos történelem tudományunkban ekkor az avarokról beszélnek, a csillagász úgy folytatta:
A mi hivatalos történelemtudományunk kisiklott az 1848–49-es szabadságharcban. Bebizonyosodott, hogy ez a nép, amelyik képes volt Európa összesített haderejét legyőzni a pozsonyi csatában 907-ben, és amelyik a világ legnagyobb hadseregeit legyőzte – például a törököket is sikerült megállítani óriási véráldozattal a Kárpát-medencében –, úgymond megvédte a nyugatot. Ettől a nyugattól aztán soha semmilyen ellentételezést nem kaptunk, csak rosszat, rosszat és rosszat.
A műsorvezető kérdésére, hogy az ősgesztákat hogyan és kik találták meg, az író így válaszolt:
A Tárih-i Üngürüsz ősgesztát Vámbéry Ármin turkológus találta meg Konstantinápolyban 1859-ben, és átadta a Magyar Tudományos Akadémiának azzal a kísérő szöveggel, hogy az, hogy ezt átadhatja a könyvtárnak, élete legnagyobb szerencséjének tudja. Ugye itt már addigra nem tudták az osztrákok a magyarokat egyedül leverni, ezért behívták az oroszokat. Orosz segédlettel viszont leverték a szabadságharcot. Levonták ezzel a tanulságot, hogy a magyarságot ezer éve nem sikerült úgy átalakítani, hogy kiöljék belőlünk a magyarságtudatot. Ezt a magyar öntudatot eldöntötték, hogy meg fogják szüntetni. Ez a titkos diplomáciában döntetett el, nem verték nagy dobra. Bevezették tehát a „honfoglalás” szót, ami egy gyilkos szó. Aki ezt kimondja, azt mondja, hogy a magyarság itt idegen ezen a tájon, erőszakkal jött ide be, erőszakkal foglalta el másnak a jogos tulajdonát. A másik ilyen mesterségesen kitalált szó a „kalandozások”.
Grandpierre Attila elmagyarázta, hogy miképpen történt a valóság elhallgatása:
Budenz József elvállalta, hogy ismertetőt ír a Tárih-i Üngürüsz krónikáról. Ebben azt írta, hogy a magyar őstörténelem számára ez egy nagyon fontos mű. Látszólag ez azt jelenti – mivel ő volt tótumfaktum –, hogy a kor tótumfaktumai emellett állnak, és megjelenik a könyv. De ez nem történt meg. Titokban maradt. Ő csak úgy csinált, mintha mellette állt volna.
A csillagász azt is kifejtette:
bármelyik másik országban, ha ősgesztát találtak volna, az illetékesek mindent megtettek volna azért, hogy minél jobban terjedjenek ezek a hírek, de Magyarországon nem ez történt, mert itt az ország vezetése valójában „nem volt magyar”.
A továbbiakban kiderült az is, hogy Grandpierre Attila édesapja volt az egyetlen, aki nemet mondott a hamisításra. Stefka István ezek után azt kérdezte, hogy ezek szerint semmi sem igaz-e, ami a honfoglalással kapcsolatos a történelmünkben.
Ezt át kellene írni, vagy hogy érted ezt?
– kérdezte.
A magyar krónikákat figyelembe kellene venni. Ugyanis ezekben soha nem szerepel ez a magyargyilkos kifejezés, hogy „honfoglalás”. A magyar krónikák mindig arról írnak, hogy hazajövetel, visszajövetel. Ezt pusztán 1848–49 körül találták ki. Ez egy rendkívül aljas ügy. Európa közepén egy népnek elvenni az öntudatát, az egy olyan merénylet, aminek nem szabadna előfordulnia. Égbekiáltó bűn, hogy meghamisítsák a történelmünket
– válaszolt Grandpierre Attila. Mészáros Nóra kérdésére válaszolva elmondta, mikor és hogyan kerültek a magyarok a Kárpát-medencébe.
Hérodotosznál található egy szkíta eredetmonda. Az egyik azt mondja, hogy még az akkori néptelen tájon jelentek meg. Őshonos tehát ez a nép eszerint. Az egyik ősnépe az emberiségnek. A Kárpát-medence ősnépe a szkíta-hun-magyar nép. Ez ugyanannak a népnek az elnevezése különböző időkben, különböző népeknél
– reagált a csillagász. A műsor további részében szó esett arról is, hogy valóban a finnugor nyelvcsalád része-e a magyar nyelv. Ezt saját könyvében, Az ősi Magyarország című könyvéhez Grandpierre Attila részletesen kivizsgálta, kutatta, és a forrásokat is megjelölte hozzá. Úgy fogalmazott:
Nyelvészeti trükkel akarták a magyar öntudatot műveletlen, kis létszámú népek egyik ágának feltüntetni. Ez a finnugor elméletben az a trükk, amit kimutattam a könyvemben. A magyar nyelv a magyar-szkíta-hun nyelvcsaládhoz tartozik. Ez a Kárpát-medencétől a Csendes-óceánig az itt élő népeknek az első számú, meghatározó nyelve volt.
A műsor végéhez közeledve Stefka István arról érdeklődött, hogy vajon átírják-e az ellenségeink a történelmünket.
Sajnos a modern világban egymás ellen uszítják a népeket. Ennek a fordítottjára van szükség. A történelem igazából a Földön zajlik. A Föld a része a világegyetemnek. A világegyetem pedig él. Ebben az élő szervezetben, a kozmikus lénynek az agyközpontja az emberiség. És ha ez beteg, akkor a beteg agyközpontot meg kell gyógyítani. Ez sikerülni fog neki előbb-utóbb. Tehát a népek közti és a népen belüli viszonyok rendbe fognak jönni hosszútávon, mert a világegyetem él, és a világegyetem legyőzhetetlen
– összegzett Grandpierre Attila.
A teljes adás visszanézhető a Pesti TV oldalán!
Forrás: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS