Megoldotta a rendőrség különleges egysége a magyar kriminalisztika egyik legrejtélyesebb gyilkosságát, a siófoki Napfény Hotel recepciósának brutális, harminc évvel ezelőtti kivégzését – tudta meg a PestiSrácok.hu. A szálak a szervezett bűnözésig, a kegyetlenkedéseiről és kíméletlenségéről elhíresült, a saját kocsmájában, a katonai titkosszolgálat két munkatársának jelenlétében, 1999-ben kivégzett Döcher Györgyig vezetnek. Az alvilág hóhéra egy, akkor 18 éves társával együtt követhette el a rablógyilkosságot. Az elmúlt években más bűnügyek miatt börtönben ülő férfit meg is gyanúsították a bűncselekménnyel, ám ő nemrég súlyos betegségben meghalt, csak ezért nem jutott el vádemelésig az ügy.
S. Tamást, a siófoki Napfény Szálloda recepciósát egy lövéssel végezték ki harminc évvel ezelőtt, 1990. július 27-én. A fiatalember tarkón lőtt holttestét néhány órával később a takarítónő találta meg, a férfi véres fejjel feküdt a padlón, arca lila volt, kezében kulcscsomó, körülötte vértócsa, az életét pedig a gyors orvosi beavatkozás sem menthette meg. Az elkövetési módja akkor még ritkaságszámba ment, az ügyet pedig évtizedekig a legrejtélyesebb gyilkosságok között tartották számon. A nyomozást akkoriban folytató Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai két fő verziót állítottak fel a gyilkosság indítékát illetően: az egyik szerint haszonszerzés miatt ölt az elkövető, vagy pedig S. Tamással személyes nézeteltérés miatt számoltak le. A nyomozók a szállodában leltárt is készíttettek, s kiderült, hogy a kasszából hiányzik százezer forint, ami akkoriban jelentős összegnek számított. Ellenőrizték a szálló vendégeit is, ám csupán egyetlen gyanús személy akadt fenn a rostán, egy olyan férfi, aki nem a saját nevén jelentkezett be. Az illető büntetett előéletű volt, de a pulton talált ujjlenyomat nem az övé volt. Egy taxis pedig arról számolt be a rendőrség munkatársainak, hogy férfiakat látott rohanni a szálloda felől a parkba. Egyikükkel állítólag kiabáltak a többiek, hogy “miért kellett ezt tenni”. A csoportot soha nem sikerült megtalálni. A nyomozók kihallgatták a siófoki éjszakai élet jellegzetes figuráit is, ám senki nem tudott, vagy nem akart érdemi információval szolgálni, így 1992 januárjában eredménytelenül zárult a nyomozás.
Az alvilág hóhérához vezetnek a gyilkosság szálai
A siófoki Napfény szálloda volt recepciósának brutális meggyilkolása ügyében 2014. november 5-én kezdett újra nyomozni a Petőfi Attila vezérőrnagy által vezetett Kiemelt Ügyeket Felderítő Főosztály. Úgy tudjuk, a hat éve újraindult nyomozás adatai azt a verziót valószínűsítették, hogy a gyilkosságot előre kitervelten, nyereségvágyból, pénzért követték el. A recepciós megtámadása egy tipp alapján történhetett, a támadók pedig pontosan tudták, hogy az egyébként valutaváltással is foglalkozó férfinél aznap rengetek pénz lesz. Információink szerint hónapokkal ezelőtt, emberölés miatt meggyanúsítottak egy jogerős szabadságvesztését töltő, 48 éves férfit, aki azonban nemrég rákban elhunyt. Úgy tudjuk, a hatóság adatai szerint a gyilkosság másik elkövetője a kíméletlenségéről és hidegvérűségéről ismert, az alvilágban „Csontkezűnek” is nevezett, az emberölés idején szintén nagyon fiatal Döcher György volt. Értesüléseink szerint a rendőrök arra jutottak, hogy Döcher lőtt, de vallomásában erről beszélt bűntársa is, aki elismerte a bűncselekmény elkövetését. Kerestük a rendőrséget is, válaszukból kiderült, hogy valóban volt gyanúsítottja a rejtélyes emberölésnek, ám az illető halála miatt az eljárást augusztus 19-én megszüntették.
Saját kocsmájában lőtték agyon
Döcherről tudni kell, hogy őt és Bolgár Misiként ismert alvilági társát 1999. február 2-án gyilkolták meg saját XV. kerületi presszójában. A sötét hosszú kabátot, fején kapucnit, arcán sálat viselő tettes vélhetően egy 7.65-ös cseh gyártmányú, hangtompítós Scorpion géppisztolyból adott le több lövést. Egyik áldozatát tarkón, másikat szembe lőtte. Döcher barátnője és az asztalnál ülő harmadik férfi sértetlen maradt. A leszámolás alig néhány másodpercig tartott, majd a gyilkos sietve távozott.
A katonai titkosszolgálat emberei a kisvendéglőben
A gyilkosság indítékának először azt tartották, hogy Döcherék belekeveredtek egy olyan, szerbekkel folytatott, fegyverkereskedelem miatti üzleti-elszámolási vitába, ami miatt kiadhatták rájuk a kilövési engedélyt. Döcher György félreállításával kapcsolatban egy olyan teória is napvilágot látott, hogy a férfi egy úgynevezett barter-gyilkosság áldozata lett. A barterban elkövetett gyilkosság röviden annyit jelent, hogy a merényletért a bűnbandák nem pénzzel fizettek, hanem barterüzlet köttetett, azaz egy másik kivégzéssel rendezték a számlát. Elkövetőként egy ma már ugyancsak halott szlovák bérgyilkos került képbe. Szóbeszéd tárgyát képezte, de az osztrák Die Presse is azt feltételezte, hogy a hazánkban tevékenykedő titkosszolgálatok valamelyike intéztette el a nehezen kezelhető férfit, a pletykát pedig az is erősítette, hogy a magyar katonai titkosszolgálat két munkatársa is jelen volt a kisvendéglőben az emberölés elkövetésekor.
Brazil módszer
A lap arról is írt, hogy esetleg egy, a rendőrség keretein belül működő, úgynevezett „halálosztag” kezdte meg a működését ezzel az akcióval. Ilyen csoport működött Brazíliában, ahol a rendőrség által jól ismert, de bizonyítékok hiányában felmentett bűnözőket egy különleges osztag „hatástalanította”. Ezt a “megoldást” rendőrségi körökben „brazil módszernek” nevezik. A magyar rendőrség ugyanakkor akkoriban határozottan cáfolta a Die Presse találgatásait. Gyanús körülmény az is, hogy Döcher annak ellenére dolgozhatott saját kocsmájában, hogy az első maffiaperben Prisztás Józseffel együtt bíróság előtt álló nehézfiú ötéves börtönbüntetését töltötte, és mint a boncolás során később kiderült, egészségügyi állapota sem indokolta volna a kedvezőbb elbánást. Döcher György külső foglalkoztatásának engedélyezésében közreműködő K. Györgyöt, a Budapesti Fegyház és Börtön gazdasági igazgatóját később eljárás alá vonták, és a katonai ügyészség hivatali visszaélés miatt vádat emelt ellene, a bíróság azonban bizonyítottság hiányában felmentette a volt igazgatót.
Több kivégzés elkövetője lehetett
A jégkoronggal, majd ökölvívással és keleti küzdősportokkal foglalkozó nehézfiú kezéhez a be nem bizonyított gyanú szerint – a siófoki gyilkosságon kívül – is vér tapadt. Nem kizárt, valaki bosszúból lépett és hidegre tetette Döchert, aki ellen eljárás indult például korábbi barátnője, Haraszti Teodóra megölésével kapcsolatban is. A rendőrség a gyanút arra alapozta, hogy a lány állítólag féltékenységből azzal fenyegetőzött, feladja barátját, méghozzá emberölési ügyekben. Miután csak közvetett bizonyítékok álltak rendelkezésre, a Pest Megyei Ügyészség végül megszüntette a nyomozást. „Csontkezű” bíróság előtt állt az 1996-ban kivégzett ferencvárosi lányfuttató, Cinóber üzlettársa, Zaharovics Zoltán pénzváltó meggyilkolásával összefüggésben is, de nem sikerült rábizonyítani a bűncselekményt. A férfit a gyanú szerint az alvilág hóhérának gúnyolt Döcher egy kötéllel megfojtotta, majd egy pillangókéssel elvágta a nyakát. A lemeztelenített holttest hátára Döcher egy sátánista keresztet vágott.
Visszatérve a siófoki gyilkossághoz, értesüléseink szerint az újraindított nyomozás során az is kiderült, a portás lelövése összefügghet egy szintén abban az évben elkövetett németországi kettős gyilkossággal, ugyanis a lövéseket mindkét esetben ugyanabból a fegyverből adták le. 1990 novemberében egy müncheni autókereskedő műhely tulajdonosát és egyik beosztottját lőtték agyon, szintén hidegvérrel.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS