Pesti Srácok

A Momentum megüzente: magyarként is lehetünk büszke szlovákok

A látványpolitizálás az megy.
A látványpolitizálás az megy.

A Momentum Magyarországa egy olyan hely... - ezzel kezdődik az a momentumos videó, amelyet a párt elnöke, Tompos Márton tett közzé a közösségi oldalán. Liberális eszmefuttatásuk, amely megint csak nem veszi figyelembe a magyar hagyományokat és a történelemnek azon momentumait, amelyek kihatottak és jelenleg is kihatnak a magyar nemzetre, végül egy utópisztikus, tudatlanságot tükröző katyvasszá teljesedik ki, amelyben liberálisként kísérletet tesznek arra, hogy extrém liberalizmusukba – szerencsétlenül - beleerőltessék a konzervatív jegyeket is.

A Tompos Márton által megosztott videóban a Momentum rögtön lefekteti, hogy az ő országuk egy olyan hely:

Nos, a Momentumnak lehet, hogy mindegy, de arra felhívnánk a figyelmet, hogy Magyarországon hagyományosan – Jézus születésének ünnepén — a Jézuska hozza az ajándékokat, és nem a Mikulás, aki december 6-án jutalmazza meg a gyermekeket csokoládéval vagy a szerencsésebbeket más ajándékokkal. Bár tudjuk, hogy a Momentum portfóliójához nem tartozik hozzá a számukra avítt hagyományok tisztelete, hiszen az ő extrém liberális nézetük szerint már a húsvéti locsolkodás is kimeríti a nőkkel szembeni erőszak fogalmát. Noha a kommunisták korábban az antiklerikális harc jegyében már megpróbálták kiüresíteni karácsony szellemét, fenyőünnepre zsugorítva a kereszténység egyik legszentebb ünnepét, az igyekezetük ellenére nem sikerült elérni a céljukat. Úgy tűnik a liberális párt is kedvet kapott a hagyományok kútba dobásához, ha még egyelőre nem is mennek olyan mélységig, mint szellemi elődeik, azért kezdetnek nem rossz.

PestiSracok facebook image

De ugorjunk „Álomország” építőinek következő állomására:

Ilyen az, amikor a liberális szellemet kiengedik a palackból és megpróbálnak nemzetegyesítő szerepben tetszelegni. De lássuk be, más felnőni magyarként a magyar fővárosban vagy Pannonhalmán, mint Székelyudvarhelyen vagy akármelyik más határon túli városban, településen. Ahol a jogainkat az anyaország határain belül természetesnek vesszük, míg a határon túl élő nemzettársainknak ugyanezen jogok nem magától értetődőek, és kemény küzdelmet kellett vagy kell folytatniuk azért, hogy magyar identitásukat a maga egészében megéljék. Ezek azok az emberek, akiknek Trianon után egy idegen országban kellett megállni a helyüket a kisantant mesterkedései és hazugságai, és persze a „bölcs” Nyugat jóvoltából. A Momentum többek között Trianonnal kapcsolatban is megfogalmazza, hogy milyen az ő országuk:

A párt értelmezésében ez annyit tesz, hogy december 1-jén majd gratuláljunk a Románia létrejöttéhez, amely az igazságtalan trianoni béke eredménye volt. A Momentum határon túli magyarok iránti szeretetét és megértését jól mutatta, amikor Nyirati Klára Baja város momentumos polgármestere román (!) nyelven gratulált Soós Zoltánnak, Marosvásárhely új magyar polgármesterének. A román önkormányzati választásokon pedig a Momentum akkori elnöke, Fekete-Győr András arra buzdította a romániai magyarságot, hogy a magyar jelöltek helyett inkább a Momentum román testvérpártját, a USR PLUS szövetséget támogassák. Ezen túl, a Momentum a román elnökválasztáson is inkább a román Dan Barna mellett kampányolt az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor helyett, amelynek fő indoka az volt, hogy Kelemen eladta a lelkét az Orbán-kormánynak, valamint hogy a USR PLUS-nak van kisebbségvédelmi programja. Ez azonban hazugság volt, amelyet később a Momentum pártelnöke is elismert, vagyis a Momentum úgy adta meg a támogatást a románoknak, hogy a kisebbségvédelemről, tehát a határon túli magyarok sorsáról nem is egyeztettek. Az SZDSZ „gyermeke” a videóban úgy folytatja, hogy

Egy ismerős mondat, amely még 2019-ben vált híressé vagy inkább hírhedté, és képezte nevetség tárgyát. Akkor, 2019-ben a szlovákiai kampány során Donáth Anna momentumos politikus úgy fogalmazott: „Mert lehetünk úgy felvidéki magyarok, hogy közben büszke szlovákok vagyunk.” Ezzel az állítással azonban, érhető módon a felvidéki magyarok többsége nem értett egyet. Donáth Anna megnyilvánulása ugyanakkor megmutatta, hogy a politikus mennyire nincs tisztában a felvidéki magyarok életével és azzal, hogy ők nem „büszke szlovákok”, hanem büszke magyarok akarnak lenni. De úgy tűnik, hogy ami egyszer berögzült, az már nehezen engedhető el a Momentum számára, hiszen továbbra is azt hangsúlyozzák, hogy

A Momentum a hangzatos mondtatok kreálása helyett inkább visszatérhetne a valóságba, és segíthetné azokat a honfitársainkat, akiket magyar identitásuk miatt még mindig hátrányos megkülönböztetések és atrocitások érik. Ahhoz viszont, hogy megtanuljanak igazán harcolni saját honfitársaikért, legalább annyira, mint amennyire az LMBTQ-közösség tagjaiért, nemzeti érzelem is kellene. Utóbbit azonban nem lehet tudatosan elsajátítani, azt az embernek legbelül kell éreznie, amire a Momentum politikusai – minden erőlködés ellenére – képtelenek. Tompos Márton fordulatát használva: Mert EZ a Momentum!

Forrás: Tompos Márton Facebook oldala.

Vezető kép: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.