Pesti Srácok

A multiplexek mellett a művészmozik is vetíthetik Kálomista Gábor filmjét

A multiplexek mellett a művészmozik is vetíthetik Kálomista Gábor filmjét

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság döntése alapján megfelel a hazai művészfilmek kritériumainak az Elk*rtuk című film, ugyanis megkapta az ART-mozis besorolást. Vagyis az eddigi kifogásokkal ellentétben, az ország összes mozija – a multiplexek és a művészmozik is – játszhatják október elsejétől az év legjobban várt magyar filmjét.

Korábban számos fórumon cikkeztek arról, hogy a budapesti ART-mozik közül csak a Corvin mozi tervezi játszani a filmet – pedig közben folynak a tárgyalások a Budapest Filmmel további 3 moziról –, és szóltak cikkek arról is, hogy a multiplexek nem, vagy nagyon alacsony vetítésszámmal adják a Megafilm produkcióját. Az indok: szerintük nem hordoz megfelelő művészi értékeket egy közönségfilm. Az NMHH azonban úgy véli, az Elk*rtuk megfelel az ART-mozis kritériumoknak, miszerint minden olyan forgalomba kerülő filmnek ART minősítést ad, amely művészi értékével hozzájárul a magyar, az európai és az egyetemes audiovizuális kultúra fejlődéséhez, vagyy amelyet a bizottság oktatási, kulturális szempontból jelentősnek, magas művészi színvonalúnak ítél – írja az Origo.

A film egyik producere, Kálomista Gábor szerint elhárult az akadály az elől, hogy az artmozik is vetíthessék az Elk*rtuk című filmet. Helmeczy Dorottya, a film másik producere hozzátette:

PestiSracok facebook image

Az igény pedig nagyon is megvan a nézők részéről, ugyanis a filmre már szeptember 28-án elfogytak a premier másnapjára a jegyek, sőt, a következő napokra is alig lehetett már jegyet kapni három héttel ezelőtt, és azóta is folyamatosak a jegyértékesítések.

Forrás: Origo; Fotó: Magyar Nemzet

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.