Magyarország bölcsen teszi, hogy elutasítja a globális minimumadó-javaslatot, amely indokolatlanul nagy kárt okozna a vállalkozásoknak, a munkavállalóknak és a gazdaságoknak világszerte. Erről ír a republikánusokhoz közel álló konzervatív érdekképviseleti szervezet, az Amerikaiak az adóreformért – szúrta ki az Origo.
Grover Norquist, a republikánus adóügyi szervezet elnöke szerint Joe Biden amerikai elnök a globális minimumadó bevezetésére irányuló tervei ártanának az embereknek, az árakat magasan tartó kartellek ártanak a fogyasztóknak. A globális minimumadó nagymértékben visszafogná az adóverseny erejét, ami létfontosságú a hatékony és ésszerű adószintek biztosításához. A szervezet közleményében felteszi a kérdést, hogy Joe Biden amerikai elnök miért nem harcol olyan egyértelműen a tervek ellen, mint Magyarország, hiszen ha ez a megállapodás hatályba lépne, az USA globálisan kevésbé lenne versenyképes. Szerintük a törvényhozóknak el kellene utasítaniuk a globális minimumadót, amely a magas, háborús infláció és a gyenge gazdaság idején semmit sem tenne a munkavállalók és a vállalkozások megsegítésére.
A javasolt minimumadó-kulcs különösen hátrányos lenne az olyan országok számára, mint Írország, Bulgária és Magyarország, amelyek jelenleg alacsonyabb, versenyképesebb társasági adókulcsokat alkalmaznak. A globális minimumadó a szegényebb, fejlődő országokat is veszélyezteti, amelyeknek magas növekedési rátákra van szükségük ahhoz, hogy kiemelkedjenek a szegénységből. A társasági adókulcsok csökkentése a beruházások, a termelékenység, a gazdasági növekedés, a kibocsátás és végső soron a magasabb életszínvonal növekedéséhez vezet. A globális minimumadóról szóló javaslat nagyon veszélyes, mivel növeli az amerikai és európai gyártók adóterheit egy olyan időszakban, amikor háború van és a nyugati gazdaságok jelentős kihívások előtt állnak – írja az adóügyi szervezet.
Forrás: Origo, Fotó: MTVA/Bizományosi/Oláh Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS