A baloldal miniszterelnök-jelöltje ugyan privatizálná az egészségügyet, mert szerinte annak „állapotán” csak ez segíthetne, mégis, amikor egy sajnálatos baleset érte nemrég és eltörött a karja, a Honvédkórházba szállították és ott műtötték meg. A magyar egészségügy állapota tehát olyan szörnyű, hogy Márki-Zay Péter azonnali ellátást kapott, és még egy műtéten is átesett az áldatlan állapotban lévő magyar egészségügyben. Azonban nem a baloldal miniszterelnök-jelöltje az egyetlen, aki hangzatos kritikája után élt a rendszer adta lehetőségekkel. Emlékezetes, amikor a független, objektív újságíróból, DK-s kommunikációs machinátorrá avanzsáló Kálmán Olga bírálta a kormány által szervezett tömeges oltási programot, majd beoltatta magát, ezt követően pedig a személyzetet és a szervezettséget is ajnározta. Az MSZP-s Tóth Bertalan és a jobbikos Jakab Péter pedig bőszen kritizálták a kormány családsegítő intézkedéseit, majd mindketten éltek a családi otthonteremtési kedvezménnyel.
Sorra legitimálják a baloldali politikusok a jelenlegi rendszert, annak ellenére, hogy a kormánytagokat – élen a miniszterelnökkel – állandó jelleggel börtönnel fenyegetik, mert szerintük tönkreteszik az országot. A Fidesz–KDNP által kitalált, megszervezett, egyben tartott rendszer lehetőségeivel viszont előszeretettel élnek. Legutóbb épp Márki-Zay Péter tette ezt, minekután eltörte a kezét egy csúszdaparkban. A baloldal miniszterelnök-jelöltje a Honvédkórházból jelentkezett be, ugyanis a mentő oda szállította és ott is műtötték meg. Pedig Márki-Zay Péter nincs éppen jó véleménnyel a magyar egészségügyről, szerinte ugyanis annak állapotán egy csak egy drasztikus magánosítás segíthet. Szerdán ezt a gondolatfutamot engedte meg magának:
Orbánék lezüllesztették az egészségügyet. Fontosabb volt a stadion- és kisvasútépítés, mint az egészségügy fejlesztése. Ennek aztán az lett a következménye, hogy egyes műtétekre hónapokat, akár éveket kell várni, a dolgozók pedig túlórától fáradtan próbálnak teljesíteni, miközben anyagilag nincsenek megbecsülve. Az általános helyzet pedig az, hogy aki megteheti, inkább a magánegészségügyet választja, aki pedig nem tehetős, az egyszerűen nem kapja meg azt az ellátást, amelyért egyébként tb-t fizet és járna neki.
Ám, ha az állapotok ilyen rosszak lennének, akkor Márki-Zay Péter sem elégedettséggel az arcán jelentkezett volna be kéz törése másnapján a közösségi oldalán egy élő videóban. Az ATV-ben pedig ő maga ismerte el, hogy milyen remek ellátást kapott:
Nem magánklinikán voltam, hanem a magyar állami egészségügyet tapasztaltam meg és végtelenül hálás vagyok mindenkinek, aki ott van, dolgozik, teszi a dolgát és gondoskodik rólunk.
Más ellenzékiek is éltek már a kritikával, majd legitimálták a rendszert
A parlamentben és azon kívül is repkedtek már kritikák azzal kapcsolatban, hogy a kormány családtámogatási rendszere rossz, a gazdagoknak kedvez, a nőket szülőgépeknek nézik stb. Ennek ellenére a Jobbik elnöke, Jakab Péter is élt a családi otthonteremtési kedvezménnyel, ahogyan az MSZP elnöke, Tóth Bertalan is, bár ezzel nem dicsekedtek. Alapvetően ezzel semmi gond nem is lenne, hiszen mindenki élhet ezzel pártállástól függetlenül, de azért mégiscsak visszás, hogy a színfalakon belül mindent szidnak, azon kívül pedig minden lehetőséggel élnek.
Az ATV egykori sztárja, az azóta DK-politikussá züllött Kálmán Olga például amiatt háborgott a közösségi oldalán, hogy a kormány tömeges oltási programja egy káosz. Majd ő maga számolt be róla, hogy gördülékenyen ment minden. Mint fogalmazott,
Csupa kedves, segítőkész, figyelmes orvos, nővér, katona fogadott a Gottsegen György Kardiológiai Intézet oltópontján. Ott már minden flottul, szervezetten, profin ment. Lehet, hogy csak a kormányt kellene kihagyni a rendszerből?
Nem, kedves Olga, azért ment minden flottul, mert a kormány találta ezt így ki, ti pedig látatlanba riogattatok addig, amíg meg nem tapasztaltátok, hogy miről is van szó. Ahogyan Márki-Zay Péter is megtapasztalhatta, hogy igenis jó úton halad a magyar egészségügy a magánosítás nélkül is. És ahogy megtapasztalta Jakab Péter, Tóth Bertalan és még ki tudja, hány baloldali politikus, hogy nem véletlenül példamutató más országoknak is a magyar családpolitika. Ha pedig csak a gazdagoknak kedvez, akkor itt az ideje felfedni, mennyi van a titkos malacperselyekben.
Fotó: videókivágás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS