Hétfőn érkezett magyarországi látogatására az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrzési Bizottság (CONT) küldöttsége, amelynek tagjai között köszönthetjük a hazánkat rendszeresen támadó, az uniós pénzek visszatartásával hencegő német zöldpárti politikust, Daniel Freundot is. A delegáció munkáját pedig olyan ellenzéki politikusok segítik, mint a korrupciós botrányba keveredett Eva Kaili szűkkörű rendezvényén részt vevő DK-s EP képviselő, Rónai Sándor, és a korrupciós botrányba keveredett momentumos Cseh Katalin. Az Alapjogokért Központ szerint egy zsarolómisszió érkezett Magyarországra, akiknek célja, hogy belekényszerítsék hazánkat a háborúba az uniós pénzekért cserébe, továbbá az érkezésük időzítése sem véletlen.
A küldöttség hivatalosan azért érkezett, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy az Orbán-kormány teljesítette-e a jogállamisági vállalásait, az uniós források védelme érdekében tett intézkedéseket. Az ügy pikantériája, hogy Gyurcsány Ferenc egy rádióinterjúban nemrég elismerte, hogy a magyar baloldali EP-képviselők azon dolgoznak, hogy hazánk ne kaphassa meg az uniós pénzeket. Ezért nem csoda, hogy a brüsszeli delegációt a korrupciós botrányba keveredett momentumos, Cseh Katalin és az Eva Kailival egy rendezvényen tetszelgő DK-s Rónai Sándor segíti majd. Fontos továbbá, hogy ugyan lesznek olyan állami szereplők, akiket muszájból megkérdeznek a hazai helyzetről, ám feltehetően ezek bele sem kerülnek a jelentésbe, ugyanakkor Karácsony Gergely véleménye és a baloldalhoz köthető szereplők, mint például az oknyomozó újságírók meghallgatása nagyon fontosnak bizonyul. Az Alapjogokért Központ szerint világos, hogy
az ítélet már megszületett, most csak a tanúkat keresik hozzá.
A delegáció tagjai között szerepel továbbá az a Daniel Freund, aki rendszeresen bírálja a magyar kormányt, Ukrajnát szívesebben látná az EU-ban, mint Magyarországot, és az uniós források visszatartásával már eddig is dobálózott.
Céljuk, hogy okokat találjanak arra, miért nem fizetnek
A látogatás valódi célja a szervezet szerint egyébként nem más, mint
olyan újabb rágalmak legyártása, amelyekre majd később az uniós bürokraták hivatkozhatnak a hazánkat értékelő jelentésekben és az országspecifikus ajánlásokban. Így ismételten lesz mire alapozniuk – álljanak is bármilyen gyenge lábakon is ezek az érvek – a Magyarországnak járó uniós források visszatartását.
Mindezt a gyermekvédelmi törvényünk, a migrációs politikánk és a béke melletti kiállásunk miatt kapjuk. Az időzítés sem véletlen a szervezet szerint, hiszen a nekünk járó és az EU által jogtalanul, politikai okokból visszatartott forrásokkal kapcsolatos tárgyalások fontos mérföldkőhöz értek. Az igazságügyi reform életbe lépése után ugyanis megnyílhatnak a hétéves költségvetés fejlesztési forrásai az ország előtt. Mint fogalmaznak,
Magyarország az unió minden korrupcióellenes intézkedését támogatta és támogatja, valamint minden, az unió által támasztott mérföldkövet teljesített, így – amennyiben nem támasztanak újabb kifogásokat – minden akadály elhárul, hogy a hétéves költségvetés fejlesztési forrásaihoz hozzáférjünk.
Mindeközben az EU-t érintő korrupciós ügyekről hallgatnak.
Forrás: Alapjogokért Központ; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS