Amint Novák Katalin is említette augusztus 20-ai ünnepi beszédében, az idei ünnep azért is különleges, mert egybeesik Magyarország történelmének legnagyobb sporteseményével, az atlétikai világbajnoksággal. Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, stábunk is ellátogatott Esztergomba, ahol részt vettünk azon a díjátadón, amelyen Böjte Csaba ferences szerzetes a Magyar Becsület-érdemrendet, Karikó Katalin, az Egyesült Államokban élő magyar kutatóbiológus és Szilágyi Áron, háromszoros olimpiai bajnokunk pedig a Szent István-rendet vehették át. A díjátadón a gratulációk és köszöntések mellett lehetőségünk volt Gulyás Gergely minisztert, Rétvári Bence államtitkárt és Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívót arról is megkérdezni, hogy mit is jelent Magyarország számára az, hogy egy ilyen világméretű sporteseménynek adhat otthont idén fővárosunk, Budapest.
Én bízom abban, hogy az, hogy Magyarországon sikeres sportolók vannak, sportesemények vannak, az nemcsak az élsportot mozdítja előre, hanem annak is ad egy kis löketet, hogy az emberek kicsit egészségesebben éljenek, odafigyeljenek magukra, sportos életmódot válasszanak
– mondta el stábunknak Szilágyi Áron háromszors olimpiai-, világ- és Európa-bajnok kardvívó, majd hozzátette:
Az atlétika amúgy is erre a legmegfelelőbb eszköz lehet, hiszen mi a legegyszerűbb sport? Ha az ember fölránt egy futócipőt és lemegy mondjuk budapestiként a Margitszigetre futni egyet – de hát ebben én csak bízni tudok, mint élsportoló, hogy ez tényleg így lesz.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára arra a kérdésünkre, hogy látva ennek a rendezvénynek a sikerét, lát-e némi esélyt arra, hogy a szkeptikusok és egykori olimpiaellenzők véleménye is megváltozik, így válaszolt:
Én nem bízom abban, hogy ők meg fognak változni. Ő ezt mindig ellenezni fogják. Ők mindig csak az egy tyúklépésnyi politikai hasznot keresik ebben. Hogyha meg tudnak támadni egy közös nemzeti célt, abból nekik egy pár százalékos előnyük lesz politikailag.
Az államtitkár hozzátette:
Nem fognak hosszú távon tervezni, nem fognak nemzeti célokat kitűzni. Ők mindig azt fogják mondani, hogy van a külföldi példa, szurkoljunk a franciáknak, és közel van Párizs. Közelebb, mint Sanghaj, könnyebb kimenni repülővel, vagy akár autóval is. Ők ennyit tudnak, nekik ennyi a képességük, meg azt is tudjuk, hogy őket dollárral ezért fizetik, hogy ezt tegyék.
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter is nagy lehetőségként tekint arra, hogy érdemes Magyarországnak ilyen méretű rendezvényeket rendezni, hiszen ez a sporton túl ez egy gazdasági és turisztikai ügy is.
Szerintem Magyarország csodálatosan szép ország, és van egy nagyszerű fővárosunk, amit érdemes megmutatni az egész világnak. Azok a rendezvények, amelyek akár sportrendezvények formájában ahhoz járulnak hozzá, hogy Magyarországot minél többen megismerjék, Budapest nevezetességeit minél többen lássák, azok az országnak hasznot hoznak. Hasznot hoznak abban az értelemben is, hogy elismertséget, rangot ad a városnak, de hasznot hoznak abban az értelemben is, hogy természetesen, amikor turisták ezrei tízezrei jönnek ide, akkor itt költik el a pénzüket, annak gazdasági haszna is van
– mutatott rá a miniszter, aki kifejtette azt is: igenis büszkék lehetünk arra, hogy mi rendezhetjük az idei atlétikai világbajnokságot.
Szerintem mindannyian büszkék lehetünk, hogy a világ harmadik legnagyobb sportrendezvényét úgy tűnik az eddigiek alapján, kiváló színvonalon meg tudjuk rendezni, és ez jól mutatja, hogy Magyarország bármilyen nagy nemzetközi rendezvény, sportrendezvény megrendezésére alkalmas.
– tette hozzá Gulyás Gergely.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS