Pesti Srácok

Arató Gergely koronavírus-felszólalás műfajban elvitte a vastagon aranyozott pálmát

Arató Gergely koronavírus-felszólalás műfajban elvitte a vastagon aranyozott pálmát

Arató Gergely (exemeszpé, exoktatási exálomtitkár, jelenleg Dékápárt, azt hiszem) sikerrel verte le ma azt a lécet, amit eddig nem gondoltunk leverhetőnek. A tegnapi parlamenti napirend előtti felszólalásában ugyanis sikerült egy olyat mondania, ami – jesszumpapi, hogy ez az ember oktatási államtitkár lehetett – azt hiszem még kedves ellenzéki hívek számára is több, mint necces. Szerinte ugyanis a kormány volt az, ami nem akadályozta meg a vírust a határátlépésben.

A miniszterelnök elmondta, mi volt és mi várható. Végigment a dolgokon, mi történt eddig, mi lehet ezután. Egyenként, pontról-pontra. Ez röviden a következő: lezárják a határokat, bezárják a mozikat, a szórakozóhelyeket, 15 óra után csak a patikák, a drogériák és az élelmiszerüzletek maradhatnak nyitva. Továbbá beszámolt arról is, mit tesznek a gazdaság megmentéséért. Kiemelte, hogy a járvány kezelése hosszadalmas, nehéz folyamat lesz, mindenkitől alkalmazkodást követel majd, az élet az elkövetkező hónapokban nem olyan lesz, mint amilyennek megszoktuk. Aztán beszélt arról is, hogy azon dolgozik, hogy mindenkinek legyen munkája. A munkában tartjuk az embereket, a beruházásokra is minden pénzt meg fogunk adni – mondta. Ez – kövezzenek meg, a véleményem miatt – egy olyan ember beszámolója volt, ami tényeket tartalmazott, intézkedésekről szólt, vagyis arról beszélt, ami a helyzet most. Amit tettek és amit tenni fognak.

Ezzel szemben az ellenzéki napirend előtti felszólalások főtoposza Kovács Zoltán kommunikátor államtitkár ekézése volt. Mindenki belerúgott egyet KáZébe, figyelembe véve a nemzetközi helyzetet, a vírusok terjedését, megérezték az atomcsapás lehetőségét: nem válaszolt az újságíró uraknak illő alázattal. Végre egy fontos téma! (Egyszer, jó régen, az egyik professzorom végigkérdezte a diákokat, mi is lesz a szakdolgozati témájuk. Az egyik diák jelezte, hogy a fiducia római jogintézménye. A professzor válasza: „aktuális”.) Szóval ebbe a támadási irányba most beleremegett a kormány, élén a miniszterelnökkel...

A drága újságíró urak fájdalmának szóvivői ezúttal az országgyűlési képviselők voltak, ezek szerint a hatalmi ágak úgy működnek, hogy hol az ellenzéki sajtó, hol az ellenzék viszi a szót egymásnak, attól függően melyiknek mi fáj.

PestiSracok facebook image

A szóvivők hónapját éljük, lássuk be. (Szóvivőkkel – ez mondjuk pártfüggetlen – amúgy hál´ Istennek – el vagyunk látva, végre egy iparág, ahol élre törhetünk. Kár, hogy a nyelvünk nem világnyelv, versenyképes terméket exportálhatnánk. Hiába, a magyar szeret magyarázni.)

Erről a sajtószabadság dologról jut eszembe, amikor a Havasi Bertalan (a miniszterelnök sajtófőnöke) egymaga képes volt arra, hogy a teljes magyar sajtószabadságot úgyamúgy diktatorice sárba tiporja. Ezt mindig az általa őrületesen elnyomott ellenzéki portálokon írták meg – kivétel nélkül – amelyeket, úgy tiport sárba, hogy azóta is rendkívül tőkeerősen állnak és tudósítanak. Ám, erről mellékesen csupán, térjünk inkább a tárgyra.

A tárgy pedig az előbb már említett Arató nevű exoktatási álomtitkár, jelenleg dékás képviselő imádnivalóan polnemkorrekt felszólalása. (Nota bene: épp elindult az internetes oktatás, a jelek szerint egész jó eredményekkel.)

A jó öreg Arató úrnak ugyanis problémája van: az a gondja, hogy a kormány nem állította meg a határokon a vírust.

Ezzel a felszólalással elég magasra tette a mércét a képviselő – ugyanis eddig ez volt a legerősebb populizmus, amit az elmúlt hetekben hallhattunk. Én magam elgondolkodtam, hogyan kellett volna megtennie a jómagyar kormánynak ezt, és volna néhány alternatívám:

  • a kormány tagjai kiállnak a határra és pisztollyal lelövik a vírust;
  • a vírushordozókat is;
  • mindenkit és mindent lefújnak ciános chemotoxszal.

Felsorolnám, mely (európai) kormányok tudták eddig megakadályozni a vírus terjedését… bocsánat, ilyen eddig nem volt. (Nem, a németek és a skandinávok se tudták.) Szóval Arató úr tegnap sikerrel belecsapott a közéleti lecsó közepébe, és mondott egy olyat, hogy azóta is csepegünk tőle.

Egyébként örömhír, hogy több más területen is előrehaladott, mit előrehaladott, élretört a magyar társadalom. A tízmillió fociedzőből, kulturális szakértőből immáron mindannyian professzionális virológussá is átképződtünk – szerencsére Gergely pártja ebben is élen jár – így már mindenki kifejtheti a véleményét minden érdemi fórumon, ahol és amikor akarja. S, mint a mellékelt ábra mutatja, meg is teszi mindenki, boldog, boldogtalan, ahol és amikor csak tudja.

Ide illeszteném egy jóember véleményét az ügyről (a Fbookon olvastam, szó szerint másolom):

Na, szedjük már össze magunkat!

(A nyitókép illusztráció. Azt az elképzelt pillanatot ábrázolja, amikor a DK bölcs virológusa elmagyarázza az álmélkodó képviselőtársainak, hogy a finoman ejtett koronavírusra egy serpenyővel kellett volna ráverni a határon.)

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.