Pesti Srácok

Az amerikai érdekek kiszolgálását várja el Pressman, a médiának gurított dollárokért cserébe

Az amerikai érdekek kiszolgálását várja el Pressman, a médiának gurított dollárokért cserébe

Nyílt pályázatot hirdet az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériumának budapesti nagykövetsége a független újságírás támogatása érdekében, amire ötszázezer dollárt szánnak. Cserébe pedig elvárják, hogy az amerikai külügyminisztérium érdekeit szolgálják a "függetlenek", ennek fejében pedig további támogatások érkezhetnek. Úgy tűnik azonban, hogy a várhatóan szeptemberben kezdődő programot megelőzően is volt olyan "független" szerkesztőség, amely David Pressmanék kedvében járt el, ugyanis a Válasz Online már korábban is a nagykövetség támogatásával jelentetett meg cikkeket, amit ők maguk vallottak be. Most viszont amnéziába estek.

Az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériumának budapesti nagykövetsége nyílt pályázatot hirdet a magyarországi médiaszabadságot aktívan előmozdító magyar független sajtóorgánumok és civil szervezetek támogatására -számolt be a Magyar Nemzet, amely hozzáteszi, hogy a program deklarált célja, hogy elősegítsék a magas színvonalú újságírást, valamint a független sajtóorgánumok és újságírók hosszú távú életképességét. Ráadásul azt is egyértelművé tették a pályázati kiírásban, hogy a kezdeményezésnek az amerikai külügyminisztérium érdekeit kell szolgálnia, és a támogatások további folyósítására is lehet számítani. A pályázatra jelentkezhetnek Magyarországon működő független sajtóorgánumok, olyan független civil szervezetek/nem kormányzati szervezetek, amelyek a magyarországi médiaszabadság előmozdítását célzó tevékenységet folytatnak és független oktatási intézmények, amelyek tudományos és/vagy szakmai fejlődési kurzusokat vagy egyéb fejlesztési forrásokat biztosítanak hallgatóknak, újságíróknak vagy másoknak a média területén.

Arról már régóta tudunk, hogy a zaklatási botránya után bomladozásba kezdő Soros-blog, azaz a 444.hu is kapott támogatást külföldről, de úgy tűnik, hogy a Válasz Online is betagozódott a dollármédia hálózatba. Ennek egyik jele, hogy a 444.hu-tól távozó egyik alapító tag, Magyari Péter a Válasz Online-hoz csatlakozott, ezzel hidat építve az egykor polgári értékeket valló Válasz Online és a baloldali média között. S bár a médium tagadja a vádakat, és azt írják, hogy

PestiSracok facebook image

Csakhogy a valóság mást takar, ugyanis Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője egy posztjában rántja le a leplet a portálról, amely maga írta le, hogy melyik cikküket támogatta az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége.

Úgy tűnik tehát a lapokat újraosztják a baloldali médiában és az eddig jól fekvő 444.hu most parkolópályára kerül, helyette a Telex veszi át az irányítást. Mindeközben Magyari megjelenésével a Válasz Online is csatlakozik a társasághoz, hiszen a heves tiltakozásuk ellenére nagyon úgy tűnik, hogy David Pressmanék forrásaiból ők is szeretnének részesülni, mint "független" sajtó.

Érdekesség továbbá, hogy most méltatják a Válasz Online hasábjain Magyarit, korábban azért nem ez volt a jellemző, ugyanis egy heccorgánum szerzőjeként emlegették.

Forrás: Magyar Nemzet, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.