A kormányzati kommunikációért felelős államtitkárral szerda este készített telefonos interjút a brit közmédia. A BBC a veszélyhelyzetről, a különleges jogrendről és a koronavírus magyarországi kezeléséről, helyzetéről kérdezte Kovács Zoltánt, azonban az interjú címszó alatt közzétett műsorban egészen szürreális jelenetek zajlottak le. A politikus Facebook-oldalán megosztott videórészletben az látható, hogy a riporter sorra teszi fel a csúsztatásoktól sem mentes – nyilvánvalóan függetlenobjektív – kérdéseit, azonban amikor az államtitkár válaszolna, a műsorvezető folyamatosan közbevág és nem engedi Kovácsot válaszolni, sőt, a végén meg is szakítja és gyorsan elbúcsúzik tőle.
A szakmaiság kicsiny szikráját sem véltük felfedezni abban az interjúban, amit a BBC készített a kormányzati kommunikációért felelős államtitkárral. Az egykoron korrektségéről híressé vált BBC-nél egészen szürreális beszélgetést vettek fel Kovács Zoltánnal, akit nemes egyszerűséggel nem hagytak válaszolni az általuk megfogalmazott kérdésekre. Az államtitkár elsőként arról beszélt, hogy a magyar kormány nem kapott korlátlan hatalmat a koronavírus elleni védekezésről szóló friss törvény nyomán, soha nem is vágyott ilyesmire, és ez nagyon sajnálatos is lenne. Elmondta: Magyarországon továbbra is a parlament a legfőbb államhatalmi szerv, amely bármikor visszavonhatja a különleges felhatalmazást, amikor úgy ítéli, hogy véget ért a válság. Úgy fogalmazott:
Az Országgyűlésnek nem függesztették fel a működését, a rendeleti kormányzásnak pedig a járvány elleni küzdelem a kizárólagos célja.
A következő kérdés helyett a riporter közölte: sokan attól tartanak, hogy Orbán Viktor nem adja majd vissza a járvány leküzdése után az új jogköröket, és hogy úgy gondolja-e, hogy Magyarország a diktatúra felé halad. Kovács Zoltán erre azt mondta, hogy nevetséges vádak, amelyeket tíz éve hallanak. Ezt követően viszont már nem nagyon voltak kíváncsiak arra, hogy mit felel, csak az általuk feltett kérdésekre jutott idő, az államtitkár válaszaira nem.
Érdemes megnézni a videót, amit kommunikáció szakos hallgatóknak “hogyan ne készíts soha interjút” címmel akár tananyagként is megállná a helyét.
2020.04.01. BBC World Service interjú
Amikor a BBC komoly kérdésként teszi fel, hogy Magyarország a diktatúra irányába halad-e ???♂️
Közzétette: Kovács Zoltán – 2020. április 2., csütörtök
Kovács Zoltán szerint politikai boszorkányüldözés folyik Magyarország ellen
Nemcsak kritizálják Magyarországot a koronavírus elleni törvény miatt, hanem politikai boszorkányüldözés és összehangolt sajtó lejárató kampány zajlik – mondta Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár csütörtöki videoüzenetében. Az államtitkár úgy fogalmazott:
az elmúlt tíz évben, ha Magyarország bizonyos kérdésekben az Európai Uniótól eltérő utat választott és az intézkedéseket, a meghozott törvényeket hozzáigazította a saját szükségrendszeréhez, illetve azokhoz a keretekhez, amelyekben létezik, hazai és nemzetközi kritikusai azonnal megnyilvánultak.
Meghökkentőnek nevezte, hogy miközben Nyugat-Európáról és Dél-Európa néhány országáról egészen döbbenetes képek érkeznek a vírus pusztításának következményeiről, illetve arról, hogy milyen mulasztásokat követtek el az ottani kormányok és szervek, Magyarországot ismét sikerült “megtalálni”. Emlékeztetett, csütörtökön Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is megnyilvánult a kérdésben. Ez pedig – fűzte hozzá Kovács Zoltán – tipikus példája a politikai kettős mércének, hiszen Orbán Viktor miniszterelnök semmivel sem élvez több jogot és lehetőséget, mint a francia elnök békekörülmények között.
Arra kérünk mindenkit, hogy fókuszáljon, koncentráljon most a védekezésre. Mindenkinek az erőfeszítéseire szükség van idehaza és külföldön is
– fogalmazott Kovács Zoltán.
Verhofstadt a Twitteren fröcsög, de a Soros jobbkezének nevezett belgát is helyretette az államtitkár
Kovács Zoltán csütörtökön beszámolt arról is, hogy Guy Verhofstadt “most épp arra büszke, hogy ő már három évvel ezelőtt az európai értékekről igyekezett kioktatni minket”.
Guy Verhofstadt-tal az elmúlt években számtalan vitánk volt, van, és megérzésem szerint lesz is. Soros György egyik lelkes brüsszeli képviselőjeként 2015-től kezdődően éveken keresztül kritizálta a magyar bevándorláspolitikát. Ma már ott tartunk, hogy a Die Presse arról ír, hogy Orbán Viktornak igaza volt, és megérdemli, hogy bocsánatot kérjenek tőle
– írta közösségi oldalára az államtitkár, aki szerint Soros György jobbkeze, ha elolvasta volna a törvény koronavírus-törvény szövegét, amely angolul is elérhető, akkor talán még ő is megérthetné, hogy a határozatlan idő nem az örökkévalóságot jelenti, hanem a veszélyhelyzet végét.
Mi európai demokratának, kereszténydemokratának tartjuk magunkat, így természetesen az erről való döntést a legfőbb magyarországi döntéshozó szerv, a magyar Országgyűlés kezébe adtuk. Mindent megteszünk azért, hogy ezért is bocsánatkérést érdemeljünk. No, nem azért, mert arra vágynánk. Magyarország Kormánya a magyar emberektől kapta – sorozatban a harmadik kétharmados – felhatalmazását, az intézkedések pedig az ő érdekeiket és védelmüket szolgálják. A demokratikus normáknak megfelelően eljön majd az idő, amikor ők is elmondják a véleményüket a Kormány teljesítményéről. Most azonban a legfontosabb, hogy ne feledjük, mindnyájan felelősök vagyunk egymástért! Vigyázzunk egymásra!
– közölte.
Guy Verhofstadt-tal az elmúlt években számtalan vitánk volt, van, és megérzésem szerint lesz is. Soros György egyik…
Közzétette: Kovács Zoltán – 2020. április 2., csütörtök
Forrás: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS