A hivatalos és nem hivatalos megemlékezések után az ellenzék is megjelent az utcákon, hogy a közoktatásért és a tanárokért való aggódás címén panaszkodjanak a rossz dolgokra és Orbán Viktor bukását kívánják közösen. Csapataink (riportereink) harcban (a helyszíneken) állnak, de amíg szerkesztőségünkbe beérkeznek az anyagok tőlük, igyekszünk a legfontosabb eseményekről és jelenségekről másodkézből beszámolni.
Minden egyben alapon készült az ellenzék a vasárnapra. A tanárok tüntetése mellett Dobrev Klára is utcára hívta az „embereket”, hogy beszélgessenek egymással és tiltakozzanak Orbán Viktor és a rossz dolgok ellen. Pluszban még hozzájuk csapódott az összes frusztrált szervezet, párt, színész, költő, műfordító és párt, hogy kifejezzék, most már nagyon elegük van mindenből. A Kálvin tértől indult vonulás legjellemzőbb képét a 444 lőtte, egy fiatalember „Nem szól már a »ruszkik, haza!«, finom lett a Putyin fasza!” feliratú táblával követelt megfelelőbb közállapotokat és oktatást. De itt van példának okáért Dobrev Klára is, aki azért ilyen boldog, mert elhitte, hogy ő szólította az utcára Budapest népét, és mindenki őt ünnepli.
A tüntető tanároknak és a velük kiment diákoknak persze kötelezően meg kellett hallgatni a bukott miniszterelnök-jelölt-jelölt, de azért főpolgármesternék mégiscsak jó Karácsony Gergelyt, akitől azt a mondatot vártuk volna, hogy “én vagyok az élő példa rá, mekkora bajban van a magyar oktatás”. De mégsem ezt mondta, hanem többek közt arról beszélt, hogy a fideszes kollégái szerint jobban tenné, ha inkább dolgozna és nem tüntetésekre járna. Aztán elmondta egy újabb tüntetésen az újabb beszédét.
Az Adom diákmozgalom pénzt kér, minden formában.
Karácsony erről beszélt
Karácsony Gergely, aki ugye egy posztkommunista párt szövetségese, azon viccelődött elsőként, hogy egy olyan téren beszélhet, amelyik még nincs államosítva. Aztán elmesélte, hogy 14 évesen annyit üvöltötte, hogy „Ruszkik, haza!”, hogy az anyukájának feltűnt, mennyire be van rekedve. És hogy büszke arra, hogy a fia, aki szintén 14 éves, ismét rekedtre üvöltözheti magát egy tüntetésen. A budapestiek főpolgármestere szerint egyébként az önkormányzatoknak vissza kellene kapnia az iskolák fenntartásának lehetőségét, amelyet a kormány egyébként azért vállalt át, mert az említett önkormányzatok teljesen el voltak adósodva, az MSZP-nek és Gyurcsánynak köszönhetően. De erre már nem emlékezett a forradalmi polgármester. Majd még az is eszébe jutott, hogy kiemelje, ő nagyon is tudja, hogy Budapest nem egyenlő az országgal, de szerinte a kormány sem. Mondjuk Karácsony Gergely pár éve még mucsaizta a vidékieket egy másik tüntetésen, de most vasárnap éppen másképp fújt a szél a főpolgármester fejében.
Az Adom diákmozgalom pénzt kér, minden formában.
Zajlik a TASZ-os agymosás
Szép agymosás folyik különben, zúg a “mocskos Fidesz”, meg az “aki nem ugrál, Pintér Sándor”, meg az “Orbán takarodj!” majd a magyar demokrácia felforgatásán ügyködő TASZ most épp a tanárok mellé állva próbál szimpatizánsokat toborozni. A TASZ-os Zeller Judit azt hazudta a színpadon, hogy ő egy jogvédő, nem pedig egy politikai aktivista. Nagy öröm volt számára látni, hogy „egyre többen vagyunk”, azaz, hogy a tanárok béremelésének kérdése az ugyanaz, amiért a TASZ is küzd, pedig nem. Utóbbi mindig meglovagolja az olyan társadalmi ügyeket, mint a bérezés. Úgy vélte, a tanárok és a diákok ügye „mindannyiunk ügye”. Ha az iskola puszta gyerekmegőrző, akkor nincs oktatáshoz való jog, akkor az állam nem teljesíti a kötelezettségét a polgárai felé. Szerinte, akik változást akarnak, azt a hatalom jogellenes eszközökkel el akarja hallgattatni, ezért csorbítják a tanárok sztrájkjogát (ami azt jelenti, hogy polgári engedetlenség címén egy tanár nem hagyhatja magára a diákjait).
Hiába próbálják kirúgással, listázással, fenyegetéssel, lejáratással elhallgattatni őket. Mindez csak olaj a tűzre. Addig nem hallgatunk, amíg nincs változás
-hangoztatta. A TASZ-os aktivista kiemelte,
egy pedagógust ki lehet rúgni, de az összeset nem. Egy diáknak lehet igazolatlan órát adni, de ha az egész iskola üresen marad, arra már oda kell figyelni. A hatalom bár nem tud elhallgattatni benneteket.
Az Adom diákmozgalom pénzt kér, minden formában.
Az összes szoci szakszervezet béremelést követel
Ezután egy rakás szoci szakszervezet folytatta az agymosást, mindegyik kivétel nélkül béremelést követelt, és persze, hogy harcolni kell az elnyomó kormány ellen. És hogy ne kelljen a hidegben ülni. Meg a sztrájk alapjog. Ez többször is elhangzott. Amúgy a tanárok sztrájkolhatnak. A kormány szerintük fenyeget, zsarol, és jó lenne, ha adóból fizetné a tanárokat, nem uniós pénzből. Egyébként meg jó lenne, ha alapvetően minden gondjukat egyszerre oldaná meg a kormány, hiszen a szolidaritás azt jelenti, hogy összerakjuk a bajainkat és lehetetlen dolgokat követelünk. A KATA-sérültek vezérszónoka szerint a kormány mindenkit megfigyeltet, lehallgattat, és már csak pár lépésre vagyunk a kényszermunkatáboroktól. Kiemelte, változást csak tettekkel lehet elérni, ezért általános sztrájkra van szükség, rá kell borítani az asztalt a hatalomra.
Az Adom diákmozgalom pénzt kér, minden formában.
Lesz folytatása is a koncerteknek
Az Adom Diákmozgalom szerint valami elkezdődött, a változás elkezdődött. Cselekedni kell, szerveződni. “Összefogunk! Nem Félünk! Folytatjuk!” Himnusz. Ha a szokásos menetrend lesz, és nem mennek holnap dolgozni, meg tanulni, akkor még átmennek a Kossuth térre a tüntetők, aztán lézengenek a városban, majd elfoglalják az Oktogonon a villamossíneket és gyrost esznek.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS