Bizalmi kérdést emlegetve az MSZP is elfogadhatónak tartja, hogy DK-s polgármesterek a jogerősen elítélt Czeglédy Csaba cégével kötöttek milliós szerződéseket. A párt szerint az a fontos, hogy a megbízásokat ne jutalomként, a DK holdudvarának megerősítése érdekében adják, hanem valódi teljesítményt várjanak érte – írta a Magyar Nemzet. A lap elnökségi forrásai szerint törölték Czeglédy párttagságát.
Bár az ellenzéki együttműködést napok óta feszíti, hogy az immár DK-s vezetésű Erzsébetváros és Újbuda az adócsalásért, magánokirat-hamisításért jogerősen elítélt Czeglédy Csaba ügyvédi irodáját bízta meg milliókért az önkormányzatok átvilágításával és sajtóügyekben jogi képviselettel, az MSZP mindeddig nem foglalt állást, noha Czeglédy karrierje a pártban kezdődött, amelynek korábban a jogi képviseletét is ellátta. Az ügyvédi munka fontos része a bizalom, ezért érthető, hogy a DK-s polgármesterek nem a szaknévsort ütötték fel, hanem Czeglédy Csabát és cégét bízták meg annak elvégzésével – közölték a Magyar Nemzet megkeresésére a szocialista párt elnöksége részéről. A komoly hitelességi és morális kérdéseket felvető gyakorlattal kapcsolatban a lap forrásai inkább arra helyezték a hangsúlyt, hogy Czeglédy megbízásai mögött ne jutalmazás, a DK holdudvarának megerősítésének szándéka álljon, hanem valódi munkavégzést, teljesítményt várjanak el tőle.
Egyébként maga az MSZP is átvilágíttat több olyan önkormányzatot, ahol az októberi választáson megszerezték a polgármesteri széket. Elnökségi források szerint ennek nem valamiféle bosszú, hanem a jogi és pénzügyi tisztánlátás az oka, főként azokon a helyeken, ahol több cikluson keresztül kormánypárti vezetés volt. A szocialisták viszont nem Czeglédy Csaba cégét bízzák meg ezekkel a feladatokkal, már csak azért sem, mert már nem tagja a pártnak. Az elnökségben közölték: büntetőügye miatt Czeglédy már évekkel ezelőtt felfüggesztette tagságát, amit viszont a közelmúltban töröltek, miután egy rivális listán szerepelt. Ismert: az MSZP-ben általános érvényű szabály, hogy aki a hivatalos jelölt ellen elindul, azt kizárják. Bár ezt Czeglédy már a 2018-as országgyűlési választáskor megtette, amikor függetlenként az MSZP aspiránsával, Nemény Andrással szemben is indult, rivális listán idén májusban, az EP-választáson szerepelt Gyurcsány Ferencék jelöltjeként.
Ismert: a Czeglédy Csaba ügyvédi irodájával kötött DK-s szerződéseket valamennyi ellenzéki párt bírálta. Berg Dániel, a Momentum elnökségi tagja a Magyar Nemzetnek kijelentette: rossz üzenetet közvetít, hogy ilyen ügyekben érintett emberre bízzuk az átvilágítást. Berg szerint nem pártpolitikusnak kellene elvégeznie ezt a munkát, hanem szakmailag elismert, független szereplőknek. Hozzátette: attól, hogy az önkormányzati választásokon együtt indultak a többi ellenzéki párttal, még hűek maradnak az alapértékeikhez és szóvá teszik az aggályaikat. A Magyar Nemzet kérdésére, miszerint nem tartja-e problémásnak, hogy a Momentum Szombathelyen kifejezetten együttműködött Czeglédyvel, Berg Dániel közölte: a városban elsősorban Nemény András polgármesterrel ápoltak jó kapcsolatot, Czeglédy indulása a DK döntése volt. Az LMP országgyűlési képviselője, Csárdi Antal a Hír TV-ben eközben bejelentette, hogy pártja törvénnyel kényszerítené az önkormányzati vezetőket arra, hogy a Czeglédy Csabáéhoz hasonló múltú emberekkel a települések ne köthessenek szerződést.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS