Az ellenzéki mentalitás alapja, hogy nekik mindent szabad, másokon pedig mindent számonkérnek. Jó példa erre a PestiTV Az Ügy című műsorában bemutatott gyulai történet M.-né H. Beátáról, aki nem elég, hogy munkahelyét engedély nélkül elhagyva, máskor munkahelyen, munkaidőben kampányolt Márki-Zay mozgalmának színeiben képviselőjelölt férjének, hanem még a betegeket is politikai gondolataival traktálta. Sőt, még az orvos által felírt receptekhez is politikai szórólapot tűzött! Miután kirúgták, még neki állt feljebb és perelt, aztán, mert mindenért Orbán a hibás, O1G-feliratú maszkokat varrt és ilyen maszkban pózolt az interneten. A PestiTV tényfeltáró műsorának második riportja a járványhelyzet aktualitásait járta körül. Sokan el sem hiszik, milyen pusztítást tud végezni az emberi szervezetben az új koronavírus, és azt sem, hogy valóban ennyire súlyos a járványhelyzet. A műsorban megszólalt egy fiatal nő, aki kőkemény harc után élte túl és épült fel a fertőzésből, és beszélt tapasztalatairól egy osztályvezető főorvos is, aki százakat látott meghalni amiatt a vírus miatt, aminek szkeptikusok még a létezését is tagadják. Hónapok óta élünk bezárva, a gazdasági helyzet is egyre szorítóbb, egyre ingerültebbek és türelmetlenebbek vagyunk, de engedhetünk-e most a korlátozásokból, vagy ha igen, akkor azért kemény árat fizethetünk – ezekre a kérdésekre kereste Az Ügy a választ.
Az egyik alföldi város egyik orvosi rendelőjének asszisztense még 2019 októberében azzal vált ismertté, hogy a pofátlanság határán annyira túl talált menni, mint talán még senki.
Néhányan ezt nem vették figyelembe. Illetve egyáltalán semmilyen módon nem tisztelték. És úgy gondolom, hogy ezeket a kereteket hogyha átlépjük, akkor számolni kell annak a következményével
– véli Gyula alpolgármestere, Alt Norbert.
Vitán felül áll, hogy vannak helyek, ahol semmi keresnivalója nincs pártpolitikának, egy politikai kampánynak. Ilyen az iskola, a templom vagy egy orvosi rendelő. M.-né H. Beáta erre a közmegegyezésre fittyet hányt. Úgy gondolta, hogy minden gond nélkül osztogathatja a receptek mellé tűzve férje politikai kampányszórólapját – aki egyébként Márki-Zayék mozgalmának a helyi képviselőjelöltje volt –, agitálhatja a betegeket a rendelésen és munka helyett is kampányolgathat. Amikor mindezért elbocsátották, még neki állt feljebb és perelt. A munkaügyi pert első fokon tavaly év végén elveszítette a Gyulai Munkaügyi Bíróságon, de fellebbezett, így másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán van az ügye. Addig sem unatkozik: többek között maszkokat varr O1G-felirattal. És mert itt aztán akkora diktatúra van, hogy M.-né – annak ellenére, hogy napi szinten lázít a kormány ellen – 12,5 millió forintos pályázati támogatást kaphatott a méhészetükhöz. További érdekesség, hogy a pályázatot, amit a pénzt nyerte, fiatal kezdő vállalkozóknak írták ki, miközben már 2018-ben, amikor Az év méhésze címet nyert, azt nyilatkozta, hogy 4 éve méhészkedik…
A nő esete sajnos nem egyedi. Számtalan esetben előfordult, hogy politikusjelöltek, lelkes agitátorok túllőttek a célon és oda is politikát vittek, ahol az tabu. Például Győrben a kereskedelmi szakközépiskola egyik tanára. Az Együtt–PM korábbi képviselőjelöltje nemcsak O1G-profillal és kormányellenes posztokkal a Facebook-oldalán uszított, hanem a kockásinges forradalom idején – Győrben az iskolák közül egyedüliként – diákjait is bevonta tüntető akciójába. Legutóbb pedig a fővárosban tolták túl a biciklit, amikor a XVIII. kerület DK-s vezetése egy bölcsőde falára erősített kormányellenes hangulatkeltő molinót.
Az Ügy második riportjában a hazai járványhelyzet és egy esetleges nyitás kérdése került terítékre. Hol tartunk most, túl vagyunk-e a nehezén, vagy az még csak ezután jön, lehet-e már kacérkodni a nyitás gondolatával, és ha nem, meddig bírnak még kitartani azok, akik a pandémia miatt veszítették el bevételüket, munkájukat?
A riport arra is kereste a választ, mennyiben valósak az indulatok és mennyiben felelős ezért az ellenzéki politikusok által gerjesztett hisztéria, és arra, hogy a mások szerencsétlenségének a politikai haszonszerzés reményében történő kihasználása milyen veszélyekkel járhat. Megszólal a szombathelyi Markusovszky Kórház mellkassebészeti osztályának főorvosa, akinek osztályát korábban koronavírus-intenzívosztállyá alakították. Megszólal egy harmincas éveiben járó fiatal nő, aki kőkemény harcot vívott, mire sikerült legyőznie a Covidot. Beszéltünk vendéglősökkel, panzió-tulajdonosokkal, de még taxissal is. És ellátogattunk a turizmusból élő Balaton-felvidéki kisvárosba, Sümegre, ahol az önkormányzat a bevétele egynegyedét elveszítette, a polgármester mégsem siránkozik, hanem a kevesebből is azt nézi, ők hol, miben tudnak segíteni.
Vezető kép: PestiTV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS