Pesti Srácok

gyula

25 éve megoldatlan a gyulai gyermekgyilkosság - Szathmáry Niki édesanyja nem tud belenyugodni, hogy a tettest még mindig nem kapták el

Magyar ugar 2023 január 15.
Szathmáry Nikolett nevét akkor ismerte meg az ország, amikor nyoma veszett Gyula belvárosában néptáncról hazafelé menet. A hétéves kislány eltűnésének körülményei a mai napig nem tisztázottak, holttestét évekkel később találták meg a 44-es főút melletti csatornában, egy tápos zsákban. Negyed évszázad alatt sem sikerült a gyilkos nyomára bukkanni, a rendőrség szerint "a bűncselekménynek voltak potenciális jelöltei", mégsem lett meg az az ember, aki megölte a kislányt. Az ügyet volt, hogy lezárták, majd később újranyitották az aktát – a nyomozás azonban nem vezetett eredményre. A család, a barátok és mindazok, akik nem feledték el a kicsi lányt, évente egyszer közösen járják végig Niki eltűnésének évfordulóján azt az útvonalat, melyen 1998. január 14-én a hétéves kislány is elindult. "Minden évben megtartjuk a sétát és rendszeresen gyújtok gyertyát ott is, ahol a nádvágók megtalálták. Nem tudom elengedni, nem tudok továbblépni addig, amíg az ügy lezáratlan, amíg nem fizet meg tettéért gyilkosa" - mondta a PestiSrácok.hu-nak Iszály-Szilágyi Edit, Szathmáry Nikolett édesanyja. Az út mentén rendszeresen friss virágokkal, plüss játékokkal emlékeznek meg a kislányról, a szörnyű gyermekgyilkosság nemcsak Gyula városát, de az egész országot megrendítette. Huszonöt év telt el Niki eltűnése óta. Huszonöt éve nem felelt senki sem az édesanyának arra a kérdésre, ki ölte meg a lányát...
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!