A korábbi meghallgatások igazolják, hogy a magyar kormány soha nem futamodik meg. Orbán Viktor minden meghallgatásra elment és lehetőségei szerint kifejtette a magyar álláspontot – utalt a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a tavaly szeptemberi Sargentini-vitára, amelyen Orbán Viktor mindösszesen 5 percet kapott a felszólalásra.
Most azonban az EP-választás kampányidőszakában tűzött 3 kérdést újra napirendre az Európai Parlament. Ebből a Munka törvénykönyvének módosítása és a közigazgatási bíróságok olyan szakmai kérdések, melyekkel az EP plenáris ülésen soha eddig nem foglalkozott – mondta.
Bakondi György arra is felhívta a figyelmet, hogy számos európai országban van mindkettőre – a Munka törvénykönyvének módosítására, illetve a közigazgatási bíróságra – is példa. Ami pedig a tüntetéseket illeti: velünk egy időben megkérdezhetnék Franciaországot, Görögországot, Németországot vagy Belgiumot, ahol napi szinten vonulnak utcára az emberek.
Szakmai oka és előkészítettsége nincs
– szögezte le a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.
Másrészről a választási időszakban – amelynek a fő kérdését nyilvánvalóan mutatja a bevándorlóországok, illetve az illegális bevándorlást ellenző országok között húzódó szakadék – napirendre tűzött, oda nem tartozó kérdések politikai megvitatásában nem kíván közreműködni a magyar kormány – közölte.
Az EP az elmúlt hónapokban gyors ütemben próbál olyan döntéseket meghozni, amelyek a bevándorlással összefüggésben jelentkeznek.
Ilyen az új uniós határőrizeti ügynökség, a migránsvízum és a 2021-2027-es uniós költségvetés, melynek bizonyos összefüggéseiről már szavazott az EP. Ide sorolta az uniós források jogállamisághoz való kötését és a civil szervezetek eddigiektől eltérő, igen jelentősen megnövelt támogatását.
Ezeknek mind az a célja, hogy a választásokig a jelenlegi többséget kihasználva egy irreverzibilis helyzetet hozzanak létre
– jelentette ki Bakondi.
Soros György gyakori látogatásai is azt jelzik, hogy az Európai Unió egy programot hajt végre, amely a bevándorlás új, európai rendszerének a kialakítását, illetőleg azon országok politikai nyomás alatt tartását célozza, amelyek szembefordultak a nemzetállamok számára nagyon komoly biztonsági kockázatot jelentő bevándorláspárti politikával – húzta alá.
Tóth Kriszta kérdésére reagálva Bakondi György kifejtette: okkal lehet arra gondolni, hogy a mostani színjáték nem a magyar választópolgároknak, hanem sokkal inkább a nyugat-európai választópolgároknak szól. Félelmet próbálnak kelteni az emberekben Magyarországgal szemben. Úgy próbálják beállítani hazánkat, mintha egy szélsőséges, az európai értékekkel szembenálló rendszerről lenne szó.
Vagyis, ne kövessétek a magyar példát, szavazzatok továbbra is a szociáldemokrata-liberális csoportokra
– fogalmazott. Mint mondta: ez a politikai kampány Európában. A magyar és az európai polgárok azonban jól ismerik ezt a kampánystratégiát.
A magyar kormány bohózatokban, politikai kampányeseményekben pofozógépnek nem kíván megjelenni. Minden más esetben kiáll a magyar kormány a magyar érdekekért. Most azonban úgy látjuk helyesnek, hogy ne statisztáljunk egy politikai rendezvényhez
– rögzítette Bakondi.
Forrás: Echo TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS