Belépett a gendervita egyik legfontosabb csatájába J. K. Rowling, a rendre ultraliberális álláspontot valló írónő ezúttal azonban a normalitás oldalán szólalt fel. A Harry Potter-könyvek írója Twitteren adott hangot véleményének, miszerint nem lehet ellehetetleníteni egy nőt csak azért, mert egy magát nőnek tartó férfit biológiailag férfinak tart. A szóban forgó nő, egy bizonyos Maya Frostater ezen “megdöbbentő” véleménye miatt pert vesztett egy bíróságon és az állását is elvesztette.
Nagyon sok nőről tudok, akik aggódnak az egész miatt, de nem szólnak róla. Sokuk fél a támadásoktól, a transzfóbiával való meggyanúsítástól. Egyesek közülük híresek, gazdagok és befolyásosak
– írja cikkében James Kirkup annak kapcsán, hogy nemrég egy Maya Frostater nevű nőt meghurcolt a “közvélemény”, amiért aggódni merészelt azok miatt a magukat nőnek mondó férfiak miatt, akik transzneműek, tehát a másik nemhez tartozónak érzik magukat, miközben biológiailag nyilvánvalóan nem azok. Például az izomerejük sokkal nagyobb, mint a biológiai nőké, de mégis szabadon versenyezhetnek egyre több sportágban a nők között.
A nő, aki megajándékozta Harry Potterrel a világot, a Twitteren beszállt abba a vitába, amit sokan túl sokáig elkerültek (itt igyekeztünk megőrizni az eredeti szöveg érdekes pátoszosságát):
Öltözz úgy, ahogy szeretnél.
Hívd magad, aminek csak akarod.
Feküdj le bármelyik felnőttel, aki beleegyezik.
Éld a lehető legjobb életet békében és biztonságban.
De milyen dolog a nőket elbocsájtani a munkájukból, csak mert azt vallják, hogy léteznek biológiai nemek?
Dress however you please.
Call yourself whatever you like.
Sleep with any consenting adult who’ll have you.
Live your best life in peace and security.
But force women out of their jobs for stating that sex is real? #IStandWithMaya #ThisIsNotADrill— J.K. Rowling (@jk_rowling) December 19, 2019
A tweet apropója Maya Frostater ügye volt, akit azért rúgták ki a munkahelyéről, mert kifejezte azon nézetét, hogy az ember nem változtathatja meg a nemét, és egy transznő lényegében saját nemi identitása ellenére is férfi marad – amely állítás igazságtartalma természettudományos tény egyébként. Maya Frostater már elvesztett egy pert emiatt a bíróságon, a következő indokkal:
Nézeteiben abszolutista, és álláspontjának központi része, hogy bárkit úgy nevezhet, ahogy ő maga megfelelőnek tartja, még akkor is, ha ezzel megsérti annak az illetőnek a méltóságát, vagy ellenséges, megalázó, megfélemlítő környezetet teremt a számára. Ez a megközelítés nem méltó tiszteletre demokratikus társadalmakban.
Talán nem érdektelen újra és újra az emlékezetünkbe idézni: ez azt jelenti, hogy az Egyesült Királyságban mostanra a jogrendszer annyira elfajult, hogy nemcsak a természettudományos tények tagadására kötelezi az embereket, hanem arra is, hogy érzelmileg azonosulniuk kelljen egy másik ember pszichiátriai tüneteivel és annak megfelelően kelljen cselekedniük. J. K. Rowling talán kezdi felismerni, hogy mibe keveredett: például abba, hogy a férfiak tömegesen fogják nőnek vallani magukat, ha ez előnyökkel jár, sőt, ezek a “transzneműek” majd elkezdik a valódi nőket kiszorítani a női kvótákból végül. Ugyanis ha mindent lehet, akkor mindig vannak olyanok, akiknek lesz új ötletük. Rowling és a hozzá hasonlók eredetileg nőuralmat szerettek volna “egyenjogúság” címén. Aztán végül majd együtt lesznek kénytelenek harcolni a megvetett férfiakkal együtt a transznők követelései ellen. És az, hogy a transznőket kötelező teljes értékű nőnek tartani, még csak nem is az utolsó pszichiátriai tünet, amiből nyugaton lassan kötelező törvény lesz.
Forrás: Mandiner; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS